نحوه ی بروزرسانی گوشی های اندرویدی سوالی است که روزانه افراد زیادی در سامانه رسمی زودکمک مطرح می کنند. حتما این سوال برای شما هم مطرح شده است که، چگونه گوشی های اندرویدی را بروزرسانی کنیم؟ برای این منظور می توانید در خصوص دانلود برنامه بالا بردن ورژن گوشی اندروید یا ارتقا اندروید به صورت دستی اقدام کنید. خوشبختانه به روزرسانی اندروید کار ساده ای است. کافی است مراحل موجود در مقاله ی پیشرو را به دقت طی کنید تا طی مدت زمان کمی شاهد آپدیت اندروید باشید.   

مشاوره آنلاین زودمک

بک آپ گیری از اطلاعات سیستم پیش از به روزرسانی اندروید

پیش از آنکه حتی به سمت تنظیمات مخصوص آپدیت اندروید بروید، باید به فکر ایمن سازی گوشی یا تبلت اندرویدی باشید و از دیتاهای آن بک آپ بگیرید. به طور کلی به روزرسانی اندروید کار ساده ای است و بدون مشکل انجام می شود. اما گاهی ممکن است در حین بروزرسانی تداخلاتی ایجاد شود. بنابراین برای رفع خطرات احتمالی یک نسخه پشتیبان از اطلاعات الزامی است. بک آپ گیری اطلاعات و دیتاهای درون سیستم اندرویدی را توسط رم اضافی، رایانه های قابل اتصال و یا تنظیمات اتوماتیک موجود در سیستم انجام دهید. در روش بک آپ گیری اتوماتیک تمامی رمزها و تنظیمات اعمال شده روی گوشی حفظ خواهد شد و در صورت موفق بودن عملیات آپدیت سیستم عامل تمامی تنظیمات نسخه قدیم روی نسخه جدید اعمال شده و شما نیازی به دوباره تنظیم کردن آن ندارید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

آپدیت اندروید

روند کلی آپدیت آندروید

  • ورود به تنظیمات کلی گوشی یا سیستم اندرویدی

در مرحله ی اول آپدیت اندروید می بایست به تنظیمات دستگاه بروید. برای دسترسی به پنجره تنظیمات می توانید آن را بین برنامه های نصب شده روی گوشی پیدا کنید. اغلب اوقات در موبایل ها و تبلت های مختلف تنظیمات به شکل چرخ دنده است و یا از قسمت اعلانات نوار کشویی را به سمت پایین کشیده و گزینه تنظیمات را انتخاب کنید. اینکه آپدیت جدیدی از اندروید موجود است یا خیر، تنها توسط خود گوشی تشخیص داده می شود.

بیشتر بخوانید: آموزش نصب و ارتقا اندروید

  • انتخاب گزینه About یا در درباره ی گوشی

معمولا آیکون مرتبط با آپدیت اندروید درون بخض درباره ی موبایل یا تبلت قرار می گیرد.

  • زدن گزینه ی آپدیت سیستم

بعد از انتخاب گزینه about پنجره ای باز می شود. برای آپدیت اندروید در صورتی که نسخه ی جدید حضور داشته باشد، باید گزینه system update یا software update را انتخاب کنید. برای این منظور دکمه ی check now را بزنید. گوشی شما آخرین آپدیت های موجود و در دسترس را پیدا خواهد کرد.

  • بالا آمدن دوباره ی دستگاه و اتمام فرآیند به روزرسانی

موجود بودن نسخه جدید نرم افزارها و سیستم عامل ها به سازندگان و ارائه دهندگان آن ارتباط دارد . اما جای نگرانی نیست. بروزرسانی های جدید اکثراً برای تمامی دستگاه ها و همیشه در دسترس و موجود است. گزینه ی آپدیت را انتخاب کنید و اجازه دهید سیستم شما پس از مدتی آپدیت شود. دقت کنید که شارژ تبلت و یا گوشی همراه شما نیز باید در حد معقولی قرار گیرد. جهت کسب راهنمایی های بیشتر می توانید با کارشناسان ما در زود کمک تماس حاصل فرمایید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

علی پرورش
1402/05/04-05:18

سلامسلام دوستان لرستان پلدختر زندگی میکنم


تتو روستا ولی سیمکارت تمام دوستانم فورجی هستن مال من ترجی هستش