کنترل گوشی اندروید با استفاده از صدا، یک ویژگی بسیار کاربردی و پیشرفته می باشد که چند سالی است گوگل آن را به کاربران ارائه کرده است. دستیار گوگل که توسط شرکت گوگل توسعه یافته است، در واقع یک هوش مصنوعی است که در گوشی های هوشمند اندرویدی وجود دارد. با وجود این سرویس، کاربران می توانند از ویژگی کنترل گوشی اندروید با استفاده از صدا استفاده کنند و دستیار گوگل با صدای طبیعی با آنها تعامل و گفتگو کند. شما می توانید با فعال کردن دستیار صوتی گوگل، علاوه بر استفاده از ویژگی های آن، همه کارهای خود را با آن هماهنگ کنید. تنها کافی است که با نحوه کنترل گوشی موبایل با فرامین صوتی آشنا باشید و این ویژگی را فعال کنید.

مشاوره آنلاین زودکمک

آموزش کنترل گوشی اندروید با استفاده از صدا

دستیار Google بسیاری از وظایف مانند برنامه ‌ریزی هشدارها و رویدادها، جستجو در اینترنت، روشن کردن آیتم ذخیره‌کننده باتری، نمایش اعلان ایمیل، پخش آهنگ مورد علاقه کاربر و موارد دیگر را مدیریت می ‌کند. بسیاری از کاربران اندروید، به دستیارهای شخصی مجازی در تلفن های هوشمند خود مانند گوشی های هوشمند، Google Home، Amazon's Echo، آیفون و غیره عادت دارند. حتی بسیاری از کاربران، بدون دست زدن به گوشی، گوشی های هوشمند خود را با صدای خود کنترل می کنند. تنها کافی است که گوشی شما به اینترنت متصل باشد. ما هم در این مقاله به فعال کردن دستیار صوتی گوگل برای انجام فرمان های صوتی و کاربردهای google assistant شرح می دهیم.

⚠  تعمیر موبایل

کنترل گوشی اندروید با استفاده از صدا

کنترل گوشی اندروید با استفاده از صدا، یک ویژگی بسیار کاربردی و پیشرفته می باشد که چند سالی است گوگل آن را به کاربران ارائه کرده است. 


فعال کردن دستیار صوتی گوگل یا Google Assistant

برای فعال کردن دستیار صوتی گوگل، ابتدا باید کلید هوم Home گوشی خود را فشار دهید و نگه دارید تا پنجره خوش آمدگویی دستیار شخصی گوگل باز شود. سپس گزینه Continue را بزنید تا این تنظیمات ذخیره شوند. بعد از این مرحله، از شما درخواست می شود تا در میکروفون گوشی حرف بزنید.

 

فعال کردن دستیار صوتی گوگل یا Google Assistant

در اینجا باید کلمه Ok Google را سه بار بگویید تا سرویس Google Assistant صدای شما را شناسایی کند ، بعد از این مرحله، دستیار شخصی فعال می شود و شما می توانید بعد از ذخیره این مراحل در تنظیمات، با دستیار گوگل یا Google Assistant خود صحبت کنید و به او فرمان دهید.

بیشتر بخوانیم : بهترین وی پی ان های اندروید 2021

کاربردهای google assistant

برخی از کارهای ضروری و اساسی که می توانید از دستیار Google بخواهید انجام دهد عبارتند از:

1- شما می توانید از دستیار Google برای اطلاع از قرارهای روزانه خود استفاده کنید. برای اطلاع از جلسات و قرارهای ملاقات در یک روز خاص خود، کلمه «قرار ملاقات های امروز» را بگویید.

2- Google Assistant به تنظیم زنگ هشدار کمک می کند. برای تنظیم یادآوری یا زنگ هشدار، بگویید «تنظیم زنگ».

3- می توانید از طریق دستیار Google به مخاطب مورد نظر خود پیام ارسال کنید. «ارسال پیام» را بگویید و سپس متن پیام را به دستیار گوگل دیکته کنید. پس از اتمام این کار، Google Assistant آن را به مخاطب شما ارسال می کند.

4-تماس با مخاطبان، از دیگر ویژگی های کنترل گوشی اندروید با استفاده از صدا است. شما حتی به راحتی می توانید با استفاده از دستیار Google با مخاطبین خود تماس برقرار کنید. برای این کار، کلمه تماس و سپس نام مخاطب را رو به گوشی بگویید. تا با کسی تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: قفل کردن برنامه ها در گوشی

کاربردهای google assistant

5- برای دانستن اطلاعات در مورد رویدادهای ورزشی، باید کلمه «مسابقه‌های در حال انجام» را به دستیار گوگل بگویید.

6- می توانید از Google Assistant برای جستجو در شبکه استفاده کرد. خیلی راحت کلمات کلیدی را رو به گوشی بیان کنید تا اطلاعات مورد نظر شما را نمایش دهد.

بیشتر بخوانید: اجرای برنامه های Android در ویندوز 10

7- یکی دیگر از کاربردهای کنترل گوشی با استفاده از صدا، تبدیل ارز است! شما می توانید از دستیار گوگل برای تبدیل ارز استفاده کنید و تنها عباراتی مانند 5 دلار به ریال یا 500 هزار ریال به دلار و غیره وارد کنید.

اگر می خواهید کنترل گوشی اندروید با استفاده از صدای شما و بدون اتصال اینترنتی فعال شود، باید برنامه ای به نام Google Voice Access را نصب کنید. این برنامه در مقایسه با دستیار Google امکان کنترل دقیق تری دارد.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

سنان خطیبی فر
1402/08/22-13:46

برنامه ی عالی است