یکی از مهم ترین روش های حفظ اطلاعات شخصی، مخفی کردن عکس و فیلم در اندروید است که روش های مختلفی برای آن وجود دارد. همه تصاویر، موزیک ها و فیلم های ذخیره شده شما، در گالری گوشی فهرست می شوند و برای افراد مراجعه کننده، قابل مشاهده هستند که گاهی اوقات خوشایند نیست. خوشبختانه با استفاده از روش های پنهان کردن عکس و فیلم در گوشی موبایل، شما می‌توانید هر نوع فایلی را در سیستم عامل اندروید، از کاربران دیگر یا افرادی که بنا به هر دلیل به گوشی شما دسترسی دارند، مخفی نگه دارید. اگر می خواهید با ترفند های ساده، هر پوشه ای را که می خواهید، از گالري و از ديد برنامه های اندرويدی دیگر مخفي كنيد، این مقاله را حتما بخوانید و با اجرای روش های مخفی کردن عکس و فیلم در اندروید، از اطلاعات خود حفاظت کنید.

 

مشاوران آنلاین زودکمک

 

چگونگی مخفی کردن عکس و فیلم در اندروید

شاید شما، بنا به دلایل و شرایطی، تصمیم بگیرید بعضی از عکس ها و فیلم های خود را در گوشی یا اندروید، پنهان کنید و مایل نباشید شخص دیگری آنها را ببیند. در این شرایط، شما می توانید از روش های پنهان کردن عکس و فیلم در گوشی موبایل، استفاده کنید. پنهان کردن عکس، ویدیو و فایل ها با تغییر نام، مخفی کردن عکس، ویدیو و فایل ها با اپلیکیشن های خاص و مخفی سازی عکس، ویدئو و فایل با آپلود در گوگل درایو (Google Drive)، از روش های مخفی کردن عکس و فیلم در اندروید هستند که در این مقاله، با آنها آشنا می شوید.

 

مخفی کردن عکس و فیلم در اندروید

یکی از مهم ترین روش های حفظ اطلاعات شخصی، مخفی کردن عکس و فیلم در اندروید است که روش های مختلفی برای آن وجود دارد.

 

 پنهان کردن عکس، ویدیو و فایل ها با تغییر نام

یکی از ساده ترین روش های مخفی کردن عکس و فیلم در اندروید، ایجاد یک تغییر در نامگذاری فایل است. برای انجام این روش، ابتدا به قسمت فایل منیجر گوشی بروید و فایل مورد نظر عکس یا ویدیو خود را پیدا کنید. عکس یا ویدیو مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه Rename را بزنید تا دستور تغییر نام برای آن فایل صادر شود. حالا در ابتدای نام عکس یا ویدیو یک نقطه اضافه کنید و نام جدید فایل را ذخیره کنید. بعد از اجرای این روش، عکس ها یا ویدیوهایی که در ابتدای نام آنها، یک نقطه اضافه کرده‌اید، از گالری گوشی حذف می‌شوند و دیگر در آن قسمت، قابل مشاهده نیست. البته، این فایل های عکس و ویدیو، همچنان در فایل منیجر و در همان قسمت قبلی، قابل مشاهده خواهند بود. بنابراین، اگر کاربری از طریق برنامه فایل منیجر گوشی شما، وارد مسیر فایل مورد نظر شود، می‌تواند فایل هایی که با تغییر نام مخفی کرده بودید را ببیند. اما تصور نکنید که روش مخفی کردن عکس و فیلم در اندروید، از طریق فایل منیجر، ناکارآمد است.

 

 

 پنهان کردن عکس، ویدیو و فایل ها با تغییر نام

 

قفل گذاشتن روی فایل های پنهان در دانلود منیجر

برای برطرف کردن این مشکل نیز، راه حل وجود دارد. تقریبا تمام برنامه های فایل منیجر اندروید، این قابلیت قفل گذاری روی فایل های مورد نظر کاربر را دارند. بنابراین، برای اینکه دیگران نتوانند از طریق برنامه فایل منیجر، به عکس، ویدیو یا فایل های دیگر شما دسترسی پیدا کنند، باید بعد از اضافه کردن یک نقطه به نام این فایل ها، یک پوشه جدید در قسمتی از حافظه گوشی بسازید و تمام فایل های مخفی را به این پوشه انتقال دهید. سپس روی پوشه را چند ثانیه نگه دارید تا انتخاب شود و گزینه  Set Password،Lock  یا Encrypt را انتخاب کنید. به این ترتیب، شما موفق می شوید یکی از ساده ترین روش های پنهان کردن عکس و فیلم در گوشی موبایل را با نتیجه دلخواه، انجام دهید. دقت کنید که این روش برای مخفی کردن برنامه و اپلیکیشن ها کاربرد ندارد و فقط برای پنهان کردن عکس، ویدیو و دیگر فایل ها است.

 

قفل گذاشتن روی فایل های پنهان در دانلود منیجر

 

مخفی کردن عکس، ویدیو و فایل ها با اپلیکیشن های خاص

برنامه هایی برای سیستم عامل اندروید طراحی شده‌اند که به راحتی امکان مخفی کردن عکس و فیلم در اندروید را به کاربر می‌دهند و از حریم خصوصی او محافظت می کنند. تنها کافی است این برنامه ها را روی گوشی خود، نصب و اجرا کنید. به دنبال آن، اپلیکیشن از شما می‌خواهد تا یک رمز عبور را برای آن تعریف کنید و فقط شما و کسانی که این رمز عبور را داشته باشند، می‌توانند به فایل های مخفی دسترسی پیدا کنند. فایل هایی را می خواهید از دید کاربران مخفی شوند، را در برنامه مشخص کنید تا دیگر در گالری نمایش داده نشوند. برای دسترسی به این فایل ها نیز، باید همان اپلیکیشن پنهان سازی عکس یا ویدیو را که نصب کرده اید، باز کنید و رمز عبور آن را وارد کنید. دو تا از شناخته شده ترین و ساده ترین برنامه های مخفی کردن عکس و فیلم در اندروید، برنامه های Vaulty و Gallery Lock Lite هستند. دقت کنید که این روش برای مخفی کردن برنامه و اپلیکیشن های اندروید کاربرد ندارد.

 

 

مخفی کردن عکس، ویدیو و فایل ها با اپلیکیشن های خاص

 

مخفی سازی عکس، ویدئو و فایل با آپلود در گوگل درایو

آپلود عکس ها و فیلم ها در گوگل درایو و حذف آنها از حافظه داخلی گوشی، یکی دیگر از روش های پنهان کردن عکس و فیلم در گوشی موبایل است. گوگل درایو سرویس ذخیره سازی ابری اختصاصی گوگل است. این فضا به کاربران اجازه می‌دهد تا 15 گیگابایت فایل را به صورت رایگان در فضای ابری مربوط به اکانت خود ذخیره کنند. وقتی فایلی در گوگل درایو اکانت شما آپلود شود، آن فایل در فضای ابری، به امانت موجود خواهد بود و شما با مراجعه به برنامه گوگل درایو در گوشی خود، می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. برای انجام این روش، ابتدا برنامه گوگل درایو را در گوشی خود اجرا کنید و آیکون + (به علاوه) را در گوشه سمت راست پایین صفحه، انتخاب کنید. گزینه Upload را بزنید و فایل هایی را که می‌خواهید در سرویس گوگل درایو آپلود شوند و از گوشی شما پاک شوند، انتخاب کنید. برای ساده تر شدن انجام این روش، همه فایل هایی را که می‌خواهید پنهان شوند، به یک پوشه خاص منتقل کنید و در هنگام انتقال، فقط آن پوشه را انتخاب کنید تا در سرویس Google Drive آپلود شوند. بعد از تمام شدن آپلود، فایل ها یا پوشه‌ای که در گوگل درایو آپلود شده را از حافظه گوشی حذف کنید.

 

مخفی سازی عکس، ویدئو و فایل با آپلود در گوگل درایو

 

دسترسی به فایل های پنهان در گوگل درایو

به همین سادگی، همه فایل هایی که انتخاب کرده بودید، در گوشی شما پنهان می‌شوند. از این روش فقط برای مخفی کردن عکس، ویدیو و فایل های دیگر استفاده می شود و برای مخفی کردن برنامه و اپلیکیشن ها امکان پذیر نیست. برای دسترسی به فایل هایی که با این روش مخفی کردن عکس و فیلم در اندروید، پنهان کرده اید، اپلیکیشن گوگل درایو را در گوشی خود اجرا کنید، وارد اکانت گوگل خود شوید و فایل ها را ببینید. اما توجه داشته باشید که اگر اکانت جیمیل شما علاوه بر گوشی خودتان، در گوشی دیگری هم فعال باشد، کاربران آن گوشی می‌توانند به فایل های ذخیره در گوگل درایو شما دسترسی پیدا کنند.

 

دسترسی به فایل های پنهان در گوگل درایو

 

رمز گذاری روی فایل های پنهان گوگل درایو

اما نگران نباشید، چون این مشکل هم قابل حل است و می توانید از یک برنامه فایل منیجر با پشتیبانی از رمزگذاری فایل و سیستم فشرده سازی حجم استفاده کنید. به این صورت که ابتدا یک پوشه بسازید و همه عکس ها ویدیو های مهمی که می‌خواهید از حافظه گوشی پنهان شوند را به آن منتقل کنید. حالا پوشه مورد نظر را فشرده و رمزگذاری کنید. سپس این پوشه را در سرویس گوگل درایو آپلود کنید. در این صورت، اگر کاربری به سرویس گوگل درایو شما دسترسی داشته باشد هم نمی‌تواند محتوای فایل رمزگذاری شده شما را ببیند. استفاده از گوگل درایو، یکی از جالب ترین روش های مخفی کردن عکس و فیلم در اندروید است که، تنها مربوط به پنهان کردن عکس و فیلم است و برای پنهان کردن برنامه ها، قابل استفاده نیست.

 

رمز گذاری روی فایل های پنهان گوگل درایو

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

مرداس
1402/10/12-20:12

تشکر واقعا کاربردی و عالی بود خسته نباشید