بهترین پاک کننده صفحه تلویزیون چیزی جز یک دستمال بدون پرز و آب تمیز نیست. پس همین ابتدای کار به شما بگوییم که در جستجوی یک مایع عجیب و غریب برای پاک کردن و تمیز کردن تلویزیون خود نباشید. فریب تبلیغات را که مدعی ارائه کیت تمیز کننده تلویزیون هستند را هم نخورید. این کیت چیزی جز یک اسپری آب و با اندکی تغییر در ترکیبات آن و یک دستمال میکروفایبر نیست. ضمن آنکه این کیت ممکن است بسیار گران تر از قیمت واقعی به شما فروخته شود. پس توصیه ما این است که خودتان یک دستمال بدون پرز و تمیز تهیه کنید و با مرطوب کردن همین دستمال، تلویزیون خود را تمیز کنید. برای سرسخت ترین لکه ها، می توانید از محلول صابون ظرفشویی بسیار ملایم و رقیق شده با آب استفاده کنید و یک بار دیگر روی پارچه بمالید (و نه روی خود تلویزیون). در بخش های بعد، صحبت ما نه در مورد بهترین پاک کننده صفحه تلویزیون بلکه بیشتر متمرکز بر شیوه تمیز کردن کردن و آموزش این کار است.

مشاوره آنلاین زودکمک بهترین روش پاک کردن صفحه تلویزیون

بهترین پاک کننده صفحه تلویزیون همانطور که پیش از این هم گفتیم می تواند آب مقطر باشد. اما بهترین روش تمیز کردن تلویزیون چیست؟ روش پیشنهادی کارشناسان که تأکید زیادی هم بر روی آن می شود، اسپری آب بر روی دستمال است. کارشناسان بسیار تأکید می کنند که شما هیچ گونه مایعی را روی صفحه تلویزیون یا سایر بخش های آن اسپری نکنید. اما دلیل این منع چیست؟ پاسخ این است که آب و هر قسم مایعات دیگر می تواند با اسپری شدن به داخل تلویزیون نفوذ کرده و سبب آسیب به قطعات تلویزیون و خرابی آن شود. ما مشتریان بسیاری داریم که دلیل مراجعه آنها به نمایندگی تعمیرات تلویزیون، آبخوردگی تلویزیون است. این آبخوردگی یا به دلیل بی احتیاطی در زمان تمیز کردن تلویزیون یا به دلیل شیطنت های کودکان شان اتفاق افتاده است. بنابراین اگر قصد تمیز کردن تلویزیون خود را دارید، یک پارچه تمیز و بدون پرز تهیه کنید. توجه داشته باشید که پارچه باید مرطوب باشد نه خیس. مقداری آب مقطر به پارچه اسپری کنید و در نهایت تلویزیون را با همین پارچه مرطوب تمیز کنید.

بهترین پاک کننده صفحه تلویزیون

بهترین پاک کننده صفحه تلویزیون چیزی جز یک دستمال بدون پرز و آب تمیز نیست.


در تمیز کردن تلویزیون، کنترل از راه دور را فراموش نکنید!

اگر بهترین پاک کننده صفحه تلویزیون یک دستمال مرطوب و تمیز است، برای کنترل از راه دور تلویزیون این اصل می تواند کمکی متفاوت باشد. از آنجا که کنترل از راه دور می تواند محل خوبی برای انباشت گرد و غبار و میکروب باشد (به این فکر کنید که اخیراً چند انگشت دکمه های آن کنترل از راه دور را فشار داده اند و آیا همه آن ها به خوبی جیرجیر شده اند یا خیر. سپس مسئله سرفه و عطسه وجود دارد.) در اینجا چند توصیه اساسی در مورد تمیز کردن کنترل از راه دور را با شما به اشتراک می گذاریم. همچنین جزئیات بیشتری در مورد نحوه ضدعفونی کردن کنترل از راه دور در صورتی که واقعاً نگران انتشار ویروس هستید، داریم.

بیشتر بخوانیم : نگاتیو شدن تصویر تلویزیون

چند نکته مهم برای تمیز کردن ریموت تلویزیون:

  • قبل از شروع به تمیز کردن، باتری ها را خارج کنید. با چرخاندن کنترل از راه دور به طوری که دکمه ها رو به پایین باشند، شروع کنید و با ضربه زدن به ریموت (به کف دست خود بکوبید) تلاش کنید تا هر گونه زباله ای که ممکن است بین کلیدها یا دکمه ها وجود دارد از بین برود.
  • کل کنترل از راه دور را با یک پارچه نرم که با کمی الکل رقیق شده با آب اسپری شده است پاک کنید. پارچه باید مرطوب باشد نه خیس. برای تمیز کردن داخل و اطراف دکمه ها، می توانید از یک سواب پنبه ای مرطوب شده با مخلوط الکل/آب استفاده کنید. کثیفی های سخت تر و بیشتری که در عمق کلیدها قرار می گیرند را می توان با یک مسواک خشک یا خلال دندان چوبی از جای خود خارج کرد.
  • در آخر، یک بار دیگر کل کنترل از راه دور را با یک پارچه خشک و نرم پاک کنید و باتری ها را دوباره نصب کنید.

در پاک کردن صفحه تلویزیون، از مواد شیمیایی اجتناب کنید

الکل و آمونیاک که در برندهای مختلف پاک کننده های پنجره وجود دارد، می تواند تلویزیون صفحه تخت گران قیمت شما را خراب کند، بنابراین از پاک کننده هایی که حاوی این ترکیبات هستند استفاده نکنید. اگر قصد خرید بهترین پاک کننده صفحه تلویزیون را دارید  - که واقعاً به آن نیاز ندارید - یکی را انتخاب کنید که حاوی الکل، آمونیاک یا استون نباشد. همچنین از پاک کننده هایی که حاوی مواد ساینده ای هستند - به دلیل اینکه می توانند صفحه نمایش تلویزیون را خراش دهند - استفاده نکنید.

بیشتر بخوانیم : تمیز کردن صفحه تلویزیون

در پاک کردن صفحه تلویزیون، از مواد شیمیایی اجتناب کنید

آبخوردگی تلویزیون

حال که با بهترین پاک کننده صفحه تلویزیون آشنا شدید بهتر است برای اتفاقات پیش بینی ناپذیر هم آماده شوید. آیا می دانید که اگر تلویزیون شما دچار آبخوردگی کرد بهترین اقدام چیست؟ در این شرایط بهتر است تلویزیون خود را بلافاصله خاموش و از برق جدا کنید. توجه داشته باشید که «جدا کردن سریع دوشاخه برق تلویزیون از پریز برق» در اینجا کلید اصلی است زیرا برق تلویزیون شما بدون توجه به وضعیت روشن/خاموش تلویزیون در داخل آن جریان دارد. قطع سریع برق برای جلوگیری از آسیب شدید ناشی از ورود مایعات به تلویزیون بسیار ضروری است. تخته های مدار داخل تلویزیون شما می توانند ظرف مدت زمان کوتاهی خیس شوند. بنابراین توصیه می شود در صورت آبخوردگی تلویزیون بلافاصله آن را از برق بکشید. با یک دستمال تمیز آن را خشک کنید و در سریع ترین زمان ممکن با یکی از مراجع رسمی تعمیرات تلویزیون در «زودکمک» تماس بگیرید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران