استفاده از فیس تایم در اندروید، که تا به حال منحصر به گوشی های آیفون اپل بود، یک خبر خوب برای علاقه مندان به این برنامه است. چون حالا کاربرانی که گوشی اندروید دارند نیز می توانند از تماس های ویدیویی این برنامه بهره مند شوند. اپل معمولا برنامه های خود را منحصر به آیفون و آیپد نگه می دارد تا کاربران خود را از تغییر به اندروید منصرف کند. اما این برند با ارائه سیستم iOS15  خود، این سیاست خود را کمی کنار گذاشته است و به کاربران امکان استفاده از فیس تایم در اندروید را داده است تا با دوستان یا خانواده خود در گوشی های Android و رایانه ‌های شخصی ویندوزی گفتگوی تصویری داشته باشند. ما هم در این مقاله نحوه استفاده از Face Time در گوشی های اندروید را شرح داده ایم تا در صورت تمایل، آن را امتحان کنید.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

آموزش استفاده از فیس تایم در اندروید

کاربران ویندوز و اندروید می ‌توانند به‌ عنوان دریافت ‌کننده تماس از برنامه فیس تایم استفاده کنند، اما هنوز نمی‌توانند با دستگاه اندرویدی خود آغازگر تماس ویدئویی در این برنامه باشند. کاربران باید برای شروع تماس، لینک دعوتی از کاربران آیپد، آیفون و مک دریافت کنند تا بتوانند به تماس فیس تایم ملحق شوند. در این مطلب به نحوه استفاده از Face Time در گوشی های اندروید که از طریق به اشتراک گذاری لینک فیس تایم و استفاده کاربران اندروید از آن ممکن می شود را برای شما شرح می دهیم.

 

استفاده از فیس تایم در اندروید

استفاده از فیس تایم در اندروید، که تا به حال منحصر به گوشی های آیفون اپل بود، یک خبر خوب برای علاقه مندان به این برنامه است.

اشتراک گذاری لینک فیس تایم با کاربران اندروید

برای به اشتراک گذاشتن پیوند FaceTime، باید بر روی گوشی یا دستگاه خود، سیستم عامل iOS 15 یا iPadOS 15 را نصب کرده باشید. همچنین می توانید بررسی کنید که آیا آیفون یا آی پد شما با iOS 15 سازگار است یا نه. پس از نصب آخرین سیستم عامل iOS ، برنامه FaceTime را باز کنید. سپس طبق مراحل زیر پیش بروید:

- درست در بالای برنامه، می توانید Create Link را ببینید. روی آن ضربه بزنید. یک منوی فرعی با گزینه های زیر ظاهر می شود:

 

اشتراک گذاری لینک فیس تایم با کاربران اندروید

 

- افزودن نام: به پیوند یک نام قابل تشخیص بدهید، مثلا چت با مادر یا گفتگوی جلسه 9 صبح.

- مقصد اشتراک ‌گذاری: در این قسمت، پیام رسان های پیشنهادی که می‌توانید پیوند را به آنها ارسال کنید، از جمله پیام ‌های Apple، AirDrop، Mail یا WhatsApp را مشاهده خواهید کرد.

- کپی پیوند: اگر ترجیح می دهید لینک گفتگو را به صورت دستی با چند نفر به اشتراک بگذارید، این گزینه، پیوند را به کلیپ بورد تلفن شما اضافه می کند.

تنها با چند ضربه می توانید پیوند را با هرکسی که انتخاب می کنید به اشتراک بگذارید، فرقی نمی کند از طریق یک برنامه پیام رسان برای چت استفاده کنید یا یک ایمیل برای چت گروهی بفرستید. به این ترتیب استفاده از فیس تایم در اندروید ممکن می شود.

 

 


استفاده کاربران اندروید از فیس تایم

هنگامی که یکی از دوستان یا همکاران شما که آیفون دارد، پیوند FaceTime را برای شما ارسال کرد، روی پیوند ضربه بزنید. این لینک، با مرورگر پیش فرض خود باز می شود و در ادامه از شما خواسته می شود نام خود را وارد کنید تا به مکالمه بپیوندید. سپس نام خود را وارد کنید و Continue را بزنید.

 

استفاده کاربران اندروید از فیس تایم

 

با این کار، به تماس تصویری FaceTime ملحق خواهید شد. همچنین گزینه‌ هایی برای بی‌ صدا کردن چت، مخفی کردن ویدیو، جا به‌ جایی بین دوربین سلفی و عقب، یا قطع تماس را خواهید دید. به این ترتیب کاربران اندروید می توانند از فیس تایم در اندروید استفاده کنند.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1402/11/28-11:51

درود بر شما رها جلالی عزیز

با توجه به مدل گوشی متفاوت است، لطفا مقاله بالا را بررسی نمایید.

 

Ozra rezaei
1402/08/06-18:52

Iwant to use of facetime

رها جلالی
1402/07/14-19:25

با سلام چطور میتونم به فیس تایم وصل بشوم؟؟

سنا
1401/11/29-11:43

چرا تو اندروید نمی شه از share my screen استفاده کرد ؟!