قابلیت لایو فوتو در اندروید، در واقع از این ویژگی در گوشی های آیفون گرفته شده است. قابلیت عکس زنده با گوشی های اپل رایج شده است و به این صورت کار می کند که دوربین گوشی هنگام عکس گرفتن، 1.5 ثانیه قبل از عکس اصلی و 1.5 ثانیه بعد آن را ذخیره می کند. در نهایت یک کلیپ کم حجم و کوتاه 3 ثانیه ای تولید می شود. حالا کاربران گوشی های اندروید هم می توانند از قابلیت لایو فوتو در اندروید استفاده کنند. هرچند این ویژگی به صورت پیش فرض تنها در تعدادی از گوشی های اندروید وجود دارد و آن هم اخیرا به برخی مدل های سامسونگ اضافه شده است. اما کاربران سیستم عامل اندروید، می توانند با نصب برنامه های جانبی، از ویژگی live photo در اندروید استفاده کنند.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

چگونه لایو فوتو در اندروید را فعال کنیم؟

بر خلاف تصور عمومی، شرکت اپل، لایو فوتو را اختراع نکرده است. در واقع شرکت HTC ویژگی لایو فوتو را تحت عنوان Zoe ارائه کرد اما وقتی اپل آن را در گوشی های خود با عنوان Live Photos ارائه کرد، این قابلیت رایج شد. اما به هر صورت اکنون گوشی های سامسونگ مانند گلکسی s8 یا گلکسی نوت 8 که دارای اندروید نوقا هستند، از لایو فوتو پشتیبانی می کنند. همچنین، برنامه هایی برای استفاده از ویژگی لایو فوتو در اندروید ارائه شده است که بسیار کاربردی هستند. برنامه هایی مانند Motion Stills و Camera MX برای استفاده از ویژگی live photo در اندروید استفاده می شوند که در این مطلب آنها را معرفی می کنیم.

 

لایو فوتو در اندروید

قابلیت لایو فوتو در اندروید، در واقع از این ویژگی در گوشی های آیفون گرفته شده است.

عکس های متحرک سامسونگ، برای جدیدترین مدل ها

اگر دستگاه گلکسی جدیدی مانند گلکسی اس 8 یا نوت 8 دارید که اندروید نوقا را اجرا می کند، برنامه دوربین استوک آن دارای حالتی عکسبرداری است که عملاً با Live Photos اپل یکسان است. برای امتحان کردن ویژگی لایو فوتو در اندروید، برنامه دوربین خود را باز کنید، سپس روی نماد چرخ دنده یا تنظیمات که در گوشه سمت راست بالای صفحه مشاهده می شود، ضربه بزنید.

 

عکس های متحرک سامسونگ، برای جدیدترین مدل ها

 

در این منو، گزینه Motion photo را فعال کنید تا پس از این، هر بار که عکس می گیرید، گوشی شما به صورت خودکار چند ثانیه قبل و بعد از عکس گرفتن را فیلم برداری می کند. این عکس ها در پوشه ای جداگانه در گالری ذخیره می شوند. برای مشاهده این عکس ها، به گالری بروید و هر عکسی را که پس از فعال کردن این تنظیمات گرفته اید، پیدا کنید. هنگام مشاهده عکس، یک دکمه پخش نارنجی را در گوشه سمت راست بالا میبینید. روی آن ضربه بزنید تا تصویر شما به صورت زنده پخش شود!

 

 


برنامه Motion Stills، برای همه گوشی های اندروید

اپلیکیشن Motion Stills گوگل یکی از روش های امتحان کردن لایو فوتو در اندروید است. این برنامه مانند live photo نیست اما اشتراکات زیادی با این ویژگی دارد. برنامه Motion Stills با استفاده از یک الگوریتم تثبیت کننده، گیف های زیبا و حلقه ای ایجاد می کند که به طور باورنکردنی و خیلی آسان به اشتراک گذاشته می شوند. کار با این برنامه بسیار ساده است.

 

برنامه Motion Stills، برای همه گوشی های اندروید

 

فقط باید آن را باز کنید و روی دکمه شاتر که در پایین صفحه قرار دارد، ضربه بزنید. به این ترتیب به صورت خودکار، یک کلیپ 3 ثانیه ای ضبط می شود. فقط باید تلفن خود را ثابت نگه دارید تا این کار تمام شود.

پس از تمام شدن عکاسی، می توانید به پایین اسکرول کنید تا کلیپ خود را ببینید. با ضربه زدن روی تصویر، مجموعه ای از کنترل ها ظاهر می شوند که میتوانید از آنها برای تغییر دادن گیف استفاده کنید. بعد از آن، کافی است فلش رو به جلو را فشار دهید تا کلیپ خود را به صورت MP4 یا GIF به اشتراک بگذارید. به این صورت می توانید ویژگی live photo در اندروید را تجربه کنید.

 

 


برنامه Camera MX، برای همه گوشی های اندروید

برای استفاده از برنامه Camera MX و استفاده از ویژگی لایو فوتو در اندروید، پس از نصب برنامه، وارد آن شوید و دوربین را باز کنید. در گوشه سمت چپ بالای صفحه، منوی سه نقطه وجود دارد که باید روی آن ضربه بزنید. از این منو گزینه Live Shot را انتخاب و آن را فعال کنید. اگر تنها می خواهید یک دمو یا نسخه نمایشی سریع از عکس زنده خود داشته باشید، می توانید گزینه Try It را بزنید. همچنین، اگر می خواهید عکس خود را در فیس بوک یا Google به اشتراک بگذارید، Unlock را بزنید.

 

برنامه Camera MX، برای همه گوشی های اندروید

 

به این صورت، هر عکسی که در این حالت می گیرید، به صورت لایو فوتو گرفته می شود. برای بررسی آن، تصویر را در گالری داخلی Camera MX مشاهده کنید. این عکس ها در گالری شبیه عکس های ثابت به نظر می رسند، اما وقتی آنها را به مدت طولانی فشار دهید، کلیپ آنها درست مانند اجرای اپل شروع به پخش می کند. به این صورت می توانید تجربه لایو فوتو در اندروید را داشته باشید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران