سیاه شدن زمینه پرینت، یکی از آزار دهنده ترین مشکلات پرینتر است؛ مخصوصا وقتی پی در پی برای یک برگه چاپ اتفاق بیفتد. گاهی به هم خوردن تنظیمات تراکم رنگ در دستگاه چاپ، می تواند باعث بروز مشکل سیاه شدن زمینه پرینت شود و تصویری سیاه و تار به کاربر تحویل دهد! اما دلیل بروز این مشکل، هر چه که باشد، باید عیب یابی و رفع شود تا به دستگاه چاپگر آسیب جدی وارد نشود. بنابراین،  ما در این مقاله، به بررسی دلایل و رفع مشکل سیاه شدن زمینه برگه چاپ پرداخته ایم. پس، اگر شما هم در کار با دستگاه چاپ، دچار مشکل سیاه شدن زمینه پرینت شده اید، این مطلب می توان به شما کمک کند.

مشاوران آنلاین زودکمک

بررسی مشکل سیاه شدن زمینه پرینت

مهم ترین دلایل مؤثر بر سیاه شدن زمینه پرینت، خرابی کارتریج، تراکم زیاد رنگ تیره در تنظیمات دستگاه، کثیف شدن هد دستگاه، تونر و درام، پر شدن سطل زباله دستگاه پرینتر و مشکل در اتصالات قطعات داخلی دستگاه هستند. ما در ادامه به بررسی این مشکلات و برطرف کردن آنها می پردازیم تا شما بیشتر با آنها آشنا شوید. اما در صورت بروز هر کدام از این مشکلات، شما بهتر است درست کردن تنظیمات دستگاه چاپ را به متخصصان آن و یا مراکز معتبر تعمیر پرینتر بسپارید. چون در صورت مهارت نداشتن در تنظیمات و تعمیر قطعات، ممکن است صدمات جبران ناپذیری به دستگاه وارد کنید.

سیاه شدن زمینه پرینت

سیاه شدن زمینه پرینت، یکی از آزار دهنده ترین مشکلات پرینتر است.


کیفیت وضوح چاپ را تغییر دهید

اگر سیاه شدن زمینه پرینت در هنگام چاپ، کل سطح یک برگه چاپ شده را فرا گرفته است، باید کیفیت وضوح چاپ را از طریق نرم افزار تغییر دهید و تنظیم کنید. همچنین می توانید مشخصات دیگر مرتبط با رنگ چاپگر خود را تنظیم کنید تا کاغذ به طور کامل سیاه نشود.

پبشنهاد زودکمک: تعمیر کاغذ کش پرینتر

چیدمان چاپ را تغییر دهید

اگر خرابی رنگ و بی کیفیت افتادن پس زمینه در پرینتر، بر روی سطحی مانند پاکت اتفاق افتاده است، تغییر چیدمان چاپ، در رفع این مشکل موثر است. چون در بسیاری از دستگاه های چاپگر، چاپ روی بخش هایی که در پشت آن ها درز وجود دارد، انجام نمی شود.

میزان رطوبت محیط را متعادل کنید

شرایط آب و هوایی خشک با رطوبت پایین یا هوای شرجی با رطوبت بالا، باعث سیاه شدن زمینه پرینت یا سایه انداختن پس زمینه می شود. در فصل های پاییز و زمستان، وسایل گرمایشی موجود در محیط های بسته، رطوبت را به طرز فوق العاده ای کاهش می دهد. برای رفع تعادل نداشتن در رطوبت و همچنین جلوگیری از پیدایش مشکل سیاه شدن زمینه پرینت، در دستگاه پرینتر می توانید از دستگاه‌های بخور و رطوبت ساز در محیط، استفاده کنید.

کارتریج را تعویض کنید

سیاه شدن زمینه پرینت در اثر کیفیت نامطلوب چاپ دستگاه چاپگر اتفاق می افتد. بنابراین بهتر است از سلامت کارتریج مورد استفاده خود اطمینان پیدا کنید. معمولا وقتی مشکل سیاه شدن زمینه پرینت رخ می دهد، نشانه آن است که کارتریج نیاز به شارژ و تعمیر دارد. برای برطرف کردن مشکلات کارتریج،، باید بسیار چالاک و دقیق باشید تا اجزای دستگاه چاپگر کثیف نشوند. اگر کار را به یک متخصص بسپارید، بدون نگرانی از خسارت به دستگاه، مشکل شما حل می شود. در صورت عدم آشنایی با ساختار کارتریج، از دستکاری این قسمت بپرهیزید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران