در زودکمک کنار شما هستیم تا ضمن معرفی دلایل داغ شدن شارژر لپ تاپ، راهکارهای این مشکل را نیز به شما آموزش دهیم. اصلا چرا وقتی آداپتور لپ تاپ را به برق می زنیم تا دستگاه شارژ شود، پس از چند دقیقه، شارژر داغ می شود؟ آیا این مسئله نشان دهنده آسیب دیدگی شارژر است؟ آیا ممکن است باتری ایراد داشته باشد؟ امکان تعمیر شارژر در این شرایط وجود دارد؟ در ادامه پاسخ این سوالات را می دهیم. دقت کنید که داغ شدن شارژر لپ تاپ در حین شارژ، به هیچ عنوان منحصر به یک برند خاص نیست و مسئله ای نسبتا رایج در انواع لپ تاپ ها به شمار می رود. از طرفی این مسئله لزوما یک ایراد به شمار نمی رود؛ اما اگر دما از حد خاصی بیشتر شود، باید مسئله را به شکل تخصصی پیگیری کرد. تعمیر لپ تاپ در زودکمک، با بالاترین کیفیت و در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود و تکنسین های ما، مشکل را به بهترین شکل، عیب یابی و برطرف می کنند.

مشاوره آنلاین زودکمک

دلایل داغ شدن شارژر لپ تاپ

معمولا وقتی لپ تاپ را شارژ می کنیم، آداپتور شارژر کمی داغ می شود و این مسئله اصلا غیر عادی و نگران کننده نیست. اما گاهی به سادگی می توان متوجه شد که میزان حرارت، بسیار بالاتر از حد معمول است. در این شرایط ممکن است مدارهای داخل آداپتور آسیب دیده باشند و درست کار نکنند. تداوم این مشکل می تواند به لپ تاپ و باتری آن نیز آسیب جدی وارد کند. اگر پریز یا محافظی که آداپتور به آن وصل شده است غیر استاندارد باشد، احتمال داغ شدن شارژر لپ تاپ در حین شارژ بالاست. همچنین هرگونه آسیب دیدگی، خراش یا حتی پیچ خوردگی سیم شارژر هم ممکن است دمای آداپتور را افزایش دهد. گاهی هم ممکن است یک ایراد نرم افزاری به باتری یا لپ تاپ فشار بیاورد و باعث شود که آداپتور دستگاه در حین شارژ، به میزان غیر عادی داغ شود؛ البته این مورد بسیار نادر بوده و معمولا ایراد از خود شارژر و آداپتور آن است.

داغ شدن شارژر لپ تاپ

راهکارهایی برای حل مشکل داغ شدن شارژر لپ تاپ در حین شارژ

استفاده از شارژر اصلی

کارشناسان تعمیرات لپ تاپ زودکمک، به کاربران توصیه می کنند که تحت هر شرایطی، تنها از شارژر اصلی لپ تاپ خود استفاده کنند. شارژرهای غیر اورجینال، کیفیت پایینی دارند و به همین دلیل ممکن است مشکلاتی را حتی در باتری ایجاد کنند.

بررسی و تعویض کابل آسیب دیده

برای رفع مشکل داغ شدن شارژر لپ تاپ، حتما کابل شارژ را به خوبی بررسی کنید. دو سر کابل را به خوبی چک کنید تا مطمئن شوید که کاملا سالم است و آسیب دیدگی خاصی ندارد. در صورت نیاز، کابل شارژ را تعویض کنید تا باعث داغ شدن آداپتور و بروز ایرادات دیگر نشود.

نگهداری درست از شارژر

به طور کلی بهتر است شارژر لپ تاپ در محیط های بیش از حد گرم یا آلوده نگهداری نشود. برای جلوگیری از داغ شدن شارژر لپ تاپ، این قطعه نباید در جاهایی مثل زیر فرش، زیر کمد و ... باشد؛ چون ممکن است سنگینی این اجسام، کابل را مخدوش نماید.

بیشتر بخوانید: آموزش باز کردن باتری لپ تاپ

تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ

اگر مطمئن هستید که داغ شدن شارژر لپ تاپ ناشی از خرابی باتری این دستگاه است، باید هرچه زودتر باتری را ترمیم یا تعویض کنید. به یاد داشته باشید که تداوم خرابی باتری لپ تاپ، می تواند به دیگر قطعات لپ تاپ نیز آسیب رسانده و خسارات جبران ناپذیری را ایجاد کند.

بررسی لوازم جانبی

چنانچه لوازم جانبی همچون کول پد، دستگاه های بلوتوثی، اسپیکر و ... ایراد داشته باشند، این احتمال وجود دارد که باعث داغ شدن شارژر لپ تاپ شوند. بنابراین آنها را چک کرده و اگر مطمئن شدید که ایراد دارند، اتصال آنها را با لپ تاپ قطع کنید.

تعمیر و تعویض شارژر لپ تاپ

در نهایت اگر این روشها را امتحان کردید و همچنان شاهد داغ شدن شارژر لپ تاپ خود بودید، بهتر است به فکر تعمیر یا تعویض شارژر باشید. دقت کنید که تعمیر آداپتور یک کار کاملا تخصصی است و به علت احتمال وجود برق در این بخش، باید توسط تعمیرکاران ماهر و مجرب و با استفاده از تجهیزات و دستگاه های مخصوص انجام شود.

 

برای تعمیر و تعویض شارژر لپ تاپ می توانید از کارشناس زودکمک مشاوره بگیرید. جهت دریافت مشاوره آنلاین در سایت ثبت نام کنید و در خواست خود را ثبت نمایید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران