در این مقاله به شما کمک می کنیم که مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای را برای همیشه برطرف کنید. اگر لپ تاپ به وای فای وصل نشد عملا نمی توان بسیاری از امور کاری و آموزشی را با آن انجام داد و این مشکل شما را کلافه می کند. اما جای نگرانی نیست. کافی است کمی صبور باشید و راه حل هایی را که در ادامه عنوان می کنیم امتحان کنید.

با توجه به این که عوامل مختلفی موجب وصل نشدن اینترنت در لپ تاپ می شوند، راه حل های متعددی هم برای رفع مسئله وجود دارد. البته زودکمک هم همیشه در دسترس است تا در صورت نیاز به تعمیر لپ تاپ ، تخصصی ترین خدمات را به شما ارائه دهد.

مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای

دلایل وصل نشدن لپ تا پ به وای فای

اگر یک لپ تاپ ویندوزی دارید که به اینترنت وای فای وصل نمی شود موارد زیر می تواند یکی از دلایل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای باشد:

  • خرابی مودم

  • قطع شدن مودم 

  • فعال بودن فایروال یا آنتی ویروس

  • نرم افزارهای امنیتی

  • خرابی درایور شبکه

  • قدیمی بودن نسخه درایور شبکه

  • مشکلات سخت افزاری

  • اوپراتور شبکه

علت اصلی وصل نشدن لپ تاپ و موبایل به اینترنت، خرابی یا قطعی مودم است. دلیل بعدی، فعال بودن فایروال یا آنتی ویروس است. البته این مورد بسیار نادر است و به این معنی نیست که هنگام اتصال به اینترنت، برنامه های امنیتی را غیر فعال کنید. گاهی چنین نرم افزارهایی، مشکلاتی را در روند اتصال لپ تاپ به اینترنت ایجاد می کنند که البته راه حل های کاربردی هم دارند.

اگر درایور شبکه در ویندوز مشکلی داشته باشد و یا نسخه آن بسیار قدیمی باشد، ممکن است با مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای مواجه شوید. البته ممکن است مسئله مربوط به اوپراتور شبکه باشد که در این صورت معمولا با توجه به چراغ های مودم می توان متوجه علت شد. در صورتی که تمامی این موارد را چک کردید و مطمئن دید که ایرادی ندارند، بهتر است برای تعمیر سخت افزاری لپ تاپ خود دست به کار شوید.

وصل نشدن وای فای لپ تاپ مشاوره آنلاین

حل مشکل عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت با چند راهکار ساده

بروز رسانی درایور شبکه

با آپدیت کردن درایور شبکه در ویندوز می توانید مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای را حل کنید.برای اینکار مسیر زیر را طی کنید:

1. وارد کادر جستجوی ویندوز شوید و عبارت Device Manager را در آن تایپ کنید.

2. باید گزینه Network adapters یا چیزی شبیه به آن را انتخاب کنید.

3. روی آیکون آداپتور شبکه راست کلیک کرده (Update Driver Software)

به روزرسانی درایور شبکه

4. در نهایت Search automatically for updated driver software را انتخاب نمایید.

اگر پس از آپدیت درایور و ریستارت شدن سیستم مشکل حل نشد، روش های بعدی را امتحان کنید.

آپدیت درایور شبکه

استفاده از network troubleshooter

ویندوز ابزارهای مختلفی برای عیب یابی و رفع مشکلات مختلف لپ تاپ و کامپیوتر دارد. Network troubleshooter هم یکی از ابزارهای کاربردی است که به شما کمک می کند مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت را حل کنید.

برای پیدا کردن این ابزار کافی است اسم آن را در نوار ابزار تایپ کنید. سپس گزینه Indentify و repair network problems را انتخاب کرده و منتظر وصل شدن سیستم به وای فای باشید.

غیر فعال کردن فایروال و آنتی ویروس

بد نیست برای رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای، فایروال و آنتی ویروس را چند دقیقه ای غیر فعال کنید. می توانید از طریق کنترل پنل، دیواره امنیتی را غیر فعال کنید و یا در صورت استفاده از آنتی ویروس، آن را موقتا دی اکتیو نمایید. ناامید نشود؛ هنوز روش های دیگری برای رفع مشکل وجود دارند.

حل مشکل عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت با چند راهکار ساده

بررسی و تعمیر مودم

قبل از اجرای روش های قبلی حتما مودم را بررسی کنید. اگر چراغ های آن به حالت غیر عادی روشن بودند و یا مشکلی در آن وجود داشت، مسئله را حل کنید؛ ممکن است لازم باشد برای این منظور با اپراتور ارائه دهنده خدمات شبکه خود تماس بگیرید. به ویژه اگر متوجه آسیب دیدگی مودم شدید، حتما آن را در مراکز معتبر تعمیر کنید.

تعمیر سخت افزاری لپ تاپ

در نهایت اگر هیچ کدام از اقدامات و روش هایی که ذکر کردیم منجر به رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای نشدند، باید به فکر تعمیر سخت افزاری باشید. از طریق وب سایت رسمی زودکمک می توانید درخواست پذیرش دستگاه در محل را ثبت کرده و یا از کارشناسان ما به صورت آنلاین، مشاوره دریافت کنید.

خدمتی ویژه از زودکمک

ریستارت کردن لپ تاپ

اولین و راحت ترین روش که بدون دردسر و با صرف زمان کمتری می توان مشکل پیش آمده را برطرف کرد، ریستارت کردن لپ تاپ است؛ ممکن است بروز مشکلات نرم‌افزاری در سیستم شما باعث عدم اتصال لپ تاپ به وای فای شده باشند، بهتر است که یک بار سیستم خود را ریستارت کنید.

اگر با ریستارت کردن لپ تاپ نتوانستید ایراد متصل نشدن لپ تاپ خود به وای فای را رفع نمایید، می توانید روش های دیگر را مورد بررسی قرار دهید.

بررسی IP سیستم

اگر با ریستارت کردن و استفاده از Troubleshooting ویندوز، مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای برطرف نشد می توانید بررسی آدرس IP را انجام دهید.

ابتدا بر روی آیکون اتصال به اینترنت که در سمت راست نوار ابزار قرار دارد کلیک راست کرده و گزینه Open Network & Internet Settings را انتخاب نمایید.

حالا بر روی گزینه Change adapter options کلیک نمایید و روی شبکه وای فایی که از آن استفاده می‌کنید دابل کلیک کنید.

حل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای

اکنون گزینه Properties را انتخاب و از لیستی که به شما نمایش داده می‌شود گزینه Internet Protocol Version4 را مجددا انتخاب کرده و بر روی آن دابل کلیک نمایید.

حالا مطمئن شوید که گزینه‌های Obtain an IP address automatically وObtain DNS server address automatically فعال باشند.

درنهایت نیز بر روی OK کلیک کرده و دوباره تلاش کنید تا به اینترنت متصل شوید.

مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای

بررسی روشن بودن وای فای در لپ تاپ

در ابتدا و در اولین قدم برای مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای، باید از روشن بودن وای فای لپ تاپ اطمینان حاصل کنید. برا اطمینان از وشن بودن وای فای لپ تاپ به موارد زیر توجه فرمایید:

دکمه وای فای

 بسیاری از لپ تاپ‌ ها دارای یک دکمه فیزیکی برای روشن یا خاموش کردن وای فای هستند. این دکمه معمولاً در قسمت ‌هایی مانند کیبورد یا لبه‌ های لپتاپ قرار دارد. اطمینان حاصل کنید که دکمه وای فای به حالت روشن قرار دارد.

کلید تابع

 برخی از لپ تاپ ‌ها از کلیدهای تابع برای کنترل وای فای استفاده می‌کنند. این کلیدها معمولاً با تنظیمات دیگری همچون صدا یا نور پس ‌زمینه صفحه کلید همراه هستند. معمولاً برای روشن کردن وای فای، نیاز به فشار دادن یک کلید تابع همراه با یکی از کلیدهای فانکشن (معمولاً F1 تا F12) است.

با اطمینان از روشن بودن وای فای، می‌توانید به مراحل بعدی برای بررسی دلایل عدم اتصال به شبکه وای فای بپردازید.

دوست من خوندن مقاله اتصال هات اسپات موبایل به لپ تاپ می تونه به اطلاعات عمومیت اضافه کنه 👩🏽‍💻

بررسی کلید حالت هواپیما و حالت شخصی در لپ تاپ

ممکن است کلید حالت هواپیما یا حالت شخصی در لپ تاپ شما به طور ناخواسته فعال شده باشد، این موضوع می‌تواند باعث قطع اتصال وای فای شود و باعث محدودیت در دسترسی به شبکه‌های ارتباطی شود.

بنابراین، همیشه می‌توانید ابتدا وضعیت این کلید را بررسی کرده و در صورت فعال بودن، آن را غیر فعال کنید تا مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای بهبود یابد. این کلید معمولاً در نزدیکی دیگر کلیدهای فعال ‌سازی قرار دارد، ممکن است در لبه ‌های لپ تاپ یا در کنار دکمه‌ های ورودی ‌ها موجود باشد. برای پیدا کردن آن، دقت کنید و در صورت لزوم به راهنمای لپ تاپ خود مراجعه نمایید.

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1403/01/09-12:21

درود بر شما حامد شریفی عزیز

شبکه اینترنت خود را بررسی نمایید.

حامد شریفی
1403/01/08-23:52

سلام لب تاب من به وای فای وصل میشه ولی میزنه no internet

بیژن
1402/11/25-23:53

عالی بود مررررسی

زودکمک
1402/11/01-14:52

درود بر شما Alone girl🦋🕸 عزیز، زودکمک از همراهی شما سپاسگزار است.

شما باید درایور کارت شبکه را نصب بفرماید. در جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در رابطه با نحوه دریافت خدمات میتوانید با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.

Alone girl🦋🕸
1402/10/20-22:13

سلام من ویندوزش هم عوض کردم ولی باز همونه به نت وصل میشه ولی به وای فای وصل نمیشه میشه بگین چیکار کنم؟!

مدلش hp هست اگ میشه توضیح بدین چیکار کنم

زودکمک
1402/04/28-14:56

درود بر شما غلامرضا ایزدخواه عزیز

1-پیش از هر چیز از روشن بودن وای وای دستگاه خود اطمینان حاصل نمایید.2- از صحت رمز عبور خود اطمینان حاصل نمایید.3- IP شبکه را بررسی کنید و در صورت نیاز به صورت دستی تنظیم نمایید. 4- در نهایت در صورت عدم موفقیت از بخش پشتیبانی شرکت سرویس دهنده اینترنت خود راهنمایی بگیرید.

غلامرضا ایزدخواه
1402/01/30-23:14

لپ تاپ من تا دیروز به اینترنت وای فایرچ وصل می شد ولی از دیروز که شرکت سرویس دهنده اینترنت را عوض کردم گوشی ها وصل می شوند ولی لپ تاپ اصلا وصل نمی شه

بنده ای از خدا
1401/11/23-14:16

سلام. من همه ی این موارد را امتحان کردم ولی باز وصل نمیشه... 😶😕

مرضیه عابدی
1401/11/07-23:09

هر کاری میکنم به نت وصل نمیشه مگر چند ثانیه

زودکمک
1401/10/05-15:23

سلام دوست عزیز. یکبار درایور پک ویندوز خود را نصب کنید، درصورتی که ایراد برطرف نشد ویندوز خود را تعویض کنید اگر همچنان مشکل رفع نشد، با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات تکمیلی را به شما ارائه می دهند.

محمد استادی
1401/10/02-08:48

لپ تابم به وای فای خانه وصل می شود امابه وای فای موبایل ودیگر وای فاها وصل نمی شود علتش به نظرتان چی می تونه باشه؟