آیا تا به حال با پیام «اینترنت شما طبق مصرف آزاد محاسبه می‌شود» برخورد کرده‌اید؟ همانطور که می‌دانید هنگامی که حجم بسته اینترنت همراه تمام می‌شود اینترنت شما طبق مصرف آزاد محاسبه می شود. در چنین شرایطی اپراتور مورد نظر از طریق پیامک به شما هشدار می‌دهد که هر چه سریعتر نسبت به خرید بسته اینترنت جدید اقدام کرده یا بسته قبل را تمدید کنید؛ اما چرا ایرانسل، همراه اول یا رایتل چنین کاری می‌کنند؟ دلیل این موضوع تفاوت بین مصرف تعرفه آزاد و بسته اینترنت همراه است. و در طولانی مدت، هزینه زیادی را روی دست ما می‌گذارد، باید یاد بگیریم تا چگونه مصرف آزاد اینترنت را قطع کنیم و بتوانیم هزینه ماهانه مصرف اینترنت خود را به حداقل برسانیم. مادر این مطلب تصمیم داریم ببینیم چگونه مصرف اینترنت آزاد را در اپراتورهای موبایل قطع کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا روش های غیر فعال سازی مصرف آزاد اینترنت را بررسی نماییم.

  • کاربر گرامی در صورت نیاز به تعمیر موبایل با گارانتی و خدمات پذیرش در محل با زود کمک تماس بگیرید.

غیر فعال کردن اینترنت آزاد

غیر فعالسازی مصرف آزاد اینترنت

همانطور که پیشتر اشاره کردیم در این مقاله می‌خواهیم چگونگی غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد در اپراتورهای مختلف را مورد بررسی قرار دهیم. اپراتور هایی مانند همراه اول، ایرانسل و رایتل کدهای دستوری برای غیر فعال کردن مصرف آزاد اینترنت به کاربران ارائه کرده‌اند که بر اساس اپراتور مورد نظر و وارد کردن کد دستوری مربوطه می‌توانید به مصرف آزاد اینترنت خود پایان دهید.

مشاوره آنلاین زود کمک

روش غیر فعال کردن اینترنت آزاد همراه اول

متاسفانه تعرفه مصرف آزاد اینترنت در اپراتورهای مختلف بسیار گران‌تر و پرهزینه‌تر از بسته اینترنتی محاسبه می‌شود. به زبان ساده‌تر شما می‌توانید با استفاده از 20 هزار تومان شارژ تنها یک ساعت از اینترنت استفاده کنید و این در حالی است که با همین مبلغ می‌توانید سه الی چهار گیگابایت حجم اینترنت خریداری کنید و بسته به نوع مصرفتان چند ساعت تا چند روز از آن بهره ببرید.

ساده ‌ترین روش برای غیر فعالسازی مصرف آزاد اینترنت همراه اول استفاده از کد دستوری است. با وارد کردن کد غیر فعال سازی اینترنت همراه اول دیگر نگران تمام شدن شارژ سیمکارت خود یا مصرف آزاد اینترنت پس از اتمام بسته همراه نخواهید بود. برای انجام این کار کد دستوری #113*100* را شماره‌گیری کرده و روی دکمه تماس ضربه بزنید.

استفاده از اپلیکیشن همراه من

ترفند دیگر برای غیر فعال سازی اینترنت آزاد این است که از طریق برنامه همراه من اقدام کنید. به این منظور ابتدا نرم ‌افزار مورد نظر را روی موبایل خود نصب نمایید. سپس اپلیکیشن را اجرا کنید و وارد بخش «همراه من» شوید. بعد از آن به ترتیب روی گزینه های «خدمات من» و «قطع و وصل تعرفه آزاد» بزنید. نهایتاً کلید کشویی را روی حالت غیر فعال بگذارید تا تعرفه آزاد قطع شود. در صورتی که مراحل قطع کردن مصرف آزاد اینترنت را با موفقیت انجام داده باشید، نهایتا پیامکی را با این مضمون دریافت خواهید کرد.

یک پیام دستوری با متن «درخواست شما بررسی و نتیجه از طریق پیامک ارسال خواهد شد» به شما نمایش داده خواهد شد. مدتی بعد نتیجه درخواست را از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: با مطالعه این مقاله به رفع مشکل در دسترس نبودن موبایل بپردازید.

غیر فعال کردن مصرف اینترنت آزاد

غیرفعالسازی مصرف آزاد اینترنت ایرانسل

درست مانند همراه اول، ایرانسل نیز برای سهولت مشترکین خود کدهای دستوری مختلفی از جمله کد غیرفعالسازی اینترنت ایرانسل ارائه داده است. اگر از مشترکان ایرانسل هستید می‌توانید با شماره‌گیری کد دستوری #3*2*3*555* مصرف آزاد اینترنت ایرانسل را غیرفعال کنید. پس از شماره‌گیری این کد دستوری پیغامی نمایش داده می‌شود و از شما می‌خواهد با وارد کردن عدد 1 درخواستتان را تایید کنید. پس از وارد کردن این عدد به شما پیغامی مبنی بر اینکه درخواستتان ثبت شده است و نتیجه از طریق پیامک ارسال می‌شود و شما مشاهده خواهید کرد. در نهایت پیام کوتاهی برایتان ارسال خواهد شد که نشان دهنده تایید درخواست شما است.

استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من

راه دیگر این است که مصرف آزاد دیتای تلفن هوشمند خود را با مراجعه به اپلیکیشن ایرانسل من غیر فعال نمایید. از طریق سوپر اپلیکیشن ایرانسل من حتی می ‌توانید اطلاعاتی را درباره مدت زمان و حجم بسته خود به دست بیاورید.

پس از اجرای برنامه، لوگوی ایرانسل را لمس کنید، سپس روی گزینه «پرونده» بزنید. در آخر هم «طرح کنترل مصرف آزاد» را برگزینید. در صورتی که طرح مربوطه فعال باشد، در این مرحله گزینه غیر فعال سازی نشان داده می ‌شود. شما باید برای قطع کردن مصرف آزاد اینترنت روی این آیتم کلیک کنید. نهایتا پیغامی مبنی بر ثبت درخواست شما نشان داده می ‌شود.

پیشنهاد سایت: چگونه سرعت اینترنت ایرانسل در گوشی را افزایش دهیم؟

مراجعه به نسخه وب ایرانسل من

راه دیگر برای قطع مصرف آزاد دیتا این است که از نسخه وب ایرانسل من کمک بگیرید. در برنامه تحت وب ایرانسل من باید به ترتیب روی گزینه های «سایر» و «پرونده» بزنید. سپس مابقی مراحل را مطابق روش قبلی پیش ببرید.

شیوه قطع مصرف اینترنت آزاد رایتل

رایتل یکی از اپراتورهای ارائه دهنده سیمکارت دائمی و اعتباری به افراد است که بر خلاف اپراتورهایی مانند ایرانسل و همراه اول متاسفانه قابلیت قطع مصرف آزاد اینترنت را به مشترکین خود ارائه نداده است؛ بنابراین کدی با عنوان کد کنترل مصرف آزاد رایتل وجود ندارد. با این حال از طریق دیگر کدهای دستوری این اپراتور می‌توانید از باقیمانده بسته اینترنتی خود مطلع شوید و به محض اتمام آن نسبت به خرید مجدد بسته اقدام کنید. با شماره‌گیری کد دستوری #144* باقیمانده اینترنت به شما نمایش داده خواهد شد.

از طرفی در یک سال اخیر هزینه مصرف آزاد هر گیگ اینترنت آزاد رایتل 4000 تومان و بسیار کمتر از اپراتورهای دیگر است؛ بنابراین اگر از مشترکین رایتل هستید در رابطه با مصرف آزاد اینترنت خود نگران نباشید. علاوه بر این در بخش تنظیمات گوشی هوشمند خود می‌توانید محدودیتی برای مصرف اینترنت ایجاد کنید. به این ترتیب اینترنت گوشی به صورت خودکار غیرفعال می‌شود.

برای ایجاد محدودیت مصرف آزاد اینترنت رایتل در بخش تنظیمات گوشی هوشمند خود به قسمت "Connections" بروید و گزینه Data usage را انتخاب کنید. اکنون روی "Billing cycle and data warning" ضربه بزنید و در صفحه پیش رو ابتدا گزینه "Set data limit" را فعال کرده و در نهایت سقف حجم بسته را مشخص کنید.

فعالسازی مصرف اینترنت آزاد

اگر پیش از این مصرف اینترنت آزاد را غیرفعال کرده و اکنون به دلایلی قصد فعال کردن اینترنت آزاد را دارید در صورتی که مشترک همراه اول هستید کد دستوری #114*100* را شماره‌گیری کنید. برای کاربران ایرانسل نیز کد دستوری #4*3*555* در نظر گرفته شده است.

فعال کردن اینترنت آزاد

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران