کد خطاهای چاپگر کانن، روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شوند و خبر از خرابی یکی از قسمت های پرینتر می دهند. کد ارورهای پرینتر canon، از اعداد سه، چهار و پنج رقمی تشکیل شده است که کاربر باید با معنی آنها آشنا باشد. چون دانستن معنی کد خطاهای پرینتر کانن، باعث می شود مشکلات پرینتر، زودتر شناسایی شوند. بنابراین، ما در این مقاله، به کد خطاهای چاپگر کانن و رفع آنها می پردازیم تا با آنها آشنا شوید و بتوانید مشکل دستگاه را شناسایی کنید.

 

مشاوران آنلاین زودکمک

 

بررسی کد خطاهای چاپگر کانن

کد خطای  Error B203 :

این کد خطا، زمانی نشان داده می شود که پرینتر سعی می کند فرمان پرینت را اجرا کند اما نمی تواند آن را به درستی پیش ببرد. ممکن است دلیل بروز این مشکل، آسیب دیدن هد پرینت یا آپدیت تازه فِرموِر(firmware ) باشد. با بررسی هد و کارتریج پرینتر، چک کردن کاغذ پرینتر و نصب دوباره پرینتر روی سیستم، امکان برطرف کردن این مشکل وجود دارد. در غیر این صورت، باید آن را به یک مرکز معتبر بسپارید.

 

کد خطاهای چاپگر کانن

کد خطاهای چاپگر کانن، روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شوند و خبر از خرابی یکی از قسمت های پرینتر می دهند.

 

کد خطای Error 5100 :

این کد از کد خطاهای چاپگر کانن، نشان دهنده مشکل کارتریج است. ممکن است آلودگی داخلی، ایراد در مسیر حرکت کارتریج یا مسدود شدن هد پرینت، باعث به وجود آمدن این مشکلات باشند. معمولا قطعاتی که فرسوده شده اند دچار این مشکل می شوند. اما اگر پرینتر شما جدید است و این خطا را مشاهده کردید، ممکن است یک قطعه محافظ یا نوار چسب، در داخل پرینتر مانده باشد که آن را جدا نکرده اید. برای رفع این مشکل، وضعیت کاغذهای پرینتر و کارتریج را چک کنید یا پرینتر را ریست کنید. تمیز کردن نوار انکودر پرینتر و گرد و خاک داخل آن نیز می تواند به برطرف کردن ارور پرینتر کمک کند.

 

 

کد خطای Error 5200 :

اگر سطح و مصرف جوهر پرینتر از حد استاندارد، پایین تر باشد، این کد ارور، به نمایش در می آید. پایین بودن سطح جوهر، خرابی کارتریج جوهر یا کثیف شدن هد پرینتر باعث بروز این ارور از کد خطاهای چاپگر کانن می شوند. خاموش و روشن کردن پرینتر و تعویض کارتریج رنگ، می توانند در حل این مشکل، مفید واقع شوند.

 

کد خطای Error 5200

 

کد خطای Error 6000 :

مشکلات متعددی ، باعث بروز این ارور از کد ارورهای پرینتر canon  می شوند. این کد خطا معمولا به سینی کاغذ مربوط می شود. گرد و خاک گرفتن یا مسدود شدن سینی از خرده کاغذ، باعث به وجود آمدن این خطا در چایگر می شوند. خاموش و روشن کردن پرینتر می تواند به حل این مشکل کمک کند. در غیر این صورت، باید از یک تعمیرکار یا مرکز تعمیر پرینتر کمک بگیرید.

کد خطای Error 5B00 :

خطای  Error 5B00 یکی از کد خطاهای چاپگر کانن است که به دلیل پیوسته بودن سیستم های جوهر اتفاق می افتد. چون پیوسته بودن سیستم جوهر، باعث می شود کمی جوهر داخل پرینتر بریزد و پد های پرینتر را پر کند. بنابراین، این ارور وقتی نمایش داده می شود که جاذب inkpad پرینتر، از جوهر پر شود. ریست کردن کانتر جوهر و خاموش و روشن کردن آن، می توانند به حل این مشکل کمک کنند.

 

کد خطای Error 5B00

 

کد خطای Error B200 :

این ارور از کد خطاهای چاپگر کانن، می تواند نشان دهنده مشکلی در کارتریج یا خرابی هد پرینت باشد. هد پرینت یکی از مهم ترین قطعات پرینتر است و جوهر را از کارتریج به کاغذ منتقل می کند و باید مشکل این قطعه حل شود. خوشبختانه این خطا، قابل حل است و با خاموش و روشن کردن پرینتر و برطرف کردن موانع هد پرینت، حل می شود. اگر این مشکل همچنان ادامه پیدا کرد، حتما دستگاه را به مراکز تعمیر بفرستید.

کد خطای Error e02 :

این کد خطا از کد ارورهای پرینتر canon ، وقتی نمایش داده می شود که هد پرینتر بیش از حد داغ شود. اگر کاغذ به درستی داخل سینی پرینتر قرار نگرفته باشد، و فید رول های پرینتر نتوانند کاغذ را از سینی بردارند، نیز ممکن است این مشکل اتفاق بیفتد.

 

کد خطای Error e02

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1401/10/20-13:05

سلام دوست عزیز. اگر دستگاه شما پرینت و کپی نمیگیرد، مشکل سخت افزاری می باشد و اگر شامل گارانتی نمیشوند، جهت دریافت خدمات با شماره درج شده در سایت تماس گرفته و یا درخواست خود را به صورت آنلاین در سامانه زودکمک ثبت کنید. همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند.

ادریس
1401/10/18-12:12

سلام پرینتر نون 3010 دارم که ارور موقع کارنشان مدهدE02