مشکلات آزار دهنده آیفون که یکی از بهترین گوشی های موجود در جهان است، شاید برای همه دور از انتظار به نظر برسد، اما برای کاربران گوشی های آیفون آشنا است. سیستم عامل iOS به هیچ وجه کامل نیست، اما بیشتر اشکالات آن را می توان با چند ضربه برطرف کرد. اگرچه سازگاری با گوشی های اپل آسان است اما مشکلات آزار دهنده آیفون، گاهی کار با این گوشی را برای کاربران دشوار می کند. خوشبختانه برای اکثر این مشکلات، راه حل هایی وجود دارد. به همین دلیل ما در این مقاله، برخی از مشکلات آزاردهنده iPhone را معرفی می کنیم و روش های برطرف کردن آنها را توضیح می دهیم تا در مواقع ضروری، برای شما مفید واقع شوند.

مشاوره آنلاین زودکمک

انواع مشکلات آزار دهنده آیفون

به روزرسانی های مداومی که شامل اصلاحات سیستم عامل و برنامه ها هستند، بیشترین عامل ایجاد کننده مشکلات آزار دهنده آیفون و سیستم عامل iOS محسوب می شوند. این به روزرسانی ها باعث مقاومت بیشتر سیستم عامل می شوند، اما به نظر می رسد شرکت اپل هر بار کار عجیبی درباره این موضوع انجام می دهد. کار نکردن FaceID گوشی آیفون، متصل نشدن به دستگاه های بلوتوث دار، متصل نشدن به وای فای، سریع خراب شدن باتری آیفون، نداشتن جک هدفون و خراب شدن گوشی آیفون، از مشکلات آزار دهنده آیفون هستند که در این مقاله آنها را معرفی می کنیم و راه حل برطرف کردن این ایرادها را هم توضیح می دهیم.

مشکلات آزار دهنده آیفون

کار نکردن FaceID گوشی آیفون

FaceID یک ویژگی جالب است که قیمت بالای گوشی های آیفون را توجیه می کند، اما همین مورد، یکی از مشکلات آزار دهنده آیفون است که در بسیاری از موارد، در اولین تلاش برای شناسایی چهره، کار نمی کند. اگر شما هم در این شرایط قرار گرفتید، می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

- اگر اولین بار است که FaceID را راه اندازی می کنید، حتماً صورت خود را در یک منطقه با نور خوب اسکن کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

- اگر همچنان پیام Face Not Recognized را دریافت کردید، لنز دوربین خود را پاک کنید و مطمئن شوید که هیچ چیزی دوربین شما را نپوشانده باشد.

کار نکردن FaceID گوشی آیفون

- بررسی کنید که آیفون شما به آخرین نسخه iOS به روز شده باشد.

- اگر هیچ کدام از این روش ها کارآمد نبود، سعی کنید دوباره صورت خود را اسکن کنید.

- برای انتخاب چهره جدید و ریست کردن تنظیمات قبلی، به بخش Settings بروید و در بخش FaceID & Passcode، رمز عبور خود را وارد کنید. سپس Reset FaceID را بزنید و اسکن جدیدی از صورت خود بگیرید. به این صورت می توانید این مورد از مشکلات آزار دهنده آیفون را برطرف کنید.

بیشتر بخوانیم : تعمیر آیفون

 

کار نکردن FaceID گوشی آیفون

متصل نشدن به دستگاه های بلوتوث دار

اگر دستگاه ‌های دارای بلوتوث، با گوشی آیفون شما همگام‌ سازی نمی‌ شوند، ابتدا روشن بودن دستگاه بلوتوث را چک کنید. سپس بررسی کنید که شارژ باتری کافی باشد و در محدوده آیفون شما قرار داشته باشد. اگر هیچ مشکلی وجود ندارد، روش زیر را امتحان کنید:

- به قسمت تنظیمات یا Settings بروید و بخش بلوتوث را باز کنید.

- روی علامت i آبی رنگ کنار نام دستگاه بلوتوثی که می‌خواهید آن را فراموش کنید ضربه بزنید.

- روی گزینه Forget This Device ضربه بزنید.

متصل نشدن به بلوتوث آیفون

- وقتی دوباره از شما خواسته شد، روی گزینه Forget This Device ضربه بزنید. سپس دوباره دستگاه را جستجو کنید. در صورتی که این روش ها مفید نبود، باید برای رفع این مورد از مشکلات آزار دهنده آیفون، به یک کارشناس تعمیر آیفون مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم : ارور iPhone is Disabled

متصل نشدن به وای فای

متصل نشدن به وای فای، یکی از مشکلات آزار دهنده آیفون است که باعث اختلال در بسیاری از کارها می شوند. برای حل این ایراد، شما باید روش های زیر را انجام دهید.

- به قسمت تنظیمات یا Settings بروید و سپس آیتم Wi-Fi را انتخاب کنید.

- روی علامت ( i ) که در کنار شبکه Wi-Fi دستگاه مورد نظر شما قرار دارد، ضربه بزنید.

- روی آیتم Forget This Network ضربه بزنید، سپس برای تایید فراموشی، روی گزینه Forget ضربه بزنید.

متصل نشدن به وای فای آیفون

- حالا می توانید دوباره به شبکه وای فای بپیوندید. اگر این مورد نیز کارآمد نبود، می‌توانید تنظیمات شبکه تلفن خود را بازنشانی کنید. اما دقت داشته باشید که با این کار، تمام تنظیمات شبکه شما از جمله حذف دستگاه های جفت شده با بلوتوث و تنظیمات Wi-Fi شما بازنشانی می شود. برای حل مشکل وای فای که از مشکلات آزار دهنده آیفون است، باید به قسمت Settings بروید و در بخش General، گزینه Reset را بزنید. سپس گزینه Reset Network Settings را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانیم : مشکل کند شدن آیفون

خراب شدن گوشی اپل

سریع خراب شدن باتری آیفون

اگر باتری آیفون شما به سرعت شارژ خالی می کند، بررسی کنید که آیا به روز رسانی سیستم شما تاخیر دارد یا نه. اگر در حال حاضر از جدیدترین نسخه استفاده iOS استفاده می کنید اما با این مشکلات آزار دهنده آیفون مواجه می شوید، نحوه صرفه جویی عمر باتری گوشی خود را قبل از حذف همه برنامه های خود بررسی کنید.

بیشتر بخوانیم : تعمیر بیس باند آیفون

خراب شدن باتری آیفون

نداشتن جک هدفون

در حالی که گوشی ها و دستگاه های اپل، کاربران را به سمت یک دنیای بی ‌سیم سوق می ‌دهند، اما بسیاری از مردم هنوز هدفون ‌های سیمی دارند و آن را با آیفون‌های جدیدتر خود استفاده می کنند. خبر خوب، این است که این مورد از مشکلات آزار دهنده آیفون، یک راه حل سریع دارد. بنابراین، اگر شارژر گوشی خود را گم کردید، می توانید از کابل شارژهای دیگر اپل استفاده کنید.

بیشتر بخوانیم : روشن نشدن گوشی آیفون اپل

ایرادات گوشی آیفون

خراب شدن گوشی آیفون

گاهی اوقات، خاموش کردن و دوباره روشن کردن دستگاه، یک راه حل عالی برای راه اندازی دوباره آن است. اما با این کار، تمام برنامه های در حال اجرا روی گوشی شما خاموش می شود تا بتوانید از نو شروع کنید. اگر نمی توانید تلفن خود را مثل همیشه خاموش کنید، می توانید یک هارد ریست یا راه اندازی مجدد اجباری مانند مراحل زیر انجام دهید:

- دکمه افزایش صدا را فشار دهید و سریع رها کنید.

- دکمه کاهش صدا را فشار دهید و سریع رها کنید.

- دکمه کناری گوشی را فشار دهید و نگه دارید.

وقتی لوگوی اپل ظاهر شد، دکمه را رها کنید.

مشکلات آزار دهنده iPhone

اگر بعد از این کار، این مورد از مشکلات آزار دهنده آیفون شما برطرف نشد، به احتمال زیاد، اشکال از یک بد افزار در گوشی شما است. برای برطرف کردن این مشکل، باید تمام برنامه های خود را ببندید، برنامه ‌هایی را که به ‌طور منظم استفاده می‌ کنید، ببندید و مراقب هر گونه تأثیر بر عملکرد گوشی باشید. اگر بازی های جدیدی که دانلود کرده اید، باعث هنگ کردن یا خراب شدن گوشی شما می شوند، باید آن را حذف کنید. در صورتی که این مشکل ادامه دار شد، باید گوشی خود را ریست فکتوری کنید. برای این کار، باید به بخش Settings بروید و آیکن General را بزنید. سپس در بخش Reset، گزینه Reset All Settings را انتخاب کنید.

مشکلات آیفون

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران