کند شدن آیفون، یکی از مواردی است که با توجه به پیشینه بسیار خوب و گوشی های قدرتمند اپل، دور از انتظار است. اما اخیرا برخی از کاربران گوشی های آیفون، از کم شدن سرعت آن گلایه کرده اند. یکی از اصلی ترین دلایل این اتفاق که شاید بسیار ساده به نظر برسد، تمام شدن عمر باتری آیفون یا کهنه شدن آن است. یکی از دلایل جنجالی دیگر کند شدن آیفون به روزرسانی گوشی است. در واقع اپل مجبور بوده است یا باتری را فدای عملکرد گوشی کند یا عملکرد گوشی را فدای طول عمر باتری. کم شدن سرعت آیفون نشانه هایی دارد که با مشاهده آنها، به وضوح می توانید تغییر در سرعت عملکرد را متوجه شوید. تکنسین های تعمیر موبایل اپل در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند به برطرف کردن مشل کم شدن سرعت گوشی اپل بپردازند.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

دلایل کند شدن آیفون

مشکل کند شدن آیفون روی گوشی های قدیمی، نسبت به گوشی های جدید واضح تر است. اما این مشکل در مورد گوشی هایی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند، کمتر به چشم می خورد. دلایل بسیاری از جمله ضعیف شدن باتری، کاهش حافظه، آپدیت نبودن گوشی و فعالیت یک برنامه سنگین در پس زمینه، از دلایل کم شدن سرعت آیفون هستند که در این مطلب به بررسی آنها و روش های حل این مشکلات می پردازیم.

 

    ⚠                      تعمیر موبایل

کند شدن آیفون

کند شدن آیفون، یکی از مواردی است که با توجه به پیشینه بسیار خوب و گوشی های قدرتمند اپل، دور از انتظار است.


ضعیف شدن باتری گوشی اپل

جریان کند شدن اپل از این قرار است که وقتی گوشی قدیمی می شود، اولین قطعه ای که تحت تاثیر قرار می گیرد، باتری است. با آپدیت شدن گوشی و افزایش سرعت و پردازش گوشی، باتری قدیمی مانند گذشته شارژ نگه نمی دارد و مصرف آن زیاد می شود. تا چند سال پیش، اپل برای جلوگیری از مشکل زود خالی شدن شارژ، به صورت اتوماتیک، سرعت پردازش را با توجه به عمر و ماندگاری باتری تنظیم می کرد.

 

ضعیف شدن باتری گوشی اپل

 

اما در نهایت، این برند مجبور شد بین طول عمر باتری و سرعت پردازش، یکی را انتخاب کند. در این میان، کاربرانی که ترجیح می دهند آیفون آنها همیشه در بهترین حالت شارژ باشد، در نظر گرفته نشده اند. البته کاربران می توانند در بخش تنظیمات گوشی و قسمت Battery این گزینه را تغییر دهند.

 

بیشتر بخوانیم : بهترین کابل شارژر آیفون

کاهش حافظه موبایل اپل

نداشتن حافظه کافی، یکی از رایج ترین مشکلات کند بودن آیفون است. فضای ذخیره سازی گوشی شما با محتواهای مختلفی مانند تصاویر، ویدیوها، موزیک ها و فایل های متنی پر می شود و همین عوامل باعث کند شدن آیفون شما می شوند. برای جلوگیری از بروز این مشکل، اول از همه شما باید همه برنامه هایی را که استفاده نمی کنید، حذف کنید.

 

کاهش حافظه موبایل اپل

 

سپس از طریق تنظیمات بخش General به قسمت iPhone Storage شوید. در این بخش می توانید مشاهده کنید که حافظه گوشی شما با چه مواردی پر شده است. اگر از برنامه ای استفاده نمی کنید اما اطلاعاتی در آن دارید، می توانید به جای پاک کردن اپلیکیشن، آن را به صورت Offload در بیاورید. به این صورت، آیکون آن برنامه و اطلاعات داخل آن باقی می مانند اما خود اپلیکیشن از بین می رود.

                               تعمیر آیفون

آپدیت نبودن آیفون

شرکت اپل به صورت سالانه به روز رسانی هایی برای محصولات خود ارائه می دهد که گاهی این به روز رسانی ها در میانه سال هم ارائه می شوند. یکی از امکاناتی که در فرایند آپدیت شدن ارائه می شود، بهتر شدن عملکرد آیفون است که باعث افزایش سرعت عملکرد گوشی می شود.

 

آپدیت نبودن آیفون

 

چون به روز نبودن گوشی، یکی از عوامل کند شدن آیفون است. آپدیت کردن آیفون هم از طریق گوشی و هم از طریق رایانه و آیتونز قابل انجام است. توجه داشته باشید که برای انجام این کار، علاوه بر شارژ باتری کافی و مناسب، گوشی شما باید حافظه خالی هم داشته باشد تا بتوانید بدون هیچ مشکلی آن را به روز کنید.

 

بیشتر بخوانیم : رفع ارور iPhone is Disabled

فعالیت یک برنامه سنگین در پس زمینه ی موبایل اپل

یکی از مواردی که منجر به کند شدن آیفون می شود و بسیاری از کاربران از آن غافل می شوند، فعال بودن یک برنامه سنگین در پس زمینه گوشی است. این برنامه ها درصد زیادی از پردازش گوشی را از آن خود می کنند. برای برطرف کردن این مشکل، شما باید به بخش تنظیمات و قسمت Battery بروید.

 

فعالیت یک برنامه سنگین در پس زمینه ی موبایل اپل

 

در این بخش، شما می توانید مشاهده کنید که چه برنامه هایی چه مقدار از باتری شما را مصرف کرده اند. اگر یکی از برنامه ها بیش از حد از باتری استفاده می کند، این برنامه حتما همانی است که سرعت گوشی شما را کم کرده است. اگر وجود برنامه ای در گوشی شما لازم نیست، آن را پاک کنید و اگر به برنامه ای پر حجم نیاز دارید، می توانید دسترسی های آن را محدود کنید یا آن را به صورت کامل ببندید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران