قاب لپ تاپ می تواند در اثر عوامل مختلفی مثل سقوط ، فشار ، خراشیدگی و فرسودگی دچار آسیب شده و زیبایی و کارایی خود را از دست بدهد ، در این صورت تعویض قاب لپ تاپ بهترین گزینه برای بازیابی زیبایی ظاهری لپ تاپ شما خواهد بود ، البته توجه داشته باشید که تعویض قاب لپ تاپ بسته به مدل و تکنولوژی تولید آن می تواند ساده و یا بسیار پیچیده باشد ، اگر از شرایط تعویض قاب لپ تاپ خود مطمئن نیستید و یا احتمال آسیب به آن را بالا می بینید با کارشناسان تعمیر لپ تاپ زود کمک تماس بگیرید تا در اسرع وقت و بدون ریسک خرابی قاب لپ تاپ شما را تعویض کنند.

در بخش ذیل می توانید درخواست خود را جهت تعویض قاب لپ تاپ در محل ثبت کنید.

ثبت درخواست تعمير قاب لپ تاپ

برای تعمیر قاب لپ تاپ به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعویض قاب لپ تاپ را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، قاب لپ تاپ خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات لپ تاپ، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

آموزش تعویض قاب لپ تاپ

در این مطلب سعی داریم تا مراحل تعویض قاب لپ تاپ در قسمت های مختلف را برای شما شرح دهیم البته به یاد داشته باشید که مراحل انجام اینکار بسته به نوع و برند و مدل دستگاه شما می تواند تا حدودی و یا به طور کلی متفاوت باشد ، پس قبل از شروع کار در مورد چگونگی انجام کار بر اساس مدل دستگاه خود جستجوی کافی انجام دهید و در مورد آن اطلاعات کافی کسب نمایید ، اما روند کلی پروسه تعویض قاب لپ تاپ بدین شرح می باشد :

 

تعویض قاب لپ تاپ

 

تعویض قاب لپ تاپ در قسمتی حاشیه و پشت نمایشگر:

برای تعویض قاب لپ تاپ در این قسمت ابتدا دستگاه را خاموش کرده و باتری آن را جدا کنید همچنین دستگاه را از هر نوع منبع تغذیه ، کابل شبکه و... جدا کنید ، توصیه می شود جهت جلوگیری از آسیب ناشی از تخلیه الکتریکی بدن از یک مچ بند تخلیه استتیک نیز استفاده کنید. به حاشیه اطراف نمایشگر نگاه کنید تمام پیچ هایی را که می بینید باز کنید ، معمولا پیچ ها توسط کاور لاستیکی پوشانده شده اند که باید قبل از باز کردن آنها را کنار بزنید .

محل شکافی را در حاشیه نمایشگر پیدا کنید ، از سر انگشتان خود برای باز کردن لبه های حاشیه نمایشگر استفاده کنید ، سر انگشتان خود را بعد از وارد کردن به داخل شکاف، در امتداد لبه نمایشگر حرکت دهید تا ضامن ها یک به یک باز شوند سپس حاشیه را با دقت جدا کنید و کنار بگذارید (برای جدا کردن حاشیه ها به جای دست می توانید از یک کارت اعتباری استفاده کنید) ، دو پیچ در قسمت پایین  برد اینورتر نمایشگر را به قاب پشتی آن کرده اند ، آنها را باز کنید.

حالا پیچ هایی را که نمایشگر را به قاب پشتی متصل کرده اند پیدا کرده و باز کنید ، نمایشگر و اتصالات آن را جدا کرده و کنار بگذارید سپس پیچ های لولا ها را باز کنید و آنها را جدا کنید ، در این مرحله پیچ های وب کم را باز کنید، سپس براکت دوربین را آزاد کرده و وب کم را نیز از دستگاه جدا کنید. در این مرحله کاور پشتی جدید را جایگزین کرده و تمام مراحل بالا را به ترتیب به صورت عکس انجام دهید و در پایان حاشیه جدید را جایگزین کنید و پیچ ها را ببندید .

 

 

تعویض قاب laptop (بدنه اصلی قسمت بالا)

مراحل تعویض قاب لپ تاپ در قسمت بدنه اصلی در قسمت بالا بدین شرح می باشد ، باتری و منبع تغذیه و تمام چیزهای متصل به دستگاه را جدا کنید. درایو نوری را جدا کرده و از دستگاه خارج کنید. پیچ های درپوش سرویس (محفظه قسمت رم و هارد) را باز کنید و درپوش را جدا کرده و کنار بگذارید، پیچ های پشت دستگاه را باز کرده و در مکانی امن قرار دهید ، به سایز و طول پیچ ها دقت کنید و در صورت نیاز محل قرارگیری هر نوع پیچ را یادداشت کنید. پیچ یا پیچ هایی که در قسمت محفظه درایو نوری کاور بالایی را به بدنه متصل کرده اند باز کنید ، لپ تاپ را برگردانید و درب لپ تاپ خود را باز کنید.

به آرامی لبه جلویی کاور را بالا بیاورید حالا قفل کابل اتصال دهنده تاچ پد را با ظرافت و آرامی باز کنید و با دقت بسیار کابل را از سوکت آن خارج کنید. حالا نوبت به کیبورد می رسد ، قفل محل قرارگیری را با ظرافت باز کرده و کابل آن را جدا کنید سپس همین کار را برای دکمه پاور دستگاه انجام دهید یعنی قفل کانکتور را باز کنید و کابل را جدا کنید. حالا کاور را به آرامی بلند کنید و مطمئن شوید بین کاور و بدنه هیچ اتصالی باقی نمانده باشد . کیبورد ، تاچ پد و دکمه پاور را از کاور جدا کرده و در کاور جدید جایگذاری کنید و مراحل بالا را به صورت برعکس انجام دهید.

تعویض قاب لپ تاپ (بدنه اصلی قسمت پایین)

برای تعویض قاب لپ تاپ در قسمت زیرین دستگاه اینگونه عمل کنید ، باتری را خارج و هر نوع لوازم جانبی و کابل متصل به دستگاه را جدا کنید بعد از باز کردن پیچ های پشت دستگاه سر انگشتان خود را در امتداد پورت های USB قرار داده و بعد از نفوذ به فاصله بین آن ، انگشتان خود را در امتداد شکاف دستگاه حرکت دهید ، توجه داشته باشید که در حین انجام اینکار صدای آزاد شدن زائده های (ضامن های) نگهدارنده را خواهید شنید ، بعضی از تولید کنندگان توصیه می کنند برای انجام اینکار از کارت های اعتباری و یا اجسام مشابه استفاده کنید.

توجه داشته باشید که در بعضی از مدل ها برای آزاد کردن قاب پشتی باید درایو نوری را خارج کنید ، بعد از آزاد کردن کاور در تمام اطراف دستگاه حالا کیس را جدا کرده و کنار بگذارید، کیس جدید را روی یک سطح صاف و پایدار قرار داد و بعد از برگرداندن لپ تاپ آن را درون کیس جدید قرار دهید، مطمئن شوید که پورت های USB و باقی پورت ها به درستی تنظیم شده و در امتداد سوراخ ها قرار گرفته اند ، به آرامی کمی فشار به سمت پایین وارد کرده تا دستگاه داخل کیس جا بی افتد ، در مرحله آخر پیچ ها را ببندید و تمام.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران