poco x3، یکی از جذاب ترین گوشی های برند شیائومی است که بعد از معرفی گوشی های پوکو، به سرعت بین کاربران، محبوب شد. با اینکه این گوشی، با کیفیت بالایی تولید شده است، اما امکان دارد مانند سایر گوشی های موبایل، دچار مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری زیادی شود و  کار آن به تعمیر گوشی شیائومی POCO X3 Pro ، بکشد. در این مواقع، کاربران باید برای رفع مشکلات گوشی شیائومی POCO X3 Pro خود، به متخصصان و مراکز معتبر تعمیر موبایل، مراجعه کنند. اگر گوشی شیائومی شما نیز دچار مشکل شده است، این مطلب را تا انتها بخوانید. چون ما در این مقاله به بررسی مشکلات و نکات اولیه جهت تعمیر گوشی شیائومی POCO X3 Pro پرداخته ایم.

ثبت درخواست تعمیر گوشی شیائومی POCO X3 Pro

برای تعمیر گوشی شیائومی POCO X3 Pro به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر گوشی شیائومی POCO X3 Pro را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، گوشی شیائومی POCO X3 Pro خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ضرورت تعمیر گوشی شیائومی POCO X3 Pro

آسیب های سخت افزاری گوشی موبایل رایج تر هستند و کاربران، زودتر متوجه آنها می شوند. همچنین به دلیل هزینه های زیاد آن، معمولا مراقب هستند که کار به تعمیر گوشی شیائومی POCO X3 Pro، نکشد. با وجود کیفیت بالای گوشی شیائومی، این گوشی، باز هم ممکن است دچار آسیب شود. شکستگی یا سوختن حالت لمس و ال سی دی، ضعیف شدن و افت عملکرد باتری، خرابی هارد و سایر قطعات پردازشی، از رایج ترین آسیب های سخت افزاری هستند. زمانی که گوشی شما با مشکلات سخت افزاری مواجه می شود، معمولا نیاز به تعویض قطعه دارد که همین موضوع، باعث افزایش هزینه تعمیر گوشی شیائومی POCO X3 Pro، می شود. اما مشکلات نرم افزاری نسبت به آسیب های سخت افزاری، با هزینه و زمان کم تری برطرف می شوند. بنابراین ما در این مقاله، به تعمیر گوشی شیائومی POCO X3 Pro ، می پردازیم.

 

تعمیر گوشی شیائومی POCO X3 Pro

Fig.1 - Trulli, Puglia, Italy.امکان دارد مانند سایر گوشی های موبایل، دچار مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری زیادی شود و کار آن به تعمیر گوشی شیائومی POCO X3 Pro ، بکشد.

 

شکستگی یا سوختن حالت لمس و ال سی دی poco x3

ال سی دی گوشی شیائومی poco x3 و هر موبایل دیگری، از قطعات بسیار مهم آن است و آسیب دیدگی آن باعث می شود تا شما فورا برای تعمیر و تعویض این قطعه اقدام کنید. هیچ گاه گوشی خود را در شرایط رطوبت و ضربه قرار ندهید؛ چون رطوبت می تواند خرابی زیادی برای تاچ ال سی دی گوشی شما به وجود بیاورد. در صورت آسیب دیدن تاچ و ال سی دی گوشی یا دیدن هر لکه ای روی نمایشگر و سیاه شدن کامل آن، هرچه سریع تر باید برای تعویض و تعمیر گوشی شیائومی poco x3، به یک مرکز تخصصی یا یک تکنسین متخصص مراجعه کنید.

 ضعیف شدن و افت عملکرد باتری poco x3

باتری گوشی شیائومی  poco x3، از جمله باتری های با کیفیتی است که شما می توانید با در نظر گرفتن نکات خاصی، به مدت طولانی از آن استفاده کنید. یکی از ویژگی های اصلی این باتری، وزن سبک آن است و اگر شما از یک آداپتور و کابل مناسب، برای شارژ poco x3 استفاده نکنید، ممکن است باتری این گوشی، خرابی بالایی داشته باشد. به همین دلیل تعمیر گوشی شیائومی poco x3 را باید فورا انجام دهید. البته باتری گوشی عمر مشخصی دارد و شما باید پس از مدتی، نسبت به تعویض باتری اقدام کنید.

 

 

برای افزایش طول عمر باتری گوشی خود، در طول شب و زمانی که به Wi-Fi و Mobile Data نیاز ندارید، آنها را خاموش کنید. Face Unlock  را غیر فعال کنید. برخی از برنامه هایی را که به آنها نیاز ندارید، غیر فعال کنید. برای این کار، ابتدا به قسمت Settings  بروید و سپس از بخش Apps ، گزینه Manage apps  را انتخاب کنید. سپس به صورت مجزا، قابلیت   Autostart On Apps  اپلیکیشن ها را غیر فعال کنید. تنظیم دستی روشنایی نمایشگر نیز، به ذخیره باتری بیشتر در گوشی شما کمک زیادی می کند. راه آخر این است که باتری گوشی خود را کالیبره کنید.

همیشه به درجه حرارت گوشی دقت کنید. با انجام بازی های سنگین برروی گوشی شیائومی، این دستگاه دچار حرارت و گرمای بیش از حد می شود و باتری به حرارت بیش از حد حساسیت زیادی نشان می دهد.

خرابی هارد پوکو x3

در صورت خراب شدن هارد گوشی، عملکرد بسیاری از برنامه های آن دچار مشکل می شود و گوشی دچار مشکلاتی مانند هنگ کردن و خاموش و روشن شدن های پی در پی می شود. در این شرایط فورا باید برای تعمیر گوشی شیائومی POCO X3 Pro خود، به یک متخصص یا مرکز تخصصی معتبر مراجعه کنید.

مشکلات دوربین POCO X3

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران POCO X3 Pro از آن گله دارند، داغ کردن دوربین و هنگ کردن موقع کار با آن است. برای حل این مشکل، پس از اینکه مطمئن شدید گوشی شما مشکل سخت افزاری ندارد، گلس نمایشگر را جا به جا کنید و به جای گلسی که دور آن نوار مشکی دارد، گلس بدون حاشیه نصب کنید. چون نوار مشکی اطراف گلس، عملکرد سنسور مجاورت را بر هم می ریزد. همین مشکل باعث می شود، در هنگام تماس، صفحه گوشی شما مدام روشن و خاموش شود.

حل مشکل داغ شدن گوشی شیائومی

مشکل داغ شدن گوشی شیائومی در هنگام شارژ شدن، بسیار رایج است. صحبت کردن، بازی کردن یا تماشا کردن فیلم در زمان شارژ گوشی، استفاده از داده همراه، وای فای گوشی به مدت طولانی، استفاده از کاورهای پهن و پلاستیکی و نصب برنامه هایی که خیلی سنگین هستند و رم زیادی را مصرف می کنند، باعث داغ شدن گوشی شیائومی ‌می شود. همچنین، اشکال و ایراد از سرور رسانه در نسخه های MIUI قدیمی تر، باعث داغ شدن گوشی شیائومی می شود که با به روزرسانی نسخه های جدیدتر، حل می شود. فقط از شارژر گوشی خود استفاده کنید تا از داغ شدن گوشی شیائومی جلوگیری شود.

 

 

جلوگیری از داغ شدن بیش از حد گوشی POCO X3 Pro

  • برای تعمیر گوشی شیائومی POCO X3 Pro، همه ی برنامه ها و فایل های اضافی را پاک کنید. سپس سلامت گوشی را چک کنید و از برنامه های شخص ثالث و دیگر برنامه هایی که به حذف فایل های اضافی گوشی کمک می کند، استفاده کنید.
  • از روشن بودن بیش از حد صفحه نمایش گوشی خودداری کنید. سعی کنید هر چند دقیقه به آن استراحت بدهید.
  • از اتصال کابل های معیوب و آسیب دیده برای شارژ یا اتصال گوشی تان به دیگر وسایل الکترونیکی خودداری کنید.
  • گوشی POCO X3 Pro خود را زود به زود، آپدیت کنید.
  • از کاورهای مناسب برای پوشش خارجی گوشی خود استفاده کنید.

بنابراین، اگر این نکات را رعایت کنید و در استفاده از گوشی شیائومی دقت لازم را داشته باشید، گوشی شما داغ نمی کند.

نظر خود را بنویسید