خرابی لولای لپ تاپ می تواند یکی از آزار دهنده ترین مشکلات پیش آمده برای یک لپ تاپ باشد ، معمولا لولای لپ تا بر اثر استفاده زیاد و مستهلک شدن یا اعمال فشار زیاد و ضربه کارایی خود را به مرور زمان از دست می هد. در بعضی از مواقع می توان برای تعمیر لولای لپ تاپ اقداماتی را انجام داد اما در اکثر موارد در صورت امکان تعویض لولای لپ تاپ توصیه می شود ، تعمیر لولای لپ تا نیازمند تجربه و مهارت و شناخت مناسبی از نحوه اسمبل شدن لپ تاپ شما می باشد ، در صورت نداشتن این دانش و جهت جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی توصیه می شود تعمیر لولای لپ تاپ خود را به کارشناسان متخصص در مجموعه زود کمک واگذار کنید.

ثبت سفارش آنلاین تعمیر لولای لپ تاپ

برای تعمیر لولای لپ تاپ به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر لولای لپ تاپ را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، لولای لپ تاپ خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات لپ تاپ، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

نشانه های خرابی لولای لپ تاپ

هر گونه نوسان در حرکت و شنیدن هر نوع صدای غیر طبیعی می تواند نشانه خرابی لولای لپ تاپ شما باشد ، علاوه بر آن عدم امکان تنظیم دقیق موقعیت نمایشگر نیز نشان دهنده شل شدن لولای لپ تاپ است ، مشکلات لولای لپ تاپ در مواردی می تواند منجر به آسیب به کابل اتصال نمایشگر(فلت) دستگاه شود زیرا این کابل از کنار لولا عبور می کند. این آسیب میتواند با قطع و وصل شدن تصویر هنگام حرکت لولا خود را نشان دهد.

تعمیر لولای لپ تاپ

نحوه تعمیر لولای لپ تاپ

برای تعمیر لولای لپ تاپ نیاز دارید که ابتدا موانع دسترسی به آن را از سر راه بردارید ، در اکثر مدل برای دسترسی به لولای لپ تاپ باید پوشش بالایی دستگاه یعنی کیبورد و قاب پلاستیکی بالای دستگاه همچنین قاب حاشیه نمایشگر را بردارید. بدین منظور با استفاده از یک پیچ گوشتی سرتخت یا وسیله ای مشابه آن زائده های کیبورد را آزاد کرده و آن را بلند کنید ، برای جدا کردن کامل آن باید کابل اتصال کیبورد به دستگاه را نیز جدا کنید ، حالا نوبت به قاب دستگاه می شود ، با استفاده از انگشت خود و یا یک کارت اعتباری پلاستیکی درزهای کناری دستگاه را کمی باز کنید.

در همین حالت سر انگشتان یا کارت را در امتداد درز دستگاه حرکت دهید تا ضامن ها (خارهای) نگهدارنده دستگاه یک به یک باز شوند ، سپس قاب بالایی را بردارید ، حالا پیچ های اطراف قاب حاشیه نمایشگر را باز کرده (این پیچ ها معمولا توسط کاور پوشانده شده اند) و حاشیه را جدا کنید ، حالا لولاها در دسترس هستند ، در صورت شل بودن خود لولاها می توانید با یک آچار آنها را سفت کنید ، اگر پایه های نگهدارنده لولا شل شده اند با پیچ گوشتی پیچ آنها را سفت کنید و اگر شکستگی مشاهده می کنید با چسب می توانید آن را در سر جای خود محکم کنید.

تعویض لولای لپ تاپ

آموزش تعویض باتری لپ تاپ رو بخون و اطلاعاتت رو به روز کن!

تعویض لولای لپ تاپ

در مواردی در صورت شکستگی لولاها ، تعمیرکاران جوشکاری را پیشنهاد می دهند اما تجربه ثابت کرده جوشکاری نمی تواند برای مدت زیادی اثر بخش باشد و به دلیل تفاوت آلیاژ استفاده شده در لولا و آلیاژ جوش احتمالا پس از مدتی مشکل دوباره باز خواهد گشت ، در صورت وجود شکستگی و آسیب شدید به لولا ، تعویض لولای لپ تاپ پیشنهاد می شود. برای این کار پس از طی مراحل بالا و دسترسی به لولاها برای تعویض لولای لپ تاپ ممکن است بسته به مدل دستگاه نیاز به باز کردن قاب زیرین دستگاه نیز داشته باشید.

اگر چنین بود جداسازی قاب زیرین دستگاه را از طریق باز کردن پیچ های آن انجام دهید. حالا پیچ های اتصال دهنده لولاها به شاسی دستگاه را باز کنید و لولاها را با دقت جدا کنید ، مراقب باشید که طی این پروسه به کابل فلت انتقال تصویر و باقی قطعات آسیب وارد نکنید. حالا لولاهای جدید را جایگزین کرده و با طی مراحل ذکر شده اینبار به صورت برعکس لپ تاپ را اسمبل کرده و پیچ ها را ببندید.

*همانطور که گفته شد اینکار پر ریسک و پر دردسر خواهد بود ، توصیه می شود جهت جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی هزینه اینکار را به متخصصان تعمیر لپ تاپ زود کمک بسپارید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران