تعمیر کارتریج لیزری با اعزام کارشناسان زود کمک به محل مورد نظر شما انجام می شود. کارتریج لیزری یکی از مهم ترین بخش های پرینتر است که بسیاری از کاربران، قطعات درون آن را نمی شناسند. به همین دلیل وقتی کار به تعمیر کارتریج لیزری می کشد، تصور می کنند اتفاق فجیعی برای پرینتر رخ داده است. در صورتی که اگر به لکه ها یا نشانه های روی برگه های پرینت شده، دقت کنند، می توانند بفهمند، مشکل از کارتریج پرینتر است. نحوه تعمیر کارتریج لیزری با توجه به قطعات مختلف موجود در آن، متفاوت است. به همین دلیل، ما در این مقاله، به بررسی خرابی های مختلف که ممکن است در قطعات کارتریج اتفاق بیفتد می پردازیم ، تا در صورت مواجه شدن با مشکل مربوط به کارتریج، فورا از متخصص زودکمک برای عیب یابی آن کمک بگیرید.

ثبت سفارش آنلاین تعمیر کارتریج لیزری

برای تعمیر کارتریج لیزری به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر کارتریج لیزری را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، کارتریج لیزری خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات کارتریج لیزری، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ضرورت تعمیر کارتریج لیزری

کارتریج بخش های مختلفی دارد و در صورتی که هر کدام از آنها دچار مشکل یا اختلال شود، کار به تعمیر کارتریج لیزری می کشد. هر کدام از قطعات با توجه به کارکرد خود، هنگام خراب شدن، نشانه خاصی روی کاغذ بر جای می گذارند. بنابراین، نحوه تعمیر آنها با یکدیگر، متفاوت است.

 

تعمیر کارتریج لیزری

نحوه تعمیر کارتریج لیزری با توجه به قطعات مختلف موجود در آن، متفاوت است.

 


نشانه های خراب شدن درام 

درام کارتریج، قطعه ای استوانه ای شکل و سبز رنگ است که وظیفه انتقال تونر به روی کاغذ را دارد. اگر این قطعه، کیفیت خوبی نداشته باشد یا معیوب باشد، حتی در صورت استفاده از بهترین پودر هم، چاپ شما بسیار بی کیفیت خواهد شد. درام‎ ها حساس هستند و دوام طولانی مدت ندارند؛ بنابراین ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند. آسیب فیزیکی درام به دلیل فعالیت مکانیکی در طول زمان، خراشیده شدن سطح درام در اثر ضربه یا قرار دادن کاغذ دارای سوزن منگنه در چاپگر، استفاده از کاغذهای نامرغوب و چاپ تعداد زیادی برگه، در مدت زمان کوتاه با یک کارتریج، از عوامل خراب شدن درام و سپس تعمیر کارتریج لیزری یا تعویض آن می شوند.

بنابراین، قبل از اینکه این قطعه باعث تعمیر کارتریج لیزری شود، باید با نشانه هایی که بروز می دهد، مشکل آن را حل کنیم.  در صورتی که لک یا نقطه، روی اسناد چاپ شده مشاهده شود، می‌تواند نشانه ای از آسیب درام و عدم انتقال درست تونر به کاغذ باشد. گاهی این اشکال با پاک کردن درام توسط یک پارچه نرم تمیز حل می‌شود وگرنه چاره ای جز تعویض آن نیست. در چاپگرهای جدید، زمانی که تعداد صفحات چاپ شده به تعداد خاصی برسد، دستگاه چاپ، برای تعویض درام کارتریج، هشدار می‌دهد. این کار باعث می شود کیفیت چاپ، تحت تاثیر درام ضعیف قرار نگیرد و در صورت بی توجهی به پیام، سنسور چاپ متوقف می شود.

چاپ تار و غیر واضح و حالت محو شدگی بخشی از کاغذ چاپ، علاوه بر نیاز به شارژ تونر، نشانه آسیب درام و تعویض آن است. بنابراین با چک کردن تونر، می توانید تشخیص ‌دهید که مشکل مربوط به تونر است یا درام. اگر پس از بررسی و اطمینان از میزان شارژ کارتریج، باز هم مشکل حل نشود، یا زمان تعویض درام فرا رسیده است یا تعمیر کارتریج لیزری باید انجام شود.

بیشتر بخوانیم : نحوه تعویض درام پرینتر

 

نشانه های خراب شدن درام 

 


خراب شدن مگنت

در کارتریج های لیزری، مگنت وظیفه جذب تونر داخل مخزن را دارد. تونر از طریق مگنت، از داخل مگنت جذب می شود و بعد از فرایندی که بر روی درام انجام می شود، به درام می چسبد. پس از آن، مراحلی انجام می گیرد و تونر بر روی کاغذ نشانده می شود. بنابراین، اگر متوجه وجود نقاط سیاه رنگ، روی سند چاپی شدید، باید به خراب شدن مگنت شک کنید و برای تعمیر کارتریج لیزری دست به کار شوید.

 

خراب شدن مگنت

 


خرابی فوم رول

فوم رول، به صورت رول و از جنس لاستیک یا نمد است که تنها قطعه ای است که در بین قطعات کارتریج، کمتر خراب می شود. با این حال، باید هنگام مصرف به آن توجه ویژه ای داشت. چون مسئولیت این قطعه، تمیز کردن ضایعات باقی مانده بر روی درام است، که بعد از چسبیده شدن تونر روی کاغذ، به درام هم می چسبد. به همین دلیل است که استفاده از تونرهای غیر اصلی و بی کیفیت، در شارژ کارتریج، صدمه جدی به دستگاه وارد می کند و بعد از مدت کمی، هزینه های زیادی بابت تعمیر پرینتر و یا خرید چاپگر جدید، به کاربران تحمیل می کنند.

 

خرابی فوم رول

 


خراب شدن چیپست کارتریج

چیپست، تراشه‌ای کوچک درون کارتریج است که وظیفه دارد کارتریج و پرینتر را به یکدیگر متصل کند. در صورتی که این قطعه خراب شود، پرینتر قادر نخواهد بود میزان درست تونر باقی مانده درون کارتریج را محاسبه کند. به همین دلیل، با حساب اینکه تونری درون کارتریج وجود ندارد، دیگر چیزی را پرینت نمی گیرد. برای جلوگیری از این مشکلات که اغلب به تعمیر کارتریج لیزری یا پرینتر منجر می‌شود، متخصصین هنگام تعویض و یا شارژ کارتریج، چیپست و درام را هم تعویض می‌کنند.

 

خراب شدن چیپست کارتریج

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران