ساختار ال سی دی به کار گرفته شده در تلفن های هوشمند ایسوس بدین شکل است که در این نمایشگرها تاچ و ال سی دی به صورت یک پارچه به یکدیگر متصل هستند و در صورت نیاز به تعویض تاچ ال سی دی موبایل ایسوس می بایست پنل نمایشگر نیز تعویض شود. تعویض تاچ ال سی دی موبایل ایسوس توسط نمایندگی موبایل ایسوس به راحتی و بدون ریسک خرابی قابل انجام است . در موبایل های ایسوس به دلیل یکپارچه بودن تاچ و ال سی دی دستگاه هزینه تعویض تاچ نسبت به برندهای دیگر که دارای ساختار سه لایه ای هستند بالاتر می باشد.

ثبت سفارش آنلاین تعویض تاچ ال سی دی موبایل ایسوس

برای تعویض تاچ ال سی دی موبایل ایسوس به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعویض تاچ ال سی دی موبایل ایسوس را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، تاچ ال سی دی موبایل ایسوس خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

 

علائم و علت خرابی تاچ ال سی دی موبایل ایسوس

در صورتی که نمایشگر موبایل شما به فرامین لمسی پاسخ نمی دهد و یا تاخیر در پاسخ دهی دارد یا با مشکل تشخیص اشتباه موقعیت لمس مواجه شده می توان احتمال داد که تاچ موبایل شما دچار خرابی شده است . در مواردی که ذکر شد ممکن است تعمیر تاچ ال سی دی موبایل ایسوس شما قابل انجام باشد، اما اگر تاچ گوشی شما در اثر ضربه ، فشار و یا سقوط دچار اختلال شده به احتمال قوی تعویض تاچ ال سی دی موبایل ایسوس تنها راه حل مشکل خواهد بود.

تعویض تاچ ال سی دی موبایل ایسوس


آموزش تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی موبایل asus

برای تعمیر تاچ ال سی دی موبایل ایسوس ابتدا باید کاور پشت دستگاه را باز و جدا کنید ، سپس سیم کارت و کارت حافظه را از دستگاه خارج کنید ، حالا با یک پیچ گوشتی پیچ های متصل کننده را باز کرده و جهت جلوگیری از مفقود شدن در جای مطمئن قرار دهید. به یاد داشته باشید که بعضی از پیچ ها ممکن است با برچسب پوشانده شده باشند ، این پیچ ها تنها نگهدارنده قطعات دستگاه هستند و با باز کردن آنها غلاف پلاستیکی و اسپیکر گوشی جدا می شوند.

جدا کردن پنل پلاستیکی گوشی ایسوس

حالا نوبت به جدا کردن پنل پلاستیکی دستگاه می رسد ، این پنل توسط یک چسب دوطرفه به باتری متصل شده ، برای جدا کردن آن باید از یک تیغ تیز استفاده کنید اما مراقب باشید حین انجام اینکار به باتری آسیب نرسانید زیرا باتری های لیتیومی در صورت مخدوش شدن عمیق محفظه دچار واکنش شیمیایی با هوا و در نتیجه انفجار و آتش سوزی می شوند. بعد از جدا کردن چسب پنل پلاستیکی را جدا کنید.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

باز کردن اتصالات داخلی و فلت موبایل ایسوس

در این مرحله از پروسه تعویض تاچ ال سی دی موبایل ایسوس ، کابل آنتن ، موتور ویبره و چهار اتصال دیگر را جدا کنید . حالا سه ضامن بالای باتری را باز کنید تا باتری از گوشی جدا شود. در این مرحله نوبت به جدا کردن کابل فلت واقع در پایین باتری می رسد، برای این کار برچسب زردی که فلت را پوشانده جدا کنید ، حالا زبانه سفید را بلند کرده تا کابل فلت آزاد شود ، سپس کابل را به طرف مرکز دستگاه از داخل سوکت خارج کنید.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جدا کردن باتری موبایل ایسوس

برای ادامه پروسه تعویض تاچ ال سی دی موبایل ایسوس باید باتری را جدا کنید ، توجه داشته باشید که باتری توسط چسب به پشت نمایشگر متصل شده است ، نکته ای که وجود دارد این است که این چسب یا از نوع خود سفت شونده و به اصطلاح هوا پخت است که جدا کردن آن مشکل است و یا از نوع چسب دو طرفه است که به سادگی جدا می شود. چسب نگهدارنده باتری در کنار باتری سمت قرار گرفتن آنتن دستگاه قرار گرفته که برای باز کردن آن باید با استفاده از یک سشوار یا هیتر آن قسمت را گرما دهی کنید تا چسب کمی شل شده سپس به آرامی باتری را به سمت چپ بکشید تا جدا شود. حین انجام اینکار مراقب زبانه های فلزی اطراف باتری باشید زیرا بسیار ظریف هستند.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جدا کردن پردازنده موبایل ایسوس

در ادامه مجموعه اقدامات برای تعمیر تاچ ال سی دی موبایل ایسوس لازم است تا نوار مسی زیر باتری را که با چسب تثبیت شده، با استفاده از ابزاری مانند موچین با دقت جدا کنید، سپس اتصال دهنده نمایشگر که با برچسب زرد پوشانده شده را جدا کنید. برای ادامه کار تعویض تاچ ال سی دی موبایل ایسوس می بایست پردازنده را جدا کنید ، در این مرحله چهار مهار کننده پلاستیکی آخرین واحد باقی مانده را روی شاسی دستگاه ثابت کرده اند ، از کمی فشار برای رها کردن این قسمت استفاده کنید و آن را از دستگاه جدا کنید. حالا نوبت به کابل نمایشگر می رسد ، این کابل هم با کمی چسب به شاسی متصل شده که جدا کردن آن کار سختی نیست و با کمی دقت و ظرافت جدا می شود.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جدا کردن نمایشگر موبایل ایسوس

حالا نوبت به جدا کردن نمایشگر از دستگاه می رسد ، برای تعمیر تاچ ال سی دی موبایل ایسوس باید چسب نمایشگر را نیز جدا کنید ، برای اینکار اگر هیت گان در اختیار دارید حدود 30 ثانیه طول می کشد تا چسب نرم شود اما با استفاده از سشوار حدود 3 تا 5 دقیقه زمان لازم است. پس از نرم شدن چسب با استفاده از پیک پلاستیکی از لبه های نمایشگر عملیات جدا سازی نمایشگر از غلاف را آغاز کنید ، پس از آزاد شدن نمایشگر با دقت زیاد کابل نمایش را از سوراخ بالای بدنه خارج کنید و نمایشگر را از روی غلاف بلند کنید.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

باز کردن ماژول اسپیکر موبایل ایسوس

ماژول اسپیکر را از نمایشگر جدا کرده و چسب آن را تمیز کنید و روی نمایشگر جدید متصل کنید. نمایشگر جدید را جایگذاری کنید و مراحل طی شده را به صورت برعکس انجام دهید و دستگاه را با دقت اسمبل کنید ، در این هنگام تعویض تاچ ال سی دی موبایل ایسوس با موفقیت به پایان رسیده است.

توجه داشته باشید که باز کردن گجت های الکترونیکی و تعمیر و تعویض قطعات آنها نیازمند دانش ، مهارت ، تخصص و ابزار مناسب است، توصیه می شود جهت جلوگیری از وارد آمدن هرگونه آسیب به باقی قطعات دستگاه برای انجام هر نوع تعمیر موبایل ایسوس و تعویض به نمایندگی ایسوس مراجعه کنید ، بدین منظور پیشنهاد می کنیم جهت دریافت مشاوره تخصصی برای تعمیر تاچ ال سی دی موبایل ایسوس با کارشناسان ما در مجموعه زود کمک تماس حاصل فرمایید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران