کار نکردن وایرلس تاپ و دلایل و راهکارهای آن را در این مقاله بررسی می کنیم. مسلما وقتی وایرلس لپ تاپ کار نمی کند، دسترسی به شبکه هم امکان پذیر نبوده و اینترنت وصل نمی شود. در این شرایط باید دید علت کار کردن وایرلس لپ تاپ چیست و چگونه باید این مشکل را برطرف کرد. در ادامه ما دلایل وصل نشدن اینترنت لپ تاپ را بررسی کرده و راهکارهای موثری را نیز برای حل این مشکل به شما معرفی می کنیم. در صورت نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر هم تیم تعمیرات لپ تاپ زودکمک در خدمت شما هستند تا با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و تجهیزات، مشکل را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف نمایند.

 

خدمتی ویژه از زودکمک

 

دلایل کار نکردن وایرلس لپ تاپ

از کار افتادن وایرلس لپ تاپ و عدم اتصال وای فای، دلایل نرم افزاری و گاها سخت افزاری دارد. در بیشتر موارد، این مسئله ریشه نرم افزاری دارد و به ندرت به خرابی ها و آسیب دیدگی های سخت افزاری مربوط است. البته از خرابی مودم یا روتر و تجهیزات و اتصالات مربوط به آن نباید غافل شد. چون گاهی اینترنت لپ تاپ، تنها به این دلیل وصل نمی شود. اما در مواردی که ایراد از نرم افزار است، ممکن است تنظیمات وایرلس در لپ تاپ بهم ریخته باشد. این احتمال هم وجود دارد که سیستم هک شده و شخص دیگری در حال خرابکاری در لپ تاپ شما باشد. در این صورت احتمال از کار افتادن وای فای و قطع شدن اینترنت وجود دارد. کار نکردن وایرلس لپ تاپ گاهی ناشی از ویروسی شدن سیستم و یا حتی قدیمی بودن درایور مربوطه است.

 

 

کار نکردن وایرلس لپ تاپ

 


راهکارهای رفع مشکل از کار افتادن وایرلس لپ تاپ  

چک کردن مودم

برای حل مشکل کار نکردن وایرلس لپ تاپ، پیش از هر کاری مودم را چک کنید. شما باید مطمئن شوید که مودم روشن است و ایراد سخت افزاری خاصی ندارد. کابل ها و اتصالات تلفن سالم هستند و مودم، هیچ مشکل سخت افزاری خاصی ندارد.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بررسی کلید وایرلس

اگر مودم سالم است، باید از روشن بودن کلید وایرلس در لپ تاپ اطمینان حاصل کنید. بسته به مدل و برند لپ تاپی که از آن استفاده می کنید، ممکن است کلید وایرلس در جای مشخصی قرار داشته باشد. آن را چک کرده و در صورت نیاز، روشن کنید.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نصب مجدد درایور وایرلس

روش دیگر برای رفع مشکل کار نکردن وایرلس لپ تاپ، نصب مجدد درایور است. اگر درایور وایرلس قدیمی بوده و یا ایرادی داشته باشد، اینترنت وصل نمی شود یا مشکلاتی خواهد داشت. پس ضمن مراجعه به وب سایت شرکت سازنده لپ تاپ خود و پیدا کردن درایور متناسب با مدل دستگاه، این بخش را بروز رسانی و نصب مجدد نمایید.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تعمیر و تعویض کارت شبکه لپ تاپ

با تعمیر یا تعویض کارت شبکه هم می توانید مشکل کار نکردن وایرلس لپ تاپ را برطرف کنید. تشخیص این مسئله که کارت شبکه درست کار می کند یا نه، بر عهده تکنسین های تعمیر لپ تاپ است. همکاران ما در مجموعه تخصصی زودکمک، ضمن بررسی دقیق کارت شبکه، آن را تعمیر کرده و یا در صورت نیاز، با نمونه جدید تعویض می نمایند. کافی است درخواست تعمیرات لپ تاپ را در سایت یا اپلیکیشن زودکمک ثبت کنید تا بهترین خدمات را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ویروس کشی  لپ تاپ

راهکار دیگری که می توانید برای رفع مشکل قطع شدن وایرلس اجرا کنید، ویروس کشی سیستم است. بسیاری از ویروس ها به گونه ای فعالیت می کنند که قدرت قطع کردن اینترنت و از کار انداختن وای فای و وایرلس را دارند. بنابراین ممکن است تنها با ویروس کشی لپ تاپ، بتوان مشکل اینترنت را برطرف کرد.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1402/11/17-11:30

درود بر شما نیمالیاقت عزیز

قطع شدن وای فای دلایلی مختلفی از جمله: قطع شدن اینترنت، مشکلات سخت افزاری و قطع شدن مودم لپ تاپ، مسائل نرم افزاری و قطع شدن مودم لپ تاپ و ... دوست عزیز دستگاه شما باید از نزدیک بررسی شود شما میتوانید برای دریافت خدمات با شماره 1662 تماس بگیرید.

 

نیمالیاقت
1401/11/30-02:06

سلام . من خیلی کارا انجام دادم‌اما wifa لب توبم ی دفعه قطع میشه. بعظی وقتا ۳ ۴ ساع زمان میبره قطع شه بعضی وقتا هم ۱۰ مینه قطع میشه . دلیلش چی میتونه باشه؟