سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند برای کاربران گوشی های همراه رخ دهد. از آنجا که گوشی های تلفن همراه دستگاه هایی بر مبنای خروجی صدا و تصویر هستند، سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ به معنی مختل شدن بخش اعظم این خروجی بوده و عملا گوشی بی استفاده خواهد شد. این امر می تواند مشکلات فراوانی را برای کاربران فراهم کرده و کارهای روزمره آنها را مختل کند. سیاه شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ ممکن است رخدادی ناگهانی نباشد. در واقع در بسیاری از موارد پیش از سیاه شدن صفحه گوشی Samsung نشانه هایی روی صفحه نمایش ظاهر می شود که با توجه به آنها می توان پی به وجود ایراد در عملکرد صفحه نمایش گوشی برد.

در ادامه این مقاله تمامی موارد گفته شده را به صورت کامل توضیح خواهیم داد. در صورتی که متوجه سیاه شدن صفحه گوشی خود شدید بهتر است برای تعمیر آن هرچه سریع تر به نمایندگی مرکز زودکمک مراجعه نمایید. تکنسین های فنی حاضر در این مرکز با استفاده از ابزارآلات به روز دنیا و همچنین دانش و مهارت بالای خود در کوتاه ترین زمان ممکن گوشی شما را تعمیر کرده و عملکرد آن را به حالت قبل باز می گردانند.

شیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ

نشانه های سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ

همان طور که در قسمت قبل گفتیم سیاه شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ عموما به صورت ناگهانی رخ نمی دهد. در واقع سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ در اثر ایراد یا اختلال عملکرد برخی قطعات یا نرم افزارها رخ می دهد و از همین رو پیش از اینکه صفحه به طور کامل سیاه شود می توان نشانه هایی هرچند جزئی از این مساله را در گوشی مشاهده کرد. یکی از مهم ترین پیش نشانه های سیاه شدن صفحه گوشی Samsung ضعیف شدن تاچ گوشی است. در چنین مواردی ممکن است شما چند مرتبه روی نقطه ای از صفحه نمایش ضربه بزنید اما عملکردی از گوشی مشاهده نکنید. یکی دیگر از نشانه های سیاه شدن صفحه گوشی ریستارت شدن ناگهانی و مکرر دستگاه است. در مواردی نیز ممکن است کاربر متوجه هنگ کردن های مداوم گوشی شود. تغییر رنگ همه یا بخشی از صفحه نمایش نیز می تواند به عنوان زنگ خطری برای سیاه شدن صفحه گوشی باشد و در صورت مشاهده باید سریعا نسبت به تعمیر موبایل سامسونگ اقدام نمایید.

سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ

علل اصلی سیاه شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ

در این بخش این سوال پیش می آید که اصلا چرا صفحه گوشی به یکباره سیاه می شود؟ اگرچه در برخی موارد ممکن است سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ دلیل مشخصی نداشته باشد، اما در اکثر اوقات یک تکنسین حرفه ای و ماهر می تواند علت سیاه شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ را تشخیص دهد. از مهم ترین عواملی که می تواند منجر به بروز اختلال در صفحه نمایش گوشی شود نفوذ بدافزارها به نرم افزار گوشی است. توجه داشته باشید که بدافزارها با نفوذ به درون سیستم گوشی می توانند تاثیرات مخرب مختلفی روی عملکرد آن داشته باشند، از همین رو برای پیشگیری از چنین اتفاقاتی لازم است که نرم افزارهای مورد نیاز خود را صرفا از وبسایت های معتبر دانلود کنید تا بتوانید از سالم بودن فایل اپلیکیشن و آلوده نبودن آن اطمینان داشته باشید. مساله دیگری که می تواند موجب سیاه شدن صفحه گوشی Samsung شود باگ های نرم افزاری است، رفع این باگ ها عموما سختی چندانی نداشته و هزینه تعمیر نیز در چنین مواردی معمولا زیاد نیست. ایرادات سخت افزاری که می توانند در اثر نفوذ الکل به صفحه نمایش، وارد شدن ضربه یا آبخوردگی گوشی رخ دهند نیز می توانند موجب سیاه شدن صفحه گوشی شوند.

سیاه شدن صفحه نمایش گوشی به دلیل وارد شدن ضربه

صفحه نمایش جزو یکی از بخش های حساس دستگاه است که هم به وارد شدن فشارهای فیزیکی نظیر ضربه حساس است و هم به نفوذ مواد شیمیایی مانند آب و الکل. بنابراین ضربه دیدن گوشی ممکن است منجر به سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ شود. در چنین مواردی برای رفع مشکل ابتدا لازم است که دستگاه توسط یک تکنسین حرفه ای باز شده و قطعات مختلف آن بررسی شود. در صورتی که قطعات آسیب دیده قابل تعمیر بودند تکنسین به تعمیر و رفع ایراد از آنها خواهد پرداخت اما چنانچه آسیب وارد شده به صفحه نمایش زیاد باشد، ممکن است رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی Samsung تنها با تعویض قطعات امکان پذیر باشد. توجه کنید که وارد شدن ضربه به گوشی تاثیرات هرچند جزئی روی عملکرد قطعات مختلف آن دارد و حتی اگر تغییری در عملکرد گوشی رخ ندهد، باز هم تضمینی وجود ندارد که قطعات کاملا سالم بوده و پس از چند روز دچار مشکل نشوند. از همین رو برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به دستگاه و همچنین جلوگیری از سیاه شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ لازم است که در حفظ و نگهداری دستگاه دقت داشته باشید.

سیاه شدن صفحه گوشی Samsung به دلیل نفوذ رطوبت

الکل و رطوبت نیز جزو موارد آسیب رسان به صفحه نمایش گوشی دسته بندی می شوند. پس از دوران پاندمی کرونا بسیاری از افراد عادت کرده اند که تمامی بخش های خارجی گوشی را با استفاده از پنبه الکلی یا مواد دیگر تمیز و به اصطلاح ضدعفونی کنند. این امر اگرچه شاید از نظر بهداشتی صحیح باشد، اما از نقطه نظر سلامت گوشی بسیار مضر بوده و می تواند منجر به نفوذ رطوبت و الکل به درون دستگاه و وارد شدن آسیب به بخش های مختلف دستگاه شود. نفوذ الکل و رطوبت به درون بخش های مختلف گوشی می تواند موجب برقراری اتصال کوتاه و خراب شدن بخش های مختلف شده و در نتیجه سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ را در پی داشته باشد. در صورتی که سیاه شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ به این دلایل رخ داده باشد برای تعمیر آن باید به مراکز معتبر مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانیم: مشکل قطع شدن وای فای موبایل سامسونگ

راهکارهای رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی Samsung

مشکل سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ به دلایل زیادی ممکن است رخ دهد و از همین رو بسته به منبع این اختلال، روش رفع آن نیز متفاوت است. در برخی موارد در صورتی که منبع مشکل ایرادی جزئی باشد ممکن است کاربر شخصا بتواند به رفع این مساله بپردازد، اما چنانچه سیاه شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ به دلیل وجود ایراد در سخت افزار گوشی باشد، امکان رفع آن توسط کاربر وجود ندارد و باید به مراکز معتبر مراجعه کرد. در ادامه به برخی راهکارهای رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی Samsung خواهیم پرداخت. در صورتی که تجربه چندانی در تعمیر گوشی های هوشمند ندارید اکیدا توصیه می کنیم که از دستکاری گوشی جدا خودداری کرده و تعمیر آن را به افراد متخصص حاضر در نمایندگی های معتبر بسپارید.

بوت کردن دستگاه در حالت safe mode

یکی از روش هایی که می توان از آن برای رفع ایرادات نرم افزاری و در نتیجه برطرف کردن مشکل سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ استفاده کرد بوت کردن دستگاه است. توجه داشته باشید که چنانچه علت سیاه شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ ایرادات سخت افزاری باشد این روش عملا بلااستفاده است. برای بوت کردن دستگاه کافی است طبق روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا دستگاه را با استفاده از دکمه پاور خاموش نمایید.
 • حال مجددا دکمه پاور را به مدت چند ثانیه نگهدارید تا لوگوی گوشی نمایش داده شود.
 • در این مرحله دکمه پاور را رها کرده و بلافاصله دکمه کم کردن صدای گوشی را فشار داده و آن را نگهدارید.
 • در همین حال صبر کنید تا گوشی ریستارت شود.
 • در صورتی که مراحل گفته شده را به درستی طی کرده باشید در این بخش گزینه safe mode را مشاهده خواهید کرد.
 • حال بررسی کنید که آیا پس از چند دقیقه کار کردن با گوشی با مشکل سیاه شدن صفحه گوشی Samsung مواجه می شوید یا خیر.
 • در صورتی که مشکل رفع شده است بهتر است به سراغ اپلیکیشن های ناایمن گشته و آنها را از روی دستگاه خود حذف نمایید.

علت سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ

رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ با روش ریکاوری مود

یکی دیگر از روش های رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ روشن کردن دستگاه در حالت ریکاوری مود است. توجه کنید که این روش نیز مانند روش قبل تنها در زمانی کارآمد است که علت اختلال به وجود آمده مشکلات نرم افزاری باشد. روشن کردن دستگاه در حالت ریکاوری مود در مدل های مختلف متفاوت بوده و از همین رو نمی توان دستورالعمل ثابتی برای آن توضیح داد. بنابراین برای پیدا کردن روش انجام این راهکار بهتر است طبق دستورالعمل داده شده توسط شرکت سازنده برای مدل گوشی خود اقدام نمایید. البته برخی نرم افزارهای مخصوص نیز برای این کار و رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ طراحی شده اند که می توانید از آنها استفاده نمایید. پس از روشن کردن گوشی در حالت ریکاوری مود بهتر است آن را ریستارت کرده و حافظه کش دستگاه را نیز پاک کنید.

بیشتر بخوانیم : ترفندهای تغییر فونت گوشی سامسونگ

روش های جلوگیری از سیاه شدن صفحه نمایش گوشی

همان طور که تا به حال متوجه شده اید سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ به دلایل مختلفی رخ می دهد که قابل پیشگیری هستند. در ادامه برخی نکاتی که با رعایت آنها می توانید از سیاه شدن صفحه گوشی Samsung جلوگیری کنید گفته شده است:

سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ

 • توجه کنید که باتری مورد استفاده در گوشی شما اورجینال بوده و کیفیت بالایی داشته باشد.
 • از شارژر و کابل های شارژر بی کیفیت و غیر اورجینال استفاده نکنید.
 • پس از پر شدن شارژ دستگاه آن را از برق بکشید.
 • نصب برنامه ها و اپلیکیشن های مورد نظر خود را صرفا از سایت های معتبر و مطمئن انجام دهید.
 • در صورتی که متوجه آلوده بودن هر فایلی شدید سریعا آن را از روی دستگاه حذف کنید.
 • از به روزترین نسخه سیستم عامل استفاده نمایید.
 • در صورت امکان یک آنتی ویروس روی گوشی خود نصب نمایید.
 • برای تمیز کردن گوشی از آب یا الکل استفاده نکنید.
 • سعی کنید تا حد امکان از وارد شدن ضربه به گوشی یا زمین خوردن آن جلوگیری کنید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران