اگر به طور تصادفی یکی از عکس های خود را از صفحه اینستاگرام پاک کنید، روشی برای برگرداندن عکس های پاک شده در اینستاگرام بلدید؟ اگر هوس کردید یکی از پست های پاک شده خود را دوباره به پیج اینستاگرام تان برگردانید، می دانید از چه روشی باید برای بازیابی پست های پاک شده در اینستاگرام، استفاده کنید؟ اگر شما هم با این مشکلات مواجه شده اید و به دنبال راهی برای حل آن هستید، در این مطلب می توانید جواب سوال تان را پیدا کنید. ما در این مطلب، روش های کاربردی برگرداندن عکس های پاک شده در اینستاگرام را به صورت کاربردی و ساده به شما معرفی می کنیم تا در موارد ضروری بتوانید از آنها استفاده کنید.

 

مشاوران آنلاین زودکمک

 

امکان برگرداندن عکس های پاک شده در اینستاگرام

اخیرا، اینستاگرام با افزودن ویژگی هایی به این برنامه، شرایطی برای بازیابی پست ها و عکس های حذف شده، فراهم کرده است. در صورتی که، در گذشته، اگر محتوایی را از اینستاگرام پاک می کردید، آن پست به طور دائمی پاک می شد و راهی برای ریکاوری پست یا عکس اینستاگرام، وجود نداشت. به همین دلیل، ما در این مطلب، به بررسی روش های بازیابی پست های پاک شده در اینستاگرام پرداخته ایم تا با اجرای آنها، بتوانید عکس ها، استوری‌ها، Reels و ویدیوهای IGTV مورد نظر خود را به پیج تان برگردانید.

 

برگرداندن عکس های پاک شده در اینستاگرام

گر به طور تصادفی یکی از عکس های خود را از صفحه اینستاگرام پاک کنید، روشی برای برگرداندن عکس های پاک شده در اینستاگرام بلدید؟

 


مشاهده عکس ها و استوری های حذف شده

قبل از برگرداندن عکس های پاک شده در اینستاگرام، برای دیدن پست‌های حذف شده، باید به بخش اخیرا حذف شده (Recently Deleted) اینستاگرام بروید. برای این کار، ابتدا به صفحه پروفایل اینستاگرام خود بروید. روی گزینه سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و به قسمت تنظیمات (setting) بروید. در قسمت تنظیمات، گزینه Account را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید. سپس گزینه Recently Deleted را انتخاب کنید. در این بخش می توانید همه  تصاویر، ویدیوها، استوری‌ها و ویدیوهای IGTV حذف شده را ببینید.

 

خدمتی ویژه از زودکمک

 


روش های بازیابی پست های پاک شده در اینستاگرام

1- بازیابی عکس ها و پست ها از طریق فایل Recently Deleted

برای برگرداندن عکس های پاک شده در اینستاگرام، طبق مرحله مشاهده فایل های حذف شده، به قسمت Recently Deleted بروید. عکس یا هر محتوایی را که می خواهید ریکاوری کنید، انتخاب کنید.

 

 

سپس،روی گزینه سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه، ضربه بزنید و از منویی که باز می‌شود، گزینه Restore را انتخاب کنید. در این هنگام، یک پیام برای تایید بازیابی، برای شما نمایش داده می شود. بعد از تایید این پیام، اینستاگرام یک پیام تایید دیگر برای شناسایی شما می فرستد تا مطمئن شود شما صاحب اکانت هستید. بعد از انجام مراحل تایید هویت، گزینه Next را بزنید و محتوای حذف شده را برگردانید.

 

بازیابی عکس ها و پست ها از طریق فایل Recently Deleted

 

2- بررسی آرشیو اینستاگرام

برگرداندن عکس های پاک شده در اینستاگرام با مراجعه به آرشیو این برنامه، یکی دیگر از روش های ریکاوری محتوا است. برای این کار، ابتدا به صفحه پروفایل اینستاگرام خود بروید. روی گزینه سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و به قسمت Archive بروید. در اینجا لیستی از پست های بایگانی شده، ظاهر می شود. اگر روی منوی کشویی Stories Archive ضربه بزنید، یک منو باز می شود که از آنجا می توانید بایگانی Stories یا Archive Posts را انتخاب کنید.

 

 

برای مشاهده عکس، روی آن ضربه بزنید. لیستی از همه پست های بایگانی شده، باز می شود و با ضربه زدن به آن، می توانید جزئیات و گزینه های بیشتری مشاهده کنید. سپس، روی سه نقطه بالای پست، ضربه بزنید و برای فعال کردن آن، گزینه  Show on Profile را انتخاب کنید. با این روش، عکس شما در قسمت پست های اینستاگرام، ظاهر می شود و بازیابی پست های پاک شده در اینستاگرام شما، با موفقیت انجام می گیرد.

 

بررسی آرشیو اینستاگرام

 

3- بررسی فایل منیجر در اندروید

برای انجام این روش، به My Files یا فایل منیجر بروید و در پوشه Instagram، فایل Instagram album را پیدا کنید و پست های خود را در آن پوشه ببینید. در این فایل، فقط فیلم ها یا عکس هایی را که با دوربین برنامه اینستاگرام گرفته اید، پیدا می کنید، نه کل پستی که ایجاد کرده اید. عکس هایی هم که از دوربین پیش فرض اینستاگرام آپلود کرده اید، در اینجا پیدا نمی کنید. روی Internal Storage بزنید. لیستی از فایل ها را مشاهده می کنید. Pictures را پیدا کنید و روی آن بزنید. در فایل Instagram album ، می توانید عکس هایی که از برنامه اینستاگرام گرفته اید را مشاهده کنید. به این صورت، برگرداندن عکس های پاک شده در اینستاگرام شما، انجام می شود.

 

بررسی فایل منیجر در اندروید

 

4- بررسی گالری در آیفون

ابتدا فایل Photos را باز کنید و در فایل Instagram و پوشه Instagram album، می توانید عکس های اینستاگرام خود را ببینید. همانند اندروید، در این فایل، فقط فیلم ها یا عکس هایی را که با دوربین برنامه اینستاگرام گرفته اید، پیدا می کنید، نه کل پستی که ایجاد کرده اید. عکس هایی هم که از دوربین پیش فرض اینستاگرام آپلود کرده اید، در اینجا پیدا نمی کنید. در پایین صفحه، روی نماد آلبوم ها ضربه بزنید. در اینجا، همه عکس ها و فیلم هایی را که از برنامه اینستاگرام گرفته اید، با این روش برگرداندن عکس های پاک شده در اینستاگرام، می توانید ببینید.

 

بررسی گالری در آیفون

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1402/11/17-16:35

درود بر شما فاطمه محمدی عزیز

سفید شدن صفحه اینستاگرام دلایل مختلفی میتواند داشته باشد از جمله: مشکل سرور اینستاگرام، اتصال ضعیف شبکه، پر بودن فضای ذخیره‌سازی تلفن همراه و ... این موارد را بررسی و مجددا تست بفرمایید.

فاطمه محمدی
1402/06/27-17:06

صفحه اینستام سفید شده چندبار پاک کرد نصب کردم دوباره سفیده