هارد یک قطعه الکترومکانیکی است که وظیفه ذخیره سازی و پردازش اطلاعات را بر عهده دارد. منظور از الکترومکانیکی بودن هارد این است که قطعات داخلی آن حرکت می‌کنند. بنابراین ضربه دیدن این قطعه ممکن است اختلالات و خرابی هایی برای هارد در پی داشته باشد. هد هارد قطعه ای از هارد است که که همیشه در حال حرکت است و بیشتر در معرض آسیب‌ دیدگی قرار دارد. در صورت بروز اختلال و خرابی در هد، در صورت امکان می توان برای تعمیر هد هارد اقدام کرد. در صورت قابل تعمیر نبودن این قطعه تعویض هد هارد جایگزین تعمیر آن می شود.

زودکمک در واحد تعمیر هارد در زمینه تعمیر و تعویض هد هارد به صورت تخصصی نیز در کنار شما است. در ادامه به بررسی بیشتر تعمیر و عوض کردن هد هارد می پردازیم.

تعمیر هد هارد

مشاوره آنلاین زودکمک  تعمیر هارد اکسترنال به صورت تخصصی فقط در زودکمک. 

دلایلی که منجر به تعمیر هد هارد می شوند

دلایل خراب شدن هد هارد کدامند؟ پس از اشاره به علائم نشان دهنده خرابی هد هارد، در این بخش به دلایلی که می توانند باعث معیوب شدن هد هارد شوند اشاره می کنیم. این علت ها عبارتند از:

  • وارد شدن ضربه به هارد هنگام کار یا تکان دادن آن

  • استفاده طولانی مدت از هارد

  • خرابی بازوی نگهدارنده هارد به دلیل وارد شدن ضربه به هارد

  • نوسانات جریان برق

علائم و نشانه های خرابی هد هارد چیست؟

در این بخش قبل از پرداختن به مبحث تعمیر هد هارد، ابتدا شما را با علائمی که نشان دهنده معیوب بودن هد هارد هستند آشنا می کنیم. این نشانه ها عبارتند از:

  • عدم شناسایی هارد توسط سیستم یا دستگاه های دیگر

  • صدای غیرعادی هارد

  • کم شدن سرعت پردازش هارد

  • پاک شدن اطلاعات و داده های هارد

  • پیغام خطای هارد

در ادامه، هر یک از موارد گفته شده را شرح می دهیم.

مشاوره آنلاین زودکمک

مشاوره آنلاین زودکمک  تعمیر هارد اینترنال با گارانتی زودکمک. 

عدم شناسایی هارد توسط سیستم یا دستگاه های دیگر

شناسایی نشدن هارد توسط سیستم عامل یا دستگاه های دیگر می تواند یکی از نشانه هایی باشد که به ما می گوید نیاز به تعمیر تخصصی هد هارد وجود دارد.

صدای غیرعادی هارد

شنیده شدن صداهای غیرعادی و غیر معمول از هارد نیز از نشانه های خرابی هد هارد به شمار می رود.

کم شدن سرعت پردازش هارد

در صورت مشاهده کاهش سرعت انتقال داده ها از هارد، می توان به معیوب بودن هد هارد شک کرد. در این مورد هم نیاز به تعمیر هد هارد یا تعویض آن وجود دارد.

پاک شدن اطلاعات و داده های هارد

در مواقعی ممکن است اطلاعات ذخیره شده در هارد به صورت ناگهانی از بین بروند. در این صورت هم لازم است که بررسی های لازم روی هد هارد صورت بگیرد.

پیغام خطای هارد

در مواقعی که روی سیستم یا دستگاهی که هارد به آن متصل است پیغام خطایی مشاهده می کنید، این مورد هم می تواند یکی از موارد نشان دهنده نیاز به تعمیرات تخصصی هد هارد یا تعویض آن باشد.

تعمیر هد هارد در زودکمک

تعمیر هد هارد باید در یک مرکز مطمئن و تخصصی انجام شود. زودکمک با بهره گیری از تیم کارشناسان مجرب و حرفه ای تمامی خدمات تخصصی در این زمینه را ارائه می دهد. همچنین از آن جایی که امنیت اطلاعات در امر تعمیرات هارد اهمیت زیادی دارد، در این زمینه هم می توانید به مرکز ما اعتماد کنید و با اطمینان خاطر تعمیرات هد هارد خود را به ما بسپارید و مطمئن باشید که از اطلاعات شما محافظت می شود.

مشاوره آنلاین زودکمک  تعمیر هارد موبایل سامسونگ به صورت تضمینی در زودکمک. 

تعویض هد هارد در مجموعه زودکمک

در مواقعی که شدت آسیب هد هارد به قدری باشد که تعمیر امکان پذیر نباشد، نیاز به عوض کردن هد هارد وجود دارد. لازم به ذکر است که تعویض هد هارد باید در محیطی به دور از گرد و غبار و آلودگی انجام شود تا مانع از آسیب دیدن هارد شود. خدمات تعویض هد هارد به صورت تخصصی در محیطی کاملا تمیز و عاری از گرد و غبار و با ابزارآلات و تجهیزات تخصصی در مجموعه زودکمک ارائه می شود.

برای تعمیر و تعویض هد هارد خود می توانید در خواست خود را به صورت آنلاین در سامانه ما ثبت کنید یا با شماره موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده خدمات رسانی به شما هستند.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران