مشکل پرش صفحه گوشی، یکی از ایرادهایی است که ممکن است هنگام کار کردن با گوشی خود، با آن مواجه شوید، مخصوصا اگر مدل گوشی هوشمند شما، کمی قدیمی باشد. این حالت، زمانی که مشغول انجام کاری با گوشی خود هستید، بسیار آزار دهنده است. بنابراین، باید برای حل مشکل کم و زیاد شدن نور صفحه گوشی خود، اقدام کنید. در گوشی های قدیمی، بیشتر مشکلات سخت افزاری باعث بروز مشکل پرش صفحه گوشی می شود، اما در گوشی های جدید، مشکلات نرم افزاری هم باعث ایجاد مشکل پرش صفحه گوشی می شوند. اگر گوشی شما نیز دچار مشکل پرش صفحه گوشی شده است، این مطلب را از دست ندهید.

 

مشوره آنلاین زودکمک

 

بررسی مشکل پرش صفحه گوشی

نور صفحه نمایش بعضی از گوشی های هوشمند، گاهی ممکن است دچار مشکلاتی مانند فلش زدن صفحه نمایش، کم و زیاد شدن نور LCD و لرزش خطی سیاه و سفید رنگ شوند یا به اصطلاح پر پر بزند که مشکل آزار دهنده ای است. مشکل پرش صفحه گوشی در هنگام جست و جوی برنامه ها، باز کردن برنامه های کوچک و در هنگام کار با وب یا کروم، رایج تر است. حتی ممکن است در حالی که دارید با صفحه نمایش هر کار دیگری انجام می دهید، این اتفاق رخ بدهد. تشخیص و حذف برنامه های مخرب با حالت Safe Mode، گرم کردن صفحه نمایش و تحریک آی سی لایت، تغییر تنظیم آیکن توسعه دهنده و ریست فکتوری کردن گوشی، از راهکارهای حل مشکل کم و زیاد شدن نور صفحه گوشی هستند که در ادامه به آنها پرداخته ایم.

 

مشکل پرش صفحه گوشی

مشکل پرش صفحه گوشی، یکی از ایرادهایی است که ممکن است هنگام کار کردن با گوشی خود، با آن مواجه شوید.

 


علت بروز مشکل پرش صفحه گوشی

مشکل پرش صفحه گوشی، لرزش و پر پر زدن، معمولا به دلیل ناهماهنگی بین پردازنده گرافیکی و CPU گوشی اتفاق می افتد. اما در صورتی که دلیل پرپر زدن گوشی، آی سی لایت باشد، مشکل کمی پیچیده می شود و باید آن را برای تعمیر، به یک مرکز معتبر بسپارید.

 

 


راهکارهای حل مشکل کم و زیاد شدن نور صفحه گوشی

استفاده از حالت Safe Mode

یکی از روش های حل مشکل پرش صفحه گوشی، حالت Safe Mode است. این روش، در مواقعی استفاده می شود که می خواهید فقط برنامه های اصلی گوشی اجرا شوند و تقریبا گوشی را به حالت کارخانه برگردانید. برای شروع، ابتدا دکمه Power گوشی را فشار دهید و آن را نگه دارید، تا جایی که منوی Power را مشاهده کنید. گزینه Power Off  را بزنید و آن را نگه دارید تا گزینه Safe Mode را ببینید. سپس روی Ok بزنید.

وقتی گوشی در وضعیت Safe Mode  قرار گرفت، چند دقیقه با آن کار کنید تا ببینید هنوز مشکل دارد یا نه. اگر مشکل پرش صفحه گوشی حل شد، متوجه می شوید که دلیل به وجود آمدن این مشکل، یکی از نرم افزار هایی است که روی گوشی نصب کرده اید. حالا می توانید گوشی را از حالت ایمن خارج کنید و به بررسی نرم افزار ها بپردازید تا نرم افزار مخرب را پیدا کنید.

گرم کردن صفحه نمایش گوشی و تحریک آی سی لایت

وقتی آی سی های گوشی به هر دلیلی دچار مشکل می شوند، صفحه نمایش گوشی، دچار اشکالات زیادی می شود که مشکل پرش صفحه گوشی ، تنها یکی از آنها است. بسیاری از کاربران در فصل سرما دچار این مشکل می شوند و به نظر می رسد که علت پرپر زدن صفحه گوشی، می تواند سرمای بیش از حد باشد! بنابراین، برای حل این مشکل، می توانید چند روز صفحه نمایش گوشی را گرم نگه دارید تا آی سی های صفحه نمایش، از حالت نیم سوز خارج شوند. از آنجایی که این مشکل بیشتر در فصل زمستان رخ می دهد، یکی از اصلی ترین دلایل کم و زیاد شدن نور صفحه گوشی آیفون نیز، به دلیل آسیب دیدن و نیم سوز شدن آی سی لایت است. برای گرم کردن صفحه نمایش، چند روز نور صفحه را تا آخر زیاد کنید و به هیچ وجه نور صفحه را کم نکنید تا مشکل برطرف شود.

تغییر تنظیمات توسعه دهنده

یکی از روش های حل مشکل کم و زیاد شدن نور صفحه گوشی، تغییر تنظیمات توسعه دهنده است. این روش کمی پیچیده است، اما با دقت کافی، می توانید آن را انجام دهید. برای انجام این روش، ابتدا گوشی خود را ری استارت کنید. سپس به قسمت Settings یا تنظیمات بروید و در بخش درباره تلفن یا  About phone، گزینه About Device را بزنید. سپس گزینه Software info  را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید تا اجرا شود. روی گزینه Build Number ، شش بار یا بیشتر ضربه بزنید تا دسترسی به آپشن Developer Options برای شما ایجاد شود. وقتی به قسمت About phone برگردید، مشاهده می کنید که Developer Options یا توسعه دهنده، به منو اضافه شده است.

 

 

 بنابراین، Developer Options را اجرا کنید و در قسمت Drawing ، گزینه Show surface updates  را روشن و بعد خاموش کنید. حالا به قسمت Hardware accelerated rendering  بروید و گزینه Disable HardWare overlays  را روشن کنید. با روشن شدن این گزینه، اندروید برای ترکیب بندی صفحه نمایش فقط با استفاده از GPU کار می کند. اما پرش صفحه گوشی زمانی اتفاق می افتد که اندروید شما بین GPU و CPU سوییچ می کند. به این صورت، مشکل پرش صفحه گوشی شما حل می شود.

ریست فکتوری کردن گوشی

اگر مطمئن هستید که مشکل پرش صفحه نمایش گوشی شما ناشی از مشکلات نرم افزاری است و ربطی به قطعات سخت افزاری ندارد، ریست فکتوری گوشی، برای حل آن، راهکار خوبی است. البته این روش باید آخرین راهکار برای حل مشکل کم و زیاد شدن نور صفحه گوشی شما باشد، چون تمامی اطلاعات و تنظیمات گوشی را پاک می کند. بنابراین، حتما قبل از ریست فکتوری، از اطلاعات گوشی خود، بک آپ بگیرید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران