افزایش عمر تونر دغدغه تمامی کاربران استفاده کننده از دستگاه های چاپگر است. مانند بسیاری از وسایل و مواد غذایی که خریداری می کنیم، کارتریج های تونر که برای دستگاه کپی یا پرینتر خود استفاده می کنید نیز دارای تاریخ انقضا هستند. با این حال، آیا این تاریخ انقضا واقعا مهم است؟ در حالی که تونر بیشتر از جوهر چاپ مورد استفاده در چاپگرهای جوهر افشان دوام می آورد، کارتریج تونر ماندگاری محدودی دارد و باید قبل از خراب شدن از آن استفاده کرد.

استفاده از تونر پس از اتمام تاریخ انقضا می تواند تاثیرات منفی بر روی کارهای چاپی شما و دستگاهی که تونر در آن استفاده می شود داشته باشد. دانستن تاریخ انقضای تونر پرینتر نه تنها به بهینه ‌سازی استفاده از چاپگر شما کمک می‌کند، بلکه به شما این اطمینان را می‌دهد که هر بار چاپ با بالاترین کیفیت را داشته باشید. در صورتی که از کارتریج منقضی شده استفاده نمودید و دستگاه دچار مشکل فنی شد، میتوانید برای سرویس و تعمیر با متخصصین تعمیر پرینتر در مجموعه زود کمک تماس برقرار کنید. در ادامه مقاله تاریخ انقضا و روش های بالا بردن طول عمر پرینتر را با یکدیگر بررسی می کنیم.

افزایش عمر تونر

افزایش عمر تونر

برای اطمینان از عملکرد بهینه و طول عمر کارتریج‌های جوهر، نگهداری صحیح از پرینتر ضروری است. با اتخاذ چند رویه ساده، می‌توانید عمر کارتریج‌های چاپگر را به طرز چشم‌گیری افزایش دهید، کیفیت چاپ را حفظ و از مشکلاتی مانند گرفتگی سرپرینت جلوگیری نمایید.

عمر مفید تونر چاپگر چقدر است؟

عمر مفید کارتریج های تونر معمولاً بین 2 تا 3 سال است. برای به افزایش طول عمر تونر، مهم است که آنها را در مکانی خنک و خشک، دور از نور مستقیم خورشید و دمای شدید نگهداری نمایید. نگهداری آنها در بسته بندی اصلی تا زمان استفاده نیز می تواند به حفظ کیفیت آنها کمک کند. ذخیره سازی و جابجایی مناسب کلید تضمین بهترین عملکرد کارتریج های تونر شما است. درک زمان ماندگاری تونر چاپگر در حفظ تونر و کارایی و کیفیت خروجی چاپگر لیزری بسیار مهم است.

مشاوره آنلاین زودکمک

عمر مفید کارتریج های تونر لیزری چقدر است؟

وقتی در مورد عمر مفید تونر چاپگر صحبت می کنیم، بخش قابل توجهی از بحث حول محور کارتریج های تونر لیزری می چرخد.

به طور معمول، کارتریج های تونر لیزری زمانی که به درستی ذخیره شوند ، بین 18 تا 24 ماه ماندگاری دارند. با این حال، این فقط مربوط به تاریخ انقضای چاپ شده روی بسته نیست. چندین عامل بر ماندگاری و افزایش طول عمر تونر تأثیر می گذارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

تاریخ انقضای داخلی

سازندگان اغلب تاریخ انقضا را روی کارتریج‌های تونر می‌نویسند تا کاربران را در مورد دوره استفاده بهینه راهنمایی کنند. این تاریخ بر اساس فاکتورهای مختلفی از جمله مدت زمان ماندگاری تونر و شرایطی که در آن ذخیره شده است محاسبه می‌شود و تضمین می‌کند که در این بازه زمانی بهترین عملکرد را از کارتریج تونر خود دریافت نمایید.

شرایط نگهداری

شرایط نگهداری به طور قابل توجهی بر عمر مفید تونر چاپگر تأثیر می گذارد. توصیه می شود کارتریج های تونر را در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید تا طول عمر آنها افزایش یابد. درک شرایط نگهداری مناسب کلید افزایش عمر مفید تونر است.

طول عمر تونر

چگونه متوجه شوم که تونر من تاریخ مصرف گذشته است؟

تاریخ انقضا را معمولاً می توان در کنار یا پشت کارتریج یافت. مشهودترین اثری که می توانید از استفاده از تونر تاریخ مصرف گذشته تجربه کنید، کیفیت پایین چاپ های خود است. با گذشت زمان، قوام پودر تونر ریز درون یک کارتریج می‌تواند تغییر کند، کلوخه و تبدیل به توده شود. در این حالت، ذوب شدن پودر روی کاغذ دشوارتر است که منجر به چاپ بی کیفیت می شود. به خطر انداختن کیفیت چاپ های شما می تواند تاثیر قابل توجهی در یک محیط تجاری داشته باشد.

گیف زودکمکآشنایی با تنظیمات رنگ در پرینتر و ترفندهای آن را اینجا بیاموزید.

طول عمر تونر در برندهای مختلف پرینتر

پرینتر HP

اچ پی در وب سایت خود به این مطلب اشاره کرده است که تونر پرینتر هایی که تولید می کند، هیچ تاریخ انقضایی ندارند. همچنین این شرکت برای تونر کارتریج هایی که تولید می کند دو سال گارانتی در نظر گرفته است. بنابراین شما می توانید بدون دغدغه افزایش عمر تونر پرینتر اچ پی خود از آن استفاده کنید.

پرینتر Brother

برند برادر در صورت باز نکردن کیسه محافظ، تونر هایش به مدت دو سال عمر مفید خواهند داشت. اما اگر کیسه محافظ تونر کارتریج را باز نمایید، عمر مفید آن شش ماه خواهد بود.

پرینتر canon

برند کانن 90 روز گارانتی برای تونرهای خود ارائه می دهد. این شرکت همچنین تضمین کرده است که کیفیت تونرهای آن در صورتی که ظرفشان آسیبی نبیند کاهش پیدا نمی کند.

پرینتر Epson

در برند اپسون بهترین محدوده زمانی برای استفاده از تونر هایی که تولید می کند دو سال بعد از تولید آن هاست. شرکت Lexmark هم مانند برند Brother بازه های دو سال تا شش ماه را نسبت به باز یا بسته بودن بسته محافظ تعیین کرده است.

روش های افزایش عمر تونر پرینتر

راه های مختلفی برای افزایش عمر مفید تونر چاپگر وجود دارد. از تمیز نگه داشتن چاپگر تا درک تنظیمات، این نکات می تواند به شما کمک کند از کارتریج های تونر خود نهایت استفاده را ببرید. در ادامه تعدادی از این نکات را شرح می دهیم:

  • نظافت و تمیز نگه داشتن پرینتر

  • تغییر تنظیمات پرینتر

  • ذخیره سازی تونر

  • تکان تونر قبل از استفاده

  • استفاده از تونر و درام اصلی

نظافت و تمیز نگه داشتن پرینتر

تمیز نگه داشتن ناحیه داخلی چاپگر و تونر یک راه ساده اما موثر برای افزایش عمر تونر است. تمیز کردن منظم از تجمع گرد و غبار جلوگیری می کند و عملکرد مطلوب در چاپ را به همراه دارد.

افزایش عمر کارتریج

تغییر تنظیمات پرینتر

درک و تنظیم تنظیمات چاپگر شما می تواند در افزایش عمر تونر بسیار موثر باشد. این موضوع به شما امکان می دهد تا استفاده از تونر را بهینه نمایید و از ماندگاری طولانی تر اطمینان حاصل کنید.

ذخیره سازی تونر

ذخیره سازی مناسب تونر عاملی حیاتی در جلوگیری از خراب شدن و افزایش عمر مفید تونر چاپگر است. پیروی از دستورالعمل های ذخیره سازی توصیه شده می تواند به این تلاش کمک کند.

تکان تونر قبل از استفاده

قبل از نصب کارتریج جدید، تکان دادن خوب آن می تواند به توزیع یکنواخت پودر تونر کمک کند، در نتیجه باعث افزایش طول عمر تونر و کیفیت چاپ بهتر را تضمین می کند.

اینو بخون حتما به کارت میاد گیف زودکمک

                                     راه راه شدن پرینت

استفاده از تونر و درام اصلی

استفاده از واحدهای تونر و درام سازنده اصلی می تواند عمر مفید تونر را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. سازگاری و عملکرد بهینه را تضمین می کند و طول عمر کارتریج های تونر شما را افزایش می دهد.

نتیجه گیری

در نتیجه، درک ماندگاری تونر چاپگر فقط مربوط به تاریخ انقضا روی بسته بندی نیست. افزایش طول عمر تونر شامل طیف وسیعی از عوامل از جمله شرایط ذخیره سازی، تعمیر و نگهداری چاپگر، و فرکانس استفاده، و ... است.

با توجه به این که اغلب تونرها دو تا نهایت سه سال عمر مفید دارند، می‌توان با روش های بالا استفاده از کارتریج‌های تونر را بهینه کرد و از چاپ‌های با کیفیت بالا در مدت طولانی‌تر استفاده نمود.

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران