علت ارور CL در ماشین لباسشویی چیست؟


پاسخ ها

نمایش ارور CL به معنی فعال بودن ویژگی قفل کودک دستگاه می باشد قفل کودک یک سطح محافظتی برای جلوگیری از تغییر وضعیت تنظیمات و یا راه اندازی ماشین لباسشویی توسط کودکان می‌باشد. برای برطرف کردن این ارور یا خطا می‌توانید کلید Child Lock یا کلید‌هایی که شکل قفل کنارشان قرار دارد را برای 3 تا 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیرفعال شده و همه کلیدها بتوانند به درستی کار کنند.

مشاوره آنلاین

آموزش رفع ارور CL

همان طور که گفته شد، اگر دکمه CL را از روی بدنه ماشین لباسشویی فشار دهید، قابلیت قفل کودک فعال می‌ گردد. در این حالت پیام CHILD LOCK یا همان CL روی نمایشگر دستگاه ظاهر خواهد شد. این پیغام در واقع یک کد خطا نیست، بلکه تنها شما را از وضعیت دستگاه آگاه می ‌سازد. برای رفع ارور CL در ماشین لباسشویی با توجه به مدل آن می توانید یکی از راه های زیر را امتحان کنید:

بیشتر بخوانید: چرا لباسشویی آبگیری نمی کند

برطرف کردن پیغام خطای CL در لباسشویی‌ های جدید

اگر از مدل های جدید لباسشویی استفاده می کنید، نخست دکمه مربوط به قفل کودک را از روی بدنه ماشین بیابید. سپس آن را به مدت 3 الی 5 ثانیه فشار دهید. بعد از این کار پیغام خطای CL برطرف می ‌شود و تمام کلید‌ها به خوبی کار می‌ کنند. البته گاهی با فشار دادن دکمه CL مشکل کد خطا برطرف نمی‌ شود؛ در این حالت باید مراحل را یک بار دیگر تکرار نمایید.

ارور cl در لباسشویی

رفع ارور CL در لباسشویی‌ های قدیمی

اگر ماشین لباسشویی شما قدیمی ‌باشد، دکمه مربوط به قفل کودک روی بدنه آن تعبیه نشده است. در این مدل ها باید به دنبال دکمه ‌های TEMP و OPTIONS بگردید. پس از پیدا کردن کلیدهای مورد نظر، آن ها را به طور همزمان فشرده و حدود 3 الی 5 ثانیه نگه دارید. با این کار خواهید دید که دیگر خبری از کد خطا نیست و عملکرد دکمه‌ ها به حالت طبیعی برمی ‌گردد.

در برخی از مدل‌ های لباسشویی ال جی کلید کوچکی بین دکمه ‌های RINSE و WASH مشاهده می‌ شود. در این مدل ها جهت رفع ارور CL در ماشین لباسشویی دو دکمه WASH و RINSE را حدود 3 الی 5 ثانیه فشرده و نگه دارید. با این اقدام قابلیت قفل کودک غیر فعال شده و کد خطا از بین می ‌رود.

در صورت رفع نشدن مشکل، کاربر گرامی، لباسشویی شما نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی دارد؛ جهت دریافت خدمات با شماره 1662 تماس گرفته و یا درخواست تعمیر لباسشویی در محل خود را به صورت آنلاین در سامانه زودکمک ثبت کنید. همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند.

بیشتر بخوانید: آموزش ویدیویی ثبت درخواست

 

زود کمک

1401-03-25 15:58:06

پاسخ خود را بنویسید