نحوه ارسال و دریافت فکس چگونه است؟


پاسخ ها

شما می‌توانید به روش‌های مختلفی فکس را ارسال و دریافت نمایید. می‌توانید از طریق دستگاه و با استفاده از کاغذ و جوهر، فکس مورد نظر خود را ارسال و یا دریافت کنید، اما در نظر داشته باشید که به راحتی برای ارسال فکس با کامپیوتر نیز اقدام نمایید. این کار باعث صرفه جویی شما در مصرف کاغذ و جوهر خواهد شد.

راهنمای کامل ارسال فکس

 1. ابتدا نیاز به یک شماره دارید.

 2. دستگاه را روشن کرده و از اتصال آن به خط تلفن اطمینان حاصل فرمایید.

 3. شماره مورد نظرتان را در صفحه کلید دستگاه وارد نمایید.

 4. بعد از اینکه شماره مورد نظر خود را وارد کردید، باید منتظر شنیدن یک بوق کوتاه باشید که به معنی آماده شدن دستگاه مقصد برای دریافت فکس می‌باشد.

 5. حال دکمه Start را فشار دهید. در این مرحله ارسال فکس شروع می‌شود.

 6. از قسمت ورودی دستگاه، اولین برگه مورد نظر خود را وارد دستگاه کرده و دکمه FAX یا Send روی دستگاه را بزنید.

 7. بر روی نمایشگر دستگاه، پیغام ”  Sent OK  ” را مشاهده خواهید کرد. چند دقیقه بعد از ارسال موفقیت آمیز فکس هم یک بار صدای بوق را خواهید شنید.

برای ارتباط با نماینگی تعمیرات تخصصی فکس در برندها و مدل های مختلف با شماره 1662 تماس بگیرید.

چگونه فکس بگیریم

آموزش دریافت فکس

 1. برای دریافت فکس باید شماره خود را در اختیار ارسال کننده قرار دهید.

 2. دستگاه شما باید روشن بوده و به خط تلفن متصل باشد.

 3. دستگاه باید در حات اتوماتیک یا fax قرار داشته باشد تا هر زمان که اطلاعات ارسال شد، آن‌ها را بر روی برگه موجود در دستگاه چاپ کند.

 4. در زمان دریافت فکس، صدای زنگ تلفن را دستگاه خواهید شنید. در این زمان نباید گوشی را بردارید و کافی است اجازه دهید تا اطلاعات به ترتیب دریافت شده و روی برگه‌ها چاپ شوند.

نکته1) هنگامی که تلفن زنگ می خورد و شما به آن پاسخی نمی دهید، بعد از هفت بار زنگ خوردن، به طور خودکار روی حالت فکس قرار می گیرد. پس اگر تماس گیرنده، قصد ارسال فکس را داشته باشد، دستگاه آن را دریافت می کند.

نکته 2) اگر تلفن را بردارید، برای دریافت فکس می توانید کلید Transfer را فشار دهید و به این طریق دستگاه را در حالت شروع دریافت فکس قرار دهید.

نکته 3) تلفن خاموش است و شما صدای زنگ را نمی شنوید. در این هنگام دستگاه فکس به طور خودکار بر روی حالت دریافت قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: نحوه اشتراک گذاری پرینتر در ویندوز 10

 

زود کمک

1401-07-21 15:28:22

پاسخ خود را بنویسید