بازیابی برنامه ها در گوشی جدید اندروید، یکی از اولین کارهایی است که بعد از خرید گوشی جدید خود باید انجام دهید. البته این حرکت ممکن است کمی دلهره آور باشد، چون اطلاعات زیادی مانند برنامه ها، مخاطبین، پیام ها و فایل های رسانه را باید انتقال دهید. اما با انجام روش های بازیابی برنامه ها در گوشی جدید اندروید، مانند استفاده از برنامه Google Photos و Google contact می توانید عکس ها و مخاطبین خود را به راحتی و بدون صرف وقت زیاد، جا به جا کنید. این روش ها پیچیده نیستند و تنها لازم است برای انجام آنها، کمی دقت به خرج دهید و از همه اطلاعات خود پشتیبان گیری کنید. پشتیبان گیری از اطلاعات گوشی قدیمی، باعث می شود ریکاوری برنامه ها در گوشی جدید اندروید بدون دردسر انجام شوند.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

نحوه بازیابی برنامه ها در گوشی جدید اندروید

بسیاری از ما به برخی از برنامه های گوشی قدیمی خود و کاربرد آنها عادت کرده ایم و ممکن است حتی اطلاعات ذخیره زیادی در این برنامه ها داشته باشیم. به همین دلیل، مهم است که برخی از برنامه های گوشی قدیمی در گوشی جدید نیز باشند. برای بازیابی برنامه ها در گوشی جدید اندروید، روش هایی مانند استفاده از اکانت گوگل، بازیابی برنامه ها با استفاده از گوگل پلی و بازیابی برنامه ها با Play Store  در وب، انجام می شود که در این مطلب به آنها می پردازیم.

 

بازیابی برنامه ها در گوشی جدید اندروید

بازیابی برنامه ها در گوشی جدید اندروید، یکی از اولین کارهایی است که بعد از خرید گوشی جدید خود باید انجام دهید.

نحوه بازیابی برنامه ها در گوشی جدید اندروید با استفاده از اکانت گوگل

دو روش برای بازیابی برنامه ها در گوشی جدید اندروید وجود دارد. شما در ابتدای راه اندازی دستگاه اندرویدی جدید خود، گزینه ای برای اضافه کردن حساب Google خود مشاهده می کنید که انجام آن بسیار مهم است. چون داشتن یک حساب گوگل به شما کمک می کند تا از اطلاعات خود پشتیبان گیری کنید. سپس، شما می توانید با استفاده از اطلاعات پشتیبان گیری شده از گوشی قدیمی، بازیابی برنامه ها در گوشی جدید اندروید را انجام دهید.

 

 

همچنین، در راه اندازی اولیه دستگاه، شما می توانید داده های خود را از صفحه کپی برنامه ها و داده ها منتقل کنید. با استفاده از حساب گوگل یا Google Account ، شما قادر خواهید بود به سرعت مخاطبین، برنامه ها، عکس ها و موارد دیگر را با یک کلیک، بازیابی کنید. فقط کافی است که از قبل، از اطلاعات اندروید خود، در حساب Google خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. البته، اگر این مرحله را رد کنید، همه چیز از بین نمی رود و همچنان می توانید بازیابی برنامه ها در گوشی جدید اندروید خود را از طریق فروشگاه Google Play، استفاده از برنامه های جانبی و وب، انجام دهید.

بازیابی برنامه ها با استفاده از گوگل پلی

بازیابی برنامه ها در گوشی جدید اندروید با استفاده از Google Play ، طبق مراحل زیر انجام می شود:

- برنامه Play Store را اجرا کنید و روی نماد پروفایل حساب Google خود ضربه بزنید.

- روی قسمت Manage apps and device ضربه بزنید و به قسمت Manage بروید.

 

بازیابی برنامه ها با استفاده از گوگل پلی

 

- روی گزینه Installed ضربه بزنید.

- از پنجره پاپ آپی که ظاهر می شود، گزینه Not installed را انتخاب کنید. به این ترتیب، فروشگاه Google Play تمام برنامه هایی را که تا به حال در حساب خود دانلود کرده اید به شما نشان می دهد.

 

بازیابی برنامه ها با استفاده از گوگل پلی

 

- برای انتخاب برنامه هایی که می خواهید نصب کنید، از چک باکس های کنار برنامه ها استفاده کنید. برای مشاهده برنامه های بازی، باید روی گزینه بازی ها ضربه بزنید.

- پس از تمام شدن این مراحل، روی گزینه دانلود ضربه بزنید و منتظر بمانید تا برنامه های انتخابی شما نصب شوند.

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بازیابی برنامه ها با Play Store در وب

شما می توانید از وب سایت Play Store از طریق هر کدام از مرورگرهای دسکتاپ، برای بازیابی برنامه ها در گوشی جدید اندروید اقدام کنید.

- ابتدا به سایت play.google.com بروید و وارد حساب Google خود شوید. روی گزینه برنامه های من، در سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید. سپس هر برنامه ای را که می خواهید نصب کنید انتخاب کنید.

- از آنجایی که قبلاً برنامه ها را در دستگاه خود داشته اید، همه برنامه ها به جای Install، گزینه ای را به نام نصب شده، نشان می دهند.

 

بازیابی برنامه ها با Play Store در وب

 

- در این مرحله از بازیابی برنامه ها در گوشی جدید اندروید، روی Installed کلیک کنید و دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر گوگل از شما خواسته است که رمز عبور حساب خود را وارد کنید، این کار را انجام دهید، سپس روی Next کلیک کنید تا دانلود برنامه مورد نظر شما شروع شود.

- شما با استفاده از این روش، می توانید بازیابی برنامه ها در گوشی جدید اندروید خود را انجام دهید. پیشنهاد می کنیم از برنامه Play Store استفاده کنید، چون امکان انتخاب چندین برنامه را فراهم می کند. به این ترتیب، می توانید برنامه های مختلفی را انتخاب کنید. البته نسخه مرورگر Play Store، محدود و پیچیده است. مثلا مشاهده برنامه هایی که در تاریخچه دانلود شما هستند و هنوز روی دستگاه جدید شما نصب نشده اند، چالش برانگیز است. همچنین یک مرحله اضافی برای وارد کردن رمز عبور گوگل وجود دارد که می توانید با استفاده از برنامه Play Store به راحتی از آن اجتناب کنید.


نحوه بازیابی برنامه ها و بازی هایی که در فروشگاه Google Play لیست نشده اند

شما با استفاده از روش هایی که گفته شد، نمی توانید برنامه هایی را که در فروشگاه Google Play لیست نشده اند بازیابی کنید. برای بازیابی اینگونه از برنامه ها، باید آن برنامه ها را به صورت جداگانه از طریق فروشگاه Google Play جستجو کنید و آنها را به صورت دستی در دستگاه اندروید جدید خود نصب کنید. فرآیند نصب دستی، نسبتاً ساده است و تنها باید اسم برنامه را سرچ کند و آن را در گوشی خود نصب کنید.

 

نحوه بازیابی برنامه ها و بازی هایی که در فروشگاه Google Play لیست نشده اند

 

نظر خود را بنویسید