دوربین موبایل، یکی از مهم ترین قطعات آن است که به ما اجازه می دهد خاطراتمان را با یک کلیک ساده ثبت کنیم. اما آیا تا به حال برای شما هم پیش آمده است که گوشی تان را کنار دسته کلید داخل جیبتان گذاشته باشید یا روی سطحی قرار داده باشید که باعث خراش افتادن روی شیشه لنز دوربین گوشی سامسونگ شده باشد؟ خوشبختانه سامسونگ از یک شیشه محافظ روی لنز دوربین گوشی هایش استفاده می کند تا از آسیب دیدن آن ها جلوگیری کند و در صورت لزوم بتوانید با تعویض شیشه دوربین موبایل سامسونگ آن را مثل روز اولش کنید. اگر شما هم با این مشکل مواجه شده اید و به دنبال تعویض شیشه دوربین موبایل سامسونگ هستید، این مقاله را دنبال کنید.

تعویض شیشه دوربین موبایل سامسونگ

ثبت سفارش آنلاین تعویض شیشه دوربین موبایل سامسونگ

برای تعویض شیشه دوربین گوشی سامسونگ به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعویض شیشه دوربین گوشی سامسونگ خود را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، تعویض شیشه دوربین موبایل سامسونگ خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، تعمیر کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

عملکرد شیشه دوربین موبایل سامسونگ

اگر شیشه لنز دوربین گوشی وجود نداشت، احتمال اینکه خود لنز با هر برخورد کوچکی خراش پیدا کند یا حتی بشکند زیاد بود. اما خوشبختانه یک شیشه که می توان آن را تعویض هم کرد، باعث شده به خوبی از ماژول دوربین پر اهمیت به خصوص در گوشی های گران قیمت محافظت شود. با تعویض شیشه دوربین موبایل سامسونگ هر خراشی که جلوی لنز دوربین گوشی شما ایجاد شده و نمی گذارد به خوبی از سوژه ها عکاسی و فیلمبرداری کنید برطرف خواهد شد.

نحوه تعویض شیشه دوربین موبایل سامسونگ

در بسیاری از گوشی های گلکسی سامسونگ لازم است که حتماً باید قاب پشتی گوشی باز شده و سپس اقدام به تعویض شیشه دوربین موبایل سامسونگ کرد. اما در برخی مدل ها نیازی به باز کردن قاب پشتی گوشی نیست و فقط با بیرون کشیدن شیشه لنز دوربین، می توان آن را عوض کرد. اگر طراحی گوشی شما هم طوری باشد که نیازی به باز کردن قاب پشتی نداشته باشد، برای عوض کردن شیشه لنز دوربین گوشی خود می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1. ابتدا توسط سشوار به خوبی شیشه دوربین گوشی را حرارت دهید. البته این حرارت نباید به قدری باشد که باعث آسیب رساندن به دوربین گوشی شود.

2. سپس یک چسب نواری پهن را روی شیشه دوربین بچسبانید و آن را محکم به طرف بیرون بکشید. این ساده ترین راه برای درآوردن شیشه لنز دوربین بدون استفاده از دستگاه های مکنده مخصوص گوشی است. باید تمام خرده شیشه های باقی مانده را نیز از داخل ماژول دوربین خارج کنید. فقط باید با احتیاط کامل این کار را انجام دهید تا آسیبی به لنز وارد نشود.

3. بعد از اینکه شیشه لنز به طور کامل از روی لنز برداشته شد، اکنون با یک پارچه به خوبی آن قسمت را تمیز کنید و هر قطعه پلاستیکی اضافه ای که دیدید را هم بکنید.

4. اکنون باید دور شیشه لنز جدید را به چسب آغشته کنید و سپس آن را در محل مناسب خودش روی لنز بگذارید.

5. در نهایت بعد از اینکه از سفت شدن شیشه روی لنز مطمئن شدید، آن را با یک پارچه به خوبی تمیز کنید.

پیشنهاد ویژه برای شما : تعمیر دوربین موبایل سامسونگ

تعویض شیشه دوربین موبایل سامسونگ

نکاتی در مورد شیشه لنز دوربین گوشی

لنز دوربین یکی از حساس ترین قطعات موبایل است که با یک اشتباه کوچک هنگام طی کردن مراحل تعویض شیشه دوربین موبایل سامسونگ می تواند آسیب ببیند و هزینه زیادی را به خصوص در گوشی های گران قیمت، روی دست شما بگذارد. به همین خاطر توصیه می کنیم اگر از فاقد ابزارآلات مخصوص و همینطور مهارت لازم هستید، هیچگاه خودتان برای عوض کردن شیشه دوربین ریسک نکنید. توصیه می کنیم برای این کار حتماً به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید. بسیاری از تعمیرگاه های نامعتبر از شیشه های بی کیفیت و تقلبی برای جایگزینی با شیشه لنز دوربین گوشی شما استفاده می کنند که کارایی لازم را ندارد.

پیشنهاد ویژه به شما: تعمیر موبایل سامسونگ


تفاوت شیشه لنز دوربین اصل و تقلبی

درست مثل هر جنس دیگری در بازار، شیشه لنز دوربین گوشی نیز به صورت تقلبی و اصل در بازار عرضه می شود که در بسیاری از مواقع تشخیص آن ها از هم برای کاربران معمولی سخت است و در دراز مدت متوجه آن خواهند شد. اگر هنگام تعویض شیشه دوربین موبایل سامسونگ از یک قطعه تقلبی استفاده شود محافظت لازم را از دوربین گوشی شما به عمل نمی آورد، با کوچک ترین فشار می کشند، خیلی سریع خط و خش روی آن می افتد و روی کیفیت فیلم ها و عکس هایی که با گوشی خود می گیرید تأثیرگذار است. بنابراین اگر خودتان می خواهید یک شیشه برای لنز دوربین گوشی تان تهیه کنید، حتماً به جنس آن دقت کنید و حتماً از مراکز معتبر آن را تهیه کنید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران