سفید پرینت گرفتن چاپگر جوهرافشان، نشان دهنده بروز مشکل در بخش های مختلف این دستگاه است. این مسئله دلایل مختلفی دارد که باید بررسی شده و برطرف گردند. وقتی برگه ها کاملا سفید از دستگاه خارج می شوند، احتمالا کارتریج یا هد یا دیگر اجزای پرینتر دچار ایراد شده اند. البته گاهی هم سفید پرینت گرفتن چاپگر جوهرافشان، ناشی از به هم ریختن تنظیمات است و ربطی به قطعات ندارد. در ادامه این مطلب، دلایل و راهکارهای چاپ سفید در پرینترهای جوهرافشان را معرفی می کنیم. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر و تعمیر پرینتر توسط مجرب ترین تکنسین های این حوزه، درخواست تعمیرات پرینتر را در سامانه زودکمک ثبت کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و حرفه ای ترین خدمات را برای عیب یابی و ترمیم چاپگر، به شما ارائه می دهند.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

دلایل سفید پرینت گرفتن چاپگر جوهرافشان

پیش از این که دلایل دیگر پرینت سفید در چاپگر را بررسی کنیم، بهتر است یکی از قابلیت های این دستگاه را معرفی کنین. یک آپشن کمکی برای جدا کردن دسته های برگه از یکدیگر  که باعث چاپ سفید برخی از کاغذها می شود. اگر تنظیمات این بخش فعال باشد، دسته های کاغذ (مثلا هر دسته 10 تایی) با یک برگه سفید از هم جدا می شوند. این قابلیت بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که در مراکزی مثل دفاتر فنی و مراکز چاپ کار می کنند یا قصد دارند چند سری از یک مجله یا جزوه را پرینت بگیرند. اگر سفید پرینت گرفتن چاپگر جوهرافشان زمانی اتفاق می افتد که این گزینه غیر فعال است، باید سراغ دلایل دیگر رفت. ویروسی شدن سیستم، قدیمی بودن فریمور پرینتر، مشکلات درایور، خشک شدن کارتریج، مسدود شدن هد و خرابی سنسورها هم عوامل دیگری هستند که می توانند چنین مشکلی را ایجاد کنند.

 

سفید پرینت گرفتن چاپگر جوهرافشان

سفید پرینت گرفتن چاپگر جوهرافشان، نشان دهنده بروز مشکل در بخش های مختلف این دستگاه است.

 


رفع مشکل چاپ سفید در چاپگر جوهرافشان

آپدیت آنتی ویروس رایانه و ویروس کشی

برای حل مشکل سفید گرفتن چاپگر جوهر افشان، پیش از هر کاری آنتی ویروس کامپیوتر یا لپ تاپ خود را آپدیت کنید. اگر پس از انجام دادن این کار مشکل حل نشد، روش هایی را که در ادامه معرفی می کنیم اجرا کنید. 

 

آپدیت آنتی ویروس رایانه و ویروس کشی

 

به روز رسانی فریمور پرینتر

گاهی با بروز رسانی Firmware ، می توانید مشکل چاپ سفید در پرینتر را حل کنید. وارد وب سایت سازنده پرینتر خود شده و مدل دستگاه را جستجو کنید. سپس نسخه جدید فریمور آن را دانلود و نصب کنید تا مشکل برطرف شود.

 

به روز رسانی فریمور پرینتر

 

حذف کامل درایورهای مربوط به پرینتر

به عنوان یک راهکار نرم افزاری دیگر برای خلاصی از سفید پرینت گرفتن چاپگر جوهرافشان، بد نیست سری به درایورهای پرینتر خود در سیستم بزنید. گاهی چاپ سفید یا مشکلات دیگر پرینتر، ناشی از معیوب بودن درایور دستگاه در لپ تاپ یا کامپیوتر هستند. با حذف و نصب مجدد درایوها مشکل سفید پرینت گرفتن چاپگر هم برطرف شده و می توانید به صورت عادی از این دستگاه استفاده کنید. جهت انجام این کار، باید اول کابل USB را از پشت دستگاه جدا کنید. بعد Control Panel را باز کرده و گزینه Program And Features را انتخاب نمایید. بعد از پیدا کردن نام چاپگر خود، گزینه Uninstall را بزنید و درایور را پاک کنید. سیستم را ریستارت کرده و پس از راه اندازی مجدد، فایل درایور جدید را دانلود و نصب نمایید.

 

حذف کامل درایورهای مربوط به پرینتر

 

ترمیم کارتریج خشک شده

یکی از دلایل سفید پرینت گرفتن چاپگر جوهرافشان، خشک شدن کارتریج است. اگر مدت زیادی از این چاپگرها استفاده نکنید، جوهر آنها خشک می شود. در نتیجه، عملیات پرینت انجام نشده و برگه ها به صورت سفید از دستگاه بیرون می آیند. برای تعمیر کارتریج خشک شده، از نوع سیاه و سفید، یک کاسه گود برداشته و درون آن را با مقداری آب ولرم پر کنید؛ دمای بالاتر آب، حل شدن جوهر را سرعت می بخشد. محفظه کارتریج را باز کرده و به آرامی آن را از دستگاه بیرون بیاورید. کارتریج را روی کاغذ یا روزنامه قرار داده و بخشی که از جوهر از آن خارج می شود را داخل ظرف آب بگذارید. پس از حدود نیم ساعت، جوهر کارتریج باز می شود و باید این قطعه را به خوبی خشک کنید. در کارتریج های رنگی، بهتر است از یک دستگاه مکش برای بیرون کشیدن جوهر استفاده کنید.

 

ترمیم کارتریج خشک ترمیم کارتریج خشک شدهشده

 

تعویض هد پرینتر

راهکار دیگری که به حل مشکل سفید پرینت گرفتن چاپگر جوهرافشان کمک می کند، تعویض هد پرینتر  است. اگر هد کاملا مسدود شده باشد، معمولا قابل ترمیم نبوده و نیاز به تعویض دارد. در این شرایط بهتر است از تعمیرکاران مجرب پرینتر کمک بگیرید تا تعویض هد را به شکل درست و بی نقص انجام دهند.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1401/09/19-15:41

سلام دوست عزیز، دستگاه شما نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی دارد؛ جهت دریافت خدمات با شماره درج شده در سایت تماس گرفته و یا درخواست خود را به صورت آنلاین در سامانه زودکمک ثبت کنید. همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند.

حسن فرهادی
1401/09/06-16:33

پرینتر hp3845 دارم که توی نصبش مشکل دارم.