با افزایش استفاده از گوشی‌ های هوشمند، حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات فردی از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از ابزارهای مفید در این زمینه، پوشه امن در گوشی‌ های سامسونگ است. روش های مختلفی برای فعال کردن پوشه امن سامسونگ وجود دارد. از جمله این موارد می توان به ورود به تنظیمات گوشی، پیدا کردن و انتخاب گزینه امنیت، ورود به پوشه امن، ایجاد یا ورود به حساب سامسونگ، تنظیمات پوشه امن، استفاده از اپلیکیشن های امنیتی، آموزش استفاده از پوشه امن و تنظیمات صندوق شخصی گوشی سامسونگ اشاره کرد. در این مقاله، به راهنمای فعال‌سازی پوشه امن در گوشی‌های سامسونگ می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل سامسونگ

تنظیمات پوشه امن سامسونگ

مراحل فعال کردن پوشه امن گوشی سامسونگ

1. ورود به تنظیمات گوشی سامسونگ

اولین اقدام برای فعال کردن پوشه امن سامسونگ، ورود به تنظیمات گوشی است. ابتدا به تنظیمات گوشی خود بروید. این گزینه معمولاً با آیکون چرخ دنده یا چرخ ارتباطات در صفحه اصلی قابل دسترسی است.

مشاوره آنلاین زود کمک

2. پیدا کردن و انتخاب گزینه امنیت

در مرحله دوم در ادامه به بخش تنظیمات بروید و به دنبال گزینه امنیت یا امنیت و حریم خصوصی بگردید و آن را انتخاب کنید.

3. ورود به پوشه امن سامسونگ

در بخش امنیت، به دنبال گزینه پوشه امن یا پوشه امن سامسونگ بگردید. با انتخاب این گزینه، دستگاه شما ممکن است از شما شناسه و گذرواژه را بخواهد.

4. ایجاد یا ورود به حساب سامسونگ

برخی از مدل ‌های گوشی سامسونگ ممکن است از حساب سامسونگ برای ایجاد یا ورود به پوشه امن استفاده کنند. اگر حساب سامسونگ دارید، آن را وارد کنید یا یک حساب جدید ایجاد کنید.

5. تنظیمات پوشه امن

پس از ورود به پوشه امن، می‌ توانید تنظیمات مختلفی را اعمال کنید. این تنظیمات شامل قفل کردن با اثر انگشت، الگو یا پین، مدیریت برنامه‌ ها و فایل ‌ها درون پوشه، و امکانات امنیتی دیگر می‌ شود.

6. استفاده از اپلیکیشن‌ های امنیتی

گاهی اوقات، سامسونگ اپلیکیشن‌ های امنیتی خود را برای مدیریت پوشه امن ارائه می ‌دهد. از این اپلیکیشن‌ ها برای افزودن لایه‌ های امنیتی بیشتر به پوشه استفاده کنید.

7. آموزش استفاده از پوشه امن

بعد از تنظیمات، با مطالعه آموزش‌ ها و راهنمای استفاده از پوشه امن سامسونگ، به نحوه استفاده از این ابزار حیاتی در حفظ اطلاعات خصوصی خود آگاه شوید.

8. تنظیمات پوشه امن

پوشه امن به شما این امکان را می‌دهد که تنظیمات امنیتی را برای مدیریت دقیق ‌تر و بهبود امنیت خود اعمال کنید. از این امکانات بهره ‌مند شوید و تنظیمات را به میزان نیاز خود تغییر دهید. فعال ‌سازی پوشه امن در گوشی ‌های سامسونگ یک راهکار موثر برای حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات شخصی است. با رعایت مراحل فوق، می‌ توانید به آسانی این ابزار قدرتمند را در گوشی خود فعال کرده و از مزایای امنیتی آن بهره ‌مند شوید.

پوشه امن سامسونگ

نحوه انتقال تصاویر و‌ ویدئوها به پوشه امن

برای حفظ امنیت تصاویر و ویدئو ها می توانید آن ها را به پوشه امن منتقل کنید. روش انتقال تصاویر به پوشه امن ساده بوده و به راحتی می توانید آن را انجام دهید. با خاطری آسوده رسانه های مد نظر خود را به صندوق شخصی سامسونگ انتقال دهید.

  • فیلم با تصاویر مورد نظر  را انتخاب کنید.

  • گزینه share را لمس کنید.

  • روی Secure Folder بزنید.

  • برای داشتن یک کپی از فایل مورد نظر در پوشه امن Copy to Secure Folder را بزنید.

  • همچنین می توانید فایل اصلی را به صندوق شخصی انتقال دهید.

  • پس از این با زدن گزینه Add Files می توانید فایل و تصاویر جدید به این پوشه اضافه کنید.

پیشنهاد سایت: بازیابی اطلاعات گوشی سامسونگ

روش مخفی کردن صندوق شخصی یا پوشه امن موبایل سامسونگ

  • وارد پوشه امن سامسونگ شوید.

  • سه نقطه بالای پوشه را بزنید.

  • در قسمت تنظیمات (Settings) نمایش آیکون در صفحه ی اپلیکیشن‌ها (Show icon on Apps screen) را غیرفعال کنید.

  • همچنین، می‌توانید پنل سریع را به سمت پایین بکشید و با زدن بر روی پوشه ی امن، این قابلیت را غیرفعال کنید.

فعالسازی پوشه امن​​​​​​​

​​​​​​​
 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران