هنگ کردن بیش از حد موبایل سامسونگ، یکی از مشکلاتی است که برخی از کاربران موبایل های این برند بعضا با آن مواجه می شوند. البته این مشکل در گوشی های سایر برندها هم ایجاد می شود و منحصر به سامسونگ نیست. عوامل متعددی باعث هنگ کردن بیش از حد گوشی سامسونگ می شوند که در ادامه این مقاله، آنها را به صورت کامل بررسی می کنیم. ما همچنین راهکارهایی را برای رفع این مشکل به شما آموزش می دهیم تا در صورت هنگ کردن بیش از حد موبایل سامسونگ، بتوانید مسئله را برطرف کنید. در صورت نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر هم می توانید با زودکمک تماس گرفته و از تکنسین های مجرب تعمیرات موبایل در این مرکز کمک بگیرید.

مشاوره آنلاین زودکمک

 

دلایل هنگ کردن بیش از حد موبایل سامسونگ

به طور کلی، گوشی های هوشمند زمانی هنگ می کنند که سخت افزار و نرم افزار آنها با یکدیگر هماهنگ نباشند. اما دلایل دیگری هم موجب هنگ کردن بیش از حد گوشی Samsung می شوند که در زیر، بخشی از آنها را معرفی می کنیم:

هنگ کردن بیش از حد گوشی سامسونگ

پر بودن فضای حافظه

اولین و اصلی ترین دلیل هنگ کردن گوشی و تبلت، پر بودن حافظه است. وقتی حافظه موبایل بیش از حد پر باشد، فضایی برای اجرای برنامه ها باقی نمی ماند و به دنبال آن، دستگاه هنگ می کند. برای حل این مشکل، بهتر است فضای حافظه را خالی کرده و تا حد امکان، فایل ها و برنامه های غیر ضروری را پاک کنید. همچنین پیشنهاد می شود از مموری کارت استفاده کرده و بخشی از اطلاعات خود را از حافظه داخلی گوشی به کارت حافظه انتقال دهید. به این ترتیب تا حد زیادی از هنگ کردن بیش از حد موبایل سامسونگ جلوگیری خواهید کرد.

خرابی باتری

شاید جالب باشد بدانید که یکی از دلایل فریز شدن گوشی سامسونگ و دیگر برندها، خرابی باتری است. به خصوص اگر گوشی شما بعد از هنگ کردن خاموش می شود، باید احتمال بیشتری را برای آسیب دیدگی باتری در نظر بگیرید. تست باتری به شما کمک می کند بدانید که این قطعه سالم است یا نه. اگر مطمئن شدید که باتری ایراد دارد، بهتر است هرچه زودتر به فکر تعویض این قطعه باشید. تداوم مشکلات باتری موبایل، به دیگر قطعات هم آسیب رسانده و حتی می تواند موجب انفجار گوشی شود!

ویروسی شدن کارت حافظه یا گوشی

دلیل دیگر هنگ کردن بیش از حد موبایل سامسونگ، ویروسی شدن دستگاه است. البته ممکن است کارت حافظه ای که از آن استفاده می کنید، آلوده به ویروس شده باشد. توضیح این که ویروس ها و بد افزارها به شکل های مختلف وارد دستگاه هوشمند شده و با ایجاد تاخیر در عملکردهای گوشی، کاربر را کلافه می کنند. بهترین کار این است که با نصب و اجرای یک آنتی ویروس قوی و با کیفیت، گوشی را اسکن کرده و ضمن شناسایی ویروس، آن را از بین ببرید. اگر مشکل با این روش حل نشد، ریست فکتوری آخرین راهکار است.

پر بودن فضای رم گوشی

گاهی هنگ کردن بیش از حد گوشی سامسونگ و دیگر برندها مربوط به پر بودن فضای رم است. همه ی گوشی های هوشمند یک حافظه رم (RAM) دارند که از آن برای اجرای دستورات و برنامه ها استفاده می کنند. حالا اگر برنامه های زیادی هم زمان باز باشند یا اطلاعات زیادی در گوشی باشد، حافظه رم سنگین شده و سرعت پردازش ها به شدت پایین می آید. مطمئن شوید که برنامه ها به طور کامل بسته می شوند و تا حد امکان، متناسب با ظرفیت رم گوشی، از نسخه های سبک تر برنامه ها استفاده کنید.

نصب برنامه های مخرب

برخی از نرم افزارها و اپلیکیشن هایی که از منابع و وبسایت های نامعتبر دانلود می کنید، مخرب و معیوب هستند. چنین برنامه هایی، سرعت گوشی را به شدت کاهش داده و بعضا مشکلات شدیدتری را نیز ایجاد می کنند. باگ های موجود در این برنامه ها بخش های مختلفی گوشی را درگیر کرده و باعث هنگ کردن بیش از حد موبایل سامسونگ، کاهش سرعت، خالی شدن باتری و مشکلاتی از این دست می شوند. برای جلوگیری از بروز این وضعیت، اپ های مورد نظرتان را تنها از منابع و سایت های معتبر دانلود کنید.

حل مشکل هنگ کردن گوشی سامسونگ

بستن اپلیکیشن های پس زمینه

ممکن است در برخی موارد هنگامی که در گوشی سامسونگ از یک اپلیکیشن خارج شویم آن برنامه به طور کامل بسته نشود بنابراین بستن تمام برنامه هایی که در پس زمینه باز مانده اند میتواند به رفع مشکل هنگ گوشی سامسونگ کمک کند.

هنگ کردن بیش از حد موبایل سامسونگ

حذف برنامه های اضافه و پر حجم

یکی دیگر از روش هایی که برای رفع مشکل هنگ گوشی سامسونگ می توان انجام داد حذف برنامه هایی است که فضای زیادی از حافظه گوشی را اشغال می کنند. اگر مدت زمان زیادی است که از یک برنامه در گوشی استفاده نمی شود بهتر است برای خالی کردن فضای اشغالی، آن برنامه را از گوشی خود حذف کرد.

ریست فکتوری

با کمک ریست فکتوری کردن گوشی تمام اطلاعات ذخیره شده در آن از دست میرود و تنظیمات دستگاه به حالت کارخانه و مانند روز اولش بازگردانده خواهد شد . اما باعث می شود که سرعت عملکرد گوشی افزایش یافته و مشکل هنگ کردن گوشی سامسونگ برطرف شود. ریست فکتوری گوشی  یکی از بهترین روش ها برای افزایش سرعت عملکرد دستگاه و جلوگیری از بروز تاخیر در عملکرد آن می باشد.

ریستارت گوشی

یکی از روش های موثر اما موقت برای رفع هنگ کردن بیش از حد گوشی سامسونگ، ریستارت کردن گوشی است زیرا زمانی که گوشی دوباره راه اندازی می شود اطلاعات تمامی منابع موبایل خالی می شود که این کار باعث می شود تا سرعت عملکرد دستگاه برای مدت زمان کوتاهی افزایش یابد و مشکل هنگ کردن گوشی برطرف شود.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران