حالت ایمن گوشی سامسونگ، یکی از بهترین ویژگی های امنیتی گوشی است که شما از طریق فعال کردن آن، می توانید علت کند شدن، خرابی و هنگ کردن گوشی خود را پیدا کنید. در هنگام اجرای حالت Safe mode در گوشی سامسونگ، هیچ برنامه دیگری به جز برنامه های پیش فرض گوشی، اجرا نمی شود. اما در همین حالت، شما می توانید برنامه هایی را که باعث بروز مشکل در گوشی شما شده اند را شناسایی و حذف کنید. ما در این مقاله، به بررسی این ویژگی گوشی سامسونگ پرداخته ایم. اگر شما هم مایلید حالت ایمن گوشی سامسونگ را امتحان کنید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

مشاوران آنلاین زودکمک

بررسی حالت ایمن گوشی سامسونگ

حالت ایمن یا safe mode، یکی از ویژگی های کاربردی برای دستگاه های مختلف، از جمله گوشی سامسونگ است که بیشتر برای امنیت سیستم به کار می رود. با استفاده از این ویژگی، شما می توانید فقط سیستم عامل گوشی را اجرا کنید و از اجرا شدن برنامه هایی که بعد از خرید گوشی، روی آن نصب کرده اید، جلوگیری کنید. حالت ایمنی، در واقع روشی برای شناسایی دلیل مشکلات اتصال‌پذیری، مصرف شارژ و موارد مشابه است. ممکن است یکی یا چند ویروس، از طریق این برنامه ها، وارد گوشی شما شده باشند که به هیچ وجه نتوانید آنها را پاک کنید. همچنین امکان دارد برنامه ای را که معمولا با آن کار می کنید، نتوانید حذف کنید.

در این شرایط است که با فعال کردن حالت Safe mode در گوشی سامسونگ، می توانید برنامه هایی را که باعث ایجاد مشکل در گوشی شما شده‌ اند، شناسایی کنید و آن را از شر تمام این ویروس ها پاک کنید. دقت کنید که در حالت ایمن، دسترسی به اطلاعات گوشی ممکن نیست اما تماس‌های ورودی و خروجی و دریافت و ارسال اس ام اس، همچنان برقرار است.

حالت ایمن گوشی سامسونگ

حالت ایمن گوشی سامسونگ، یکی از بهترین ویژگی های امنیتی گوشی است که شما از طریق فعال کردن آن، می توانید علت مشکلات گوشی خود را پیدا کنید.


وضعیت گوشی در هنگام اجرای حالت ایمن

اگر گوشی شما در حالت safe mode، بدون مشکل و مانند حالت عادی کار کند، احتمالا دلیل بروز مشکل، یکی از برنامه هایی است که پس از خرید گوشی سامسونگ، روی آن نصب کرده‌ اید. هنگام فعال بودن حالت ایمن گوشی سامسونگ، پس از شناسایی برنامه مورد نظر، می‌توانید آن را حذف کنید تا مشکل گوشی شما برطرف شود. اگر مشکل گوشی شما در حالت ایمن نیز حل نشود، ممکن است وجود اختلالی در سیستم عامل یا یک آسیب سخت‌ افزاری، باعث بروز آن باشد.

بیشتر بخوانید: کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ

فعال کردن حالت Safe mode در گوشی سامسونگ

برای فعال کردن حالت ایمن گوشی سامسونگ، ابتدا دکمه‌ی پاور را بزنید و گوشی را خاموش کنید. سپس، بعد از خاموش شدن کامل گوشی، دکمه‌ی پاور و دکمه‌ی کاهش صدا را همزمان با هم، فشار دهید و نگه دارید تا گوشی شما روشن شود. زمانی که لوگوی سامسونگ بالا آمد و گوشی در حالت safe mode بوت شد، می‌توانید دکمه‌ها را رها کنید. در بیشتر گوشی ‌های سامسونگ، دکمه‌ی پاور در سمت راست و دکمه‌ی کاهش صدا در سمت چپ قرار دارد.

پس از انجام این مراحل، می‌توانید عبارت Safe mode را در گوشه‌ی پایین سمت چپ صفحه نمایش گوشی ببینید. در حالت safe mode، می‌توانید مشکلات زیادی را بررسی کنید و دلایل آن را بشناسید. برای یافتن منشا مشکلات، در گوشی خود بچرخید و از ویژگی های مختلف آن استفاده کنید. به این صورت، می توانید بفهمید مشکلی که در حالت عادی، گوشی شما با آن مواجه شده است، مربوط به کدام برنامه است.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل سامسونگ

فعال کردن حالت Safe mode در گوشی سامسونگ

خارج شدن از حالت Safe mode گوشی سامسونگ

برای خارج شدن از حالت ایمن گوشی سامسونگ، 3 روش وجود دارد که برای انجام همه آن‌ها، باید گوشی به طور کامل ری ‌استارت شود.

  • در روش اول، باید دکمه‌ پاور و دکمه‌ کم کردن صدای گوشی را به مدت ۵ ثانیه و همزمان با هم دیگر فشار دهید و نگه دارید تا گوشی ری ‌استارت شود.
  • در روش دوم، باید دکمه‌ی پاور را نگه‌ دارید و گزینه‌ی Restart را که روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود، انتخاب کنید.
  • در روش سوم، نوار بالای صفحه نمایش را پایین بکشید تا پنل نوتیفیکیشن گوشی برای شما باز شود و به آن دسترسی پیدا کنید. نوتیفیکیشن Safe mode is on را انتخاب کنید و گزینه‌ Turn Off را انتخاب کنید تا گوشی ری ‌استارت شود.

اگر گوشی شما پس از ری‌ استارت شدن، از حالت ایمن خارج نشود، ممکن است به دلیل آسیب دیدن دکمه‌ کاهش صدای گوشی شما باشد.

فعال سازی حالت ایمن گوشی سامسونگ

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

عزیزی
1402/12/23-13:11

خوب

زودکمک
1402/12/16-17:21

درود بر شما Farhad عزیز

در حالت safe mode فقط برنامه های سیستم عامل گوشی اجرا می شوند.

Farhad
1402/12/13-13:19

گوشی درحالت ایمن قراردارد بر نامه ها باز نمی شود

ممز
1402/02/21-18:46

عاااااالی بود