می دانستید پیدا کردن تلفن با دستیار Google، فقط با یک دستور صوتی ساده امکان پذیر شده است؟ اگر تلفن خود را گم کرده اید و نمی دانید از کجا باید نشانه ای از آن پیدا کنید، دستیار Google برای این کار به شما کمک می کند. نحوه یافتن گوشی تلفن با Google Assistant، بسیار ساده است و تنها لازم است که شما از قبل، تلفن خود را در حساب گوگل ثبت کنید. البته، پیدا کردن تلفن، تنها یکی از ویژگی های Google Assistant است، اما همین قابلیت در مواقع اضطراری، به یکی از مهم ترین ویژگی های این برنامه تبدیل می شود. بنابراین اگر می خواهید روش پیدا کردن تلفن با دستیار Google را بدانید و در مواقع ضروری از آن استفاده کنید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

مشاوران آنلاین زودکمک

بررسی ویژگی پیدا کردن تلفن با دستیار Google

شرکت گوگل، همین اواخر اعلام کرد که دستیار Google یا همان Google Assistant ، در آپدیت جدید خود، می‌تواند گوشی گم شده کاربران را پیدا کند و با آن تماس بگیرد. برای پیدا کردن تلفن با دستیار Google ، فقط باید عبارت OK Google, find my phone  (اوکی گوگل، گوشی هوشمند مرا پیدا کن) را بگویید. بعد از آن، دستیار هوشمند گوگل، بلافاصله صدای زنگ گوشی هوشمند اندروید کاربر را فعال می کند یا با آیفون او تماس می گیرد. جالب است بدانید، حتی زمانی که گوشی موبایل در حالت بی‌صدا قرار داشته باشد، دستیار Google ، می تواند صدای زنگ گوشی را فعال کند. این روش، یک راهکار سریع و راحت برای یافتن گوشی موبایلی است که در داخل خانه گم شده است.

بیشتر بخوانیم : تعمیر موبایل

پیدا کردن تلفن با دستیار Google

نحوه پیدا کردن تلفن با دستیار Google ، بسیار ساده است و تنها لازم است که شما از قبل، تلفن خود را در حساب گوگل ثبت کنید.


نحوه یافتن گوشی تلفن با Google Assistant

برای استفاده از Google Assistant  و پیدا کردن تلفن با دستیار Google، اول از همه، تلفن مورد نظر خود را در حساب Google خود، ثبت کنید. سپس، ویژگی Find My Device Google  را در حساب خود فعال کنید. سپس، به بخش Google Home  گوشی خود بروید و بگویید Okay, Google تا دستیار گوگل را بیدار کنید. سپس دوباره بگویید Find my phone. وقتی این کار را انجام می دهید، حتی اگر گوشی شما، روی حالت بی صدا باشد، دستیار Google باعث می شود تلفن شما کاملاً زنگ بخورد.

شما تنها باید به دنبال صدا بگردید و آن را ردیابی کنید. اگر این مراحل را انجام دادید و Google Assistant شما می گوید تلفن شما را به صدا در می آورد اما هنوز صدای زنگ تلفن را نمی شنوید، احتمالاً گوشی موبایل شما، دورتر از آن جایی است که فکر می کنید. همچنین ثابت ماندن تلفن در حالت سایلنت عوامل متعددی دارد که شما می توانید در این مقاله اطلاعات بیشتری در اینباره کسب نمایید.

مطالعه ایم مقاله می تواند برای شما مفید باشد : تعمیر تلفن پاناسونیک

نکاتی برای پیدا کردن تلفن با دستیار Google

دقت کنید که دستیار گوگل، به صورت پیش فرض، بر روی گوشی هایی که از اندروید 6 و نسخه های جدید تر از آن استفاده می کنند، قرار داده شده است. همچنین، ابزارهایی وجود دارند که می توانید از آنها، برای ردیابی تلفن گمشده استفاده کنید، حتی اگر برنامه ردیابی خاصی برای این کار نصب نکرده باشید. برای جزئیات بیشتر، حتماً نحوه ردیابی و یافتن موقعیت مکانی تلفن خود را بررسی کنید.

فعال کردن دستیار گوگل

برای فعال کردن Google Assistant شما باید برای چند لحظه کلید اصلی گوشی خود را نگه دارید. همچنین می توانید با گفتن OK Google نیز آن را فعال کنید. در این مرحله، می توانید با دستیار گوگل صحبت کنید و درخواست خود را بگویید. شما همچنین می توانید روی آیکون کیبورد بزنید و به جای صحبت با Google Assistant، درخواست خود را تایپ کنید.

بیشتر بخوانیم : بهترین آنتی ویروس اندروید ۲۰۲۱

ویژگی های استفاده از دستیار گوگل

دستیار گوگل یا Google Assistant، می تواند علاوه بر کنترل کردن گوشی شما، در استفاده راحت تر از آن، به شما کمک کند. دستیار گوگل، با دسترسی به اطلاعات شخصی شما مانند پیام ها و تقویم، مطابق فرمان شما، در آنها تغییر ایجاد می کند. این سرویس هوشمند، توانایی انجام کارهایی مانند مسیریابی، پیدا کردن رستوران، اطلاع از وضعیت آب و هوا و اخبار را دارد و آنها را با جستجو در اینترنت انجام می دهد. همچنین، دستیار گوگل می تواند موسیقی دلخواه شما را پخش کند، برنامه های شما را یادآوری کند و برای شما پیام ارسال کند. شما می توانید به کمک Google Assistant ، با استفاده از دستورات صوتی، اپلیکیشن های روی موبایل خود را باز کنید و از پیام ها و اعلان ها باخبر شوید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران