چگونه با دستگاه پرینتر اسکن کنیم؟


پاسخ ها

نحوه اسکن سند روی چاپگر:

چاپگر خود را به رایانه خود وصل کنید - چاپگر خود را با استفاده از کابل USB ارائه شده با آن وصل کنید. بسیاری از چاپگرها با عملکرد اسکن را می توان به صورت بی سیم با استفاده از یک صفحه نمایش لمسی روی چاپگر متصل کرد.

چاپگر را روشن کنید و اسکنر را باز کنید - درب اسکنر را بردارید، اگر چاپگر شما یک تغذیه کننده کاغذ همه کاره دارد، سندی را که می خواهید اسکن کنید در سینی قرار دهید.  سند را درج کنید - سند را رو به پایین در اسکنر قرار دهید و از علامت پیکان روی شیشه برای کمک به تراز کردن سند خود در محل صحیح استفاده کنید.
اسکن از طریق سیستم ویندوزی:

  1.     روی لوگوی "start" در گوشه سمت چپ پایین صفحه کلیک کنید.
  2.     با تایپ "windows fax and scan" در نوار جستجوی شروع، برنامه فکس و اسکن ویندوز را جستجو کنید.
  3.     روی گزینه New Scan کلیک کنید تا یک پنجره جدید باز شود - این را می توان در سمت چپ بالای پنجره فکس و اسکن پیدا کرد.
  4.     جزئیات اسکنر را بررسی کنید - اسکنر شما و همچنین شماره مدل چاپگر شما را بخواند. اگر جزئیات اسکنر نیاز به تغییر دارد، برای اصلاح این جزئیات روی "change" کلیک کنید.
  5.     نوع سند را انتخاب کنید - این را می توان با کلیک بر روی "profile" و انتخاب از کادر کشویی به دست آورد.
  6.     رنگ سند را انتخاب کنید - می توانید این کار را با انتخاب گزینه کشویی "فرمت رنگ" و انتخاب بین رنگ یا سیاه و سفید انجام دهید.
  7.     نوع فایل را انتخاب کنید - می توانید این کار را با انتخاب گزینه کشویی «نوع فایل» و انتخاب از بین گزینه های موجود، مانند JPG یا PDF انجام دهید.
  8.     گزینه های دیگر را تغییر دهید - بسته به اسکنر و ترجیحات شما، ممکن است بتوانید قبل از پیش نمایش سند خود، عناصر دیگر را تغییر دهید.
  9.     پیش‌نمایش – مطمئن شوید که با کلیک روی پیش‌نمایش در پایین پنجره، نگاهی پیشرفته به سند خود می‌اندازید. اگر هر گونه تنظیمات یا تراز مجدد نیاز به انجام دارد، می توانید این کار را انجام دهید و دوباره روی دکمه پیش نمایش کلیک کنید تا نتایج را ببینید.
  10.     روی اسکن کلیک کنید – در نهایت، روی اسکن کلیک کنید و فایل اسکن شده را در تاریخ بعد با انجام زیر پیدا کنید: Start > File Explorer > روی پوشه Documents کلیک کنید > روی پوشه Scanned Documents دوبار کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه اشتراک گذاری پرینتر در ویندوز 10

زود کمک

1401-08-01 17:48:20

پاسخ خود را بنویسید