علت به هم ریختگی و قاطی شدن رنگ تصویر تلویزیون چیست؟


پاسخ ها

دلایل عمده و اصلی بهم ریختگی رنگ تصویر تلویزیون :

  • صفحه نمایش یا پنل مهم‌ترین و البته حساس‌ترین بخش تلویزیون است. هرگونه ضربه و آسیب به پنل، باعث می‌شود سیستم نوردهی دچار مشکل شود و رنگ‌ها بهم بریزد.
  • سوختن پیکسل‌های صفحه تلویزیون نیز، می‌تواند باعث بهم ریختگی رنگ تصویر شود. 
  • با خرابی بک لایت، شما متوجه یک رنگ آبی اضافه در تصاویر می‌شوید، به عبارتی تصاویر بیشتر متمایل به رنگ آبی هستند.

علت آبی شدن صفحه تلویزیون ال ‌ای ‌دی (LED) :
یکی دیگر از مشکلات آزار دهنده، آبی شدن صفحه تلویزیون ال ‌ای ‌دی (LED) است. ضربه به پنل، ایراد در پیکسل‌ها و خرابی بک لایت می‌توانند باعث چنین مشکلاتی شوند.

علت دو رنگ شدن تصاویر در تلویزیون :
تلویزیون را روشن کرده‌اید و تصاویر را دو رنگ می‌بینید و قسمتی از تصویر تیره و کم نور‌تر از کل تصویر است؟ ایراد از بک لایت پنل است.
 

علت بنفش شدن تصویر تلویزیون :
اتصال نادرست کابل HDMI به تلویزیون، می‌تواند علت بنفش شدن صفحه تلویزیون باشد. این مشکل اغلب هنگامی رخ می‌دهد که، کابل HDMI ایرادی داشته باشد. تلویزیون را خاموش کرده و بررسی کنید که هر دو طرف کابل به درستی وصل شده باشند.
 

علت نگاتیو شدن تصویر تلویزیون :
به طور کلی مشکل نگاتیو شدن تصویر، به دلیل وجود مشکل در مدار GAMMA، برد تیکان، ضربه محکم به تلویزیون، تغییر تنظیمات و اتصال کابل‌های اشتباه می‌تواند تصویر تلویزیون را نگاتیو کند.
 

علت قرمز شدن رنگ تصویر تلویزیون :
قرمز شدن رنگ تلویزیون به خاطر همیشه روشن بودن یک پیکسل است. ترانزیستور‌ها پیکسل را کنترل می‌کنند. ممکن است این ترانزیستورها هیچ برقی دریافت نکنند به همین دلیل به نور اجازه می‌دهند تا از لایه RGB گذر کند و رنگ پیکسل را به رنگ همیشگی خود یعنی قرمز نشان دهند.
 

علت سبز شدن تصویر تلویزیون :
یکی از اتفاق‌هایی که منجر به اختلال رنگ در تلویزیون می‌شود، ضربه خوردن پنل یا صفحه نمایش است. تلویزیون نیز برای نشان دادن تصاویر از سه رنگ اصلی قرمز، آبی و سبز استفاده می‌کند. با ترکیب این رنگ‌ها، ما می‌توانیم تصاویر رنگارنگ و اصلی در تلویزیون را مشاهده کنیم. اگر ضربه‌ای به صفحه نمایش وارد شود، این ترکیب به درستی انجام نمی‌گیرد و تصاویر با مشکل پخش خواهند شد و به اصطلاح با مشکل سبز شدن رنگ تلویزیون مواجه خواهید شد.
 

علت سیاه شدن یک طرف تلویزیون :
سیاه شدن تصویر تلویزیون می تواند از خرابی پنل تلویزیون، مردگی و سوختگی پیکسل ها و یا خرابی بک لایت باشد.

زود کمک

1400-11-06 14:11:35

پاسخ خود را بنویسید