بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی و کلا به هم ریختگی رنگ های تلویزیون، از آزاردهنده ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای تلویزیون بیفتد. چون در این شرایط نمی توان تصاویر تلویزیون را به درستی تماشا کرد، مخصوصا اگر برنامه محبوب ما در حال پخش باشد. مشکل رنگ تلویزیون ال جی به شکل های مختلفی بروز می کند. به نمایش درآمدن رنگ های تصویر در هم یا تاریک و روشن آنها و رنگین کمانی شدن رنگ ها، از جمله دلایل بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی هستند. این مشکل ممکن است به دلیل ضربه، رطوبت یا آسیب به قطعات داخلی ایجاد شده باشد. اما علت بنفش شدن صفحه تلویزیون LG هرچه که باشد، باید حتما توسط متخصصان تعمیر  تلویزیون ال جی شناسایی و تعمیر شود.

مشاوره آنلاین زودکمک

دلایل بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی

موارد زیادی باعث بهم ریختگی رنگ ها در تلویزیون می شوند که استفاده نادرست و خراب شدن قطعات، از مهم ترین عوامل بروز این مشکل هستند. در این مواقع تشخیص نوع خرابی دستگاه تنها توسط متخصصان این زمینه انجام می شود. اما از عواملی که می توانند منجر به بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی شوند می توان اتصال نادرست کابل HDMI و نزدیک بودن آهنربا یا میدان مغناطیسی به تلویزیون را نام برد که در این مطلب به بررسی آنها می پردازیم.

بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی

بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی و کلا به هم ریختگی رنگ های تلویزیون، از آزاردهنده ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای تلویزیون بیفتد.


علت بنفش شدن صفحه نمایش تلویزیون چیست؟

اگر هنگامی که تلویزیون ال جی خود را روشن می کنید، لکه ای به رنگ بنفش روی آن می بینید، باید ابتدا کابل HDMI به تلویزیون را چک کنید. چون ممکن است این کابل به درستی متصل نشده باشد و همین باعث بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی ‌شود. زمانی که کابل HDMI دچار ایراد باشد یا اتصال دو سر کابل به دستگاه مشکل پیدا کرده باشد، صفحه تلویزیون هاله ای از رنگ بنفش را نشان می‌ دهد.

بیشتر بخوانید: دلایل آبی شدن صفحه تلویزیون

برای برطرف کردن این مشکل، تلویزیون خود را خاموش کنید و سپس همه اتصالات را بررسی کنید تا سالم باشند. اگر دو سر کابل، به درستی وصل شده باشد در این صورت با برطرف کردن ایراد اتصال، این مشکل برطرف می‌ شود. اگر پس از انجام این کار، همچنان صفحه نمایش تلویزیون ال جی شما، بنفش رنگ بود، از کابل HDMI دیگری استفاده کنید. اگر حتی بعد از تعویض کابل نیز صفحه نمایش تلویزیون بنفش بود، حتما باید تلویزیون خود را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید تا علت مشکل بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی شما را شناسایی کند و به تعمیر تلویزیون بپردازد.

نزدیک بودن آهنربا یا میدان مغناطیسی به تلویزیون

یکی از مواردی که باعث بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی می شود، نزدیک بودن آن به باندهای اسپیکر یا یک میدان مغناطیسی قوی است. مغناطیسی شدن تلویزیون، همان تاثیری است که با نزدیک کردن آهنربا به صفحه تلویزیون اتفاق می افتد. لازم نیست حتما آهنربا را در دست داشته باشید و به تلویزیون بچسبانید بلکه نزدیک کردن لوازمی مانند اسپیکرها که آهنربای قوی دارند به تلویزیون نیز، همین تاثیر را دارد. چون با ورود میدان مغناطیسی به مدار تلویزیون تعادل میدان مغناطیسی موجود در دستگاه از بین می رود و منجر به بهم ریختگی رنگ های تلویزیون می شود.

علت بنفش شدن صفحه تلویزیون LG

اگر مشکل بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی، با برداشتن اسپیکرها حل شود، می توان فهمید که منشا مشکل مربوط به میدان مغناطیسی است. اما اگر با این کار، مشکل تلویزیون حل نشد، علت بنفش شدن صفحه تلویزیون LG ، مربوط به سیستم مغناطیس زدای مانیتور، آی سی تصویر، کابل رابط مانیتور و کارت گرافیک است. در این شرایط تنها یک تعمیرکار متخصص می تواند این مشکل را برطرف کند.

بیشتر بخوانید: بهترین تلویزیون های ایرانی 2021

حل مشکل بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی بر اثر میدان مغناطیسی

اگر صفحه نمایش تلویزیون شما مدتی طولانی است که در حالت بنفش رنگ باقی مانده است و با تعمیر مدار هم درست نشده است، به احتمال زیاد، فسفرهای سطح لامپ تصویر این دستگاه خراب شده اند. در این حالت، تعمیرکار تلویزیون ال جی باید با جریان مغناطیسی قوی، سطح لامپ را به صورت دستی جارو کند تا این مشکل برطرف شود. در صورتی که با این کار هم مشکل بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی برطرف نشد، لامپ تصویر تلویزیون باید تعویض شود.

حل مشکل بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی بر اثر میدان مغناطیسی

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1402/11/28-10:05

درود بر شما حسن کریمی عزیز

دستگاه شما باید از نزدیک بررسی، تا میزان خرابی آن مشخص شود با توجه به ایراد دستگاه تعمیر آن متفاوت خواهد بود.

حسن کریمی
1402/03/20-22:57

سلام

خسته نباشین

تصویر تلویزیون من از گوشه ای که اسپیکر کنارش واقع بود بنفش شد که متوجه شدم و اسپیکر را از آن نقطه دور کردم اما به مرور زمان رنگ گوشه در حال انتشار به تمام صفحه است راهش چیه

زودکمک
1401/09/30-15:14

سلام دوست عزیز.اگر به تلویزیون شما ضربه خورده باشد، پنل آسیب دیده است اما اگر تلویزیون ضربه نخورده باشد، جهت دریافت خدمات با شماره درج شده در سایت تماس گرفته و یا درخواست خود را به صورت آنلاین در سامانه زودکمک ثبت کنید. همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند.

امیررضا خواجوی
1401/09/27-18:21

سلام ببخشید صفحه تلویزیون ما کامل بنفش شده مشکل هم ازکابل ها نیست مشکلش چیه؟

زودکمک
1401/09/24-12:48

سلام دوست عزیز، دستگاه شما نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی دارد؛ جهت دریافت خدمات با شماره درج شده در سایت تماس گرفته و یا درخواست خود را به صورت آنلاین در سامانه زودکمک ثبت کنید. همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند.

هژیر مستوفی
1401/09/23-01:46

سلام.خسته نباشید.ال‌ای‌دی نانو86ال‌جی دارم.همش یک ماهه خریدمش.بعداز 10روز تو تصاویر سفید و سبز وخاکستری لکه های بنفش میاره.ممنون میشم راهنمایی کنید.کابلهایHDرو هم کاملا ازش جدا کردم اما درست نشد.

زودکمک
1401/07/18-16:46

سلام دوست عزیز، دستگاه شما نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی دارد؛ جهت دریافت خدمات با شماره درج شده در سایت تماس گرفته و یا درخواست خود را به صورت آنلاین در سامانه زودکمک ثبت کنید. همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند.

محمدرضایی
1401/07/08-05:48

سلام ببخشید تلوزیون ما الجی هست وهی خودش خاموش روشن میشه و کل صفحه اش بنفش میشه و دوباره خاموش روشن میشه باز صفحش درسته بداز دوسه دقیقه باز بنفش میشه و خاموش میشه چه مشکلی داره