R _

تعمیر و یا تعویض فن لپ تاپ

معمولا قطعات خنک کننده به کار رفته در محصولات الکترونیکی به خصوص کامپیوترها دارای استهلاک بالایی هستند، هر چقدر توان پردازشی این دستگاهها بالاتر باشد حرارت تولید شده توسط آنها نیز به همان میزان بیشتر خواهد بود که این به معنی نیاز به کارکرد بیشتر سیستم خنک کننده در نتیجه استهلاک بالاتر برای سیستم های خنک کننده دستگاه خواهد بود که در نهایت منجر به خرابی و نیاز به تعمیر فن لپ تاپ می شود ، البته به یاد داشته باشید که تعمیر فن لپ تاپ تا دفعات محدودی قابل انجام است و پس از گذشت مدتی تعویض فن لپ تاپ ضروری خواهد بود. میزان زمان، مهارت و هزینه مورد نیاز برای تعمیر فن لپ تاپ بسته به مدل و تکنولوژی ساخت لپ تاپ شما متغیر خواهد بود. مسلما پروسه تعمیر فن لپ تاپ یا تعویض فن لپ تاپ در لپ تاپ های جدیدتر به خاطر افزایش فشردگی و پیچیدگی در طراحی دشوار خواهد بود .

ثبت درخواست تعمیر محصولات کونیکا مینولتا

 

برای تعمیر سی پی یو گوشی به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعویض فن لپ تاپ را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل لپ تاپ هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، فن لپ تاپ خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات لپ تاپ، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ثبت درخواست تعمير فن لپ تاپ

آموزش تمیز کردن و گردگیری فن لپ تاپ

تعمیر فن لپ تاپ توسط کاربر عادی به دلیل نداشتن ابزار و دانش تخصصی تعمیرات معمولا محدود به گردگیری و تمیز کردن فن لپ تاپ می شود، برای این منظور کاور زیرین و در بعضی از مدل ها کاور بالایی دستگاه را پس از جدا کردن کیبورد بلند کنید ، فن پردازنده یا چیپست گرافیکی (هر کدام که معیوب است) را بعد از باز کردن پیچ های آن جدا کنید ، پس از باز کردن غلاف فن ، موتور فن و پروانه آن را از غلاف خارج کنید ، پروانه را به صورت عمودی به سمت بیرون بکشید تا جدا شود ، سپس با استفاده از یک اسپری هوا یا یک دمنده خاک موجود روی پره ها را کنار بزنید، حالا یک پارچه نخی را به الکل ایزوپروپیل آغشته کرده و قسمت داخلی و دایره ای شکل فن را پاک کنید ، همچنین با سرنگ یک یا دو قطره از الکل را داخل سوراخ وسط فن بیاندازید ، پس از خشک شدن الکل مقدار مناسبی از روان کننده مکانیکی بر پایه روغن یا روغن چرخ را به شفت موتور فن بزنید و پروسه را به طور عکس انجام داده و دستگاه را ببندید. به یاد داشته باشید که پس از جدا کردن هیت سینک از پردازنده یا هر نوع چیپست دیگر باید خمیر حرارتی قبلی را پاک کرده و با خمیر حرارتی جدید جایگزین کنید.

 

تعمیر فن لپ تاپ

 

 

 تعویض فن لپ تاپ

برای تعویض فن لپ تاپ ابتدا باید کاور دستگاه را باز کنید، پس از باز کردن فن دستگاه از قسمت بالایی یا زیرین دستگاه به فن دسترسی خواهید داشت ، پیچ های اتصال دهنده فن به مادربرد را باز کنید و آن را به آرامی از جای خود بلند کنید ، دقت داشته باشید که خمیر حرارتی روی پردازنده باید تجدید شود ، با استفاده از دستمال نخی خمیر قدیمی را با احتیاط پاک کنید و با خمیر جدید جایگزین کنید، سپس فن جدید را روی پردازنده گذاشته و پیچ ها را ببندید و مراحلی که برای باز کردن دستگاه طی کرده اید به صورت معکوس انجام دهید.

در صورتی که اطلاعات کافی برای باز کردن و تعویض فن لپ تاپ ندارید توجه داشته باشید که اینکار می تواند به لپ تاپ شما آسیب جدی وارد کند، پس توصیه می شود در صورت نداشتن دانش کافی در این زمینه با مرکز تعمیر لپ تاپ زود کمک تماس حاصل فرمایید.

دسته کالای خود را انتخاب کنید