تعمیر ال سی دی تلویزیون در منزل، معمولا برای کسانی انجام می شود که امکان جا به جایی و انتقال تلویزیون خود به مرکز تعمیرات را ندارند. زود کمک، سرویس خدمات در محل را به مشتریان ارائه می دهند. به این صورت تکنسین ها یا متخصصان، برای تعمیر صفحه نمایش تلویزیون در خانه، به محل مورد نظر می روند و همه کارهایی که برای تعمیرات این دستگاه لازم است، انجام می دهند. همچنین تکنسین های اعزام شده به محل، لوازم مورد نیاز خود را به همراه دارند تا در هنگام تعمیر ال سی دی تلویزیون در منزل و مواقع لازم، قطعات خراب یا مشکل دار را تعمیر یا تعویض کنند. در صورت نیاز به حمل دستگاه به کارگاه تعمیر تلویزیون، حمل و نقل دستگاه توسط زودکمک انجام می شود.

ثبت درخواست تعمیر ال سی دی تلویزیون در منزل

برای تعمیر ال سی دی تلویزیون در منزل به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر ال سی دی تلویزیون در منزل را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل لوازم خانگی هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، ال سی دی تلویزیون در منزل خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات لوازم خانگی، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ثبت درخواست تعمير ال سی دی تلویزیون در منزل

فرایند تعمیر ال سی دی تلویزیون در منزل

هنگام مواجه شدن با مشکل در صفحه نمایش تلویزیون، قبل از تعمیر ال سی دی تلویزیون در منزل، ابتدا باید شناخت کاملی از ایراد آن پیدا کنید. برای همین، ابتدا باید مدل تلویزیون را درنظر بگیرید. چون کد یک تلویزیون، نشان دهنده ساختار داخلی و قطعات سازنده آن است. این کد در برندهای مختلف تلویزیون، معمولا در پشت دستگاه حکاکی یا با برچسب مخصوص چسبانده می ‌شود. بعد از این کار، می توانید به سراغ ایراد اصلی بروید اگر خراب شدن برد پاور، باعث مشکل در ال سی دی شده است و تلویزیون روشن نمی ‌شود، باید بررسی کنید که چراغ پاور تلویزیون روشن می‌شود یا نه. در صورتی که چراغ پاور تلویزیون روشن شود یعنی برق ورودی دستگاه وصل است و دیگر لازم نیست دو شاخه تلویزیون و پریز برق را چک کنیم. بررسی دقیق و درست خرابی تلویزیون مشخص می ‌کند که لازم است به تعمیرگاه تلویزیون مراجعه کنید یا خودتان هم می توانید به تعمیر تلویزیون ال سی دی در خانه بپردازید.

 

تعمیر ال سی دی تلویزیون در منزل

تعمیر ال سی دی تلویزیون در منزل، معمولا برای کسانی انجام می شود که امکان جا به جایی و انتقال تلویزیون خود به مرکز تعمیرات را ندارند.

مراحل مختلف تعمیر ال سی دی تلویزیون در خانه

تعمیر ال سی دی تلویزیون در منزل یا تعمیرگاه، مراحلی دارد که در صورت انجام درست و با دقت آنها، نتیجه مطلوبی خواهید گرفت. شناخت ایراد اصلی و بررسی جزئیات آن، تعیین دقیق برند و کد مدل تلویزیون، جمع آوری اطلاعات از منابع مختلفی مانند اینترنت و دفترچه راهنمای دستگاه، گرفتن مشاوره تعمیرات تلویزیون از متخصصین و تکنسین های با تجربه، تعمیر سخت افزاری یا نرم افزاری ال سی در خانه، دریافت اطلاعات درباره قطعات خراب شده و ضمانت احتمالی آنها، دریافت مشاوره از تعمیرکار تلویزیون برای تشخیص علت خرابی ال سی دی و روش افزایش عمر ال سی دی و قطعات تعویض شده آن، از جمله مراحلی است که قبل از تعمیر صفحه نمایش تلویزیون در خانه و بعد از آن، باید انجام دهید.

 

مراحل مختلف تعمیر ال سی دی تلویزیون در خانه

 


مشکلات متداول در بین تلویزیون‌های مختلف

مشکلات رایجی که در صفحه نمایش تلویزیون برندهای مختلف دیده می‌ شود، معمولا تخصصی هستند و تنها به دست متخصصین و تکنسین ها حل می شوند. همچنین انجام آنها طوری نیست که بتوانید به تعمیر ال سی دی تلویزیون در منزل خود بپردازید. این مشکل ها عبارتند از:

1- وجود خطوط افقی یا عمودی در صفحه نمایش تلویزیون، یکی از شایع ترین موارد خرابی آن است که استفاده طولانی مدت و حرارت، از دلایل بروز آن هستند. برخی از مدل های تلویزیون که پنل کم کیفیت دارند، بیشتر در معرض این مشکل قرار دارند. تنها راه حل این مشکل، تعویض پنل ال سی دی است و به هیچ عنوان نمی شود در این مورد، تعمیر ال سی در منزل را انجام داد.

2- اختلال در تصاویر تلویزیون ال سی دی تلویزیون و بهم ریختگی کلی تصویر که هیچ راهی به جز تعویض پنل تلویزیون ندارد.

 

مشکلات متداول در بین تلویزیون‌های مختلف

 

3- تاریکی و کم نور شدن همه یا بخشی از صفحه نمایش تلویزیون که بک لایت یا پنل تلویزیون مربوط می شود. در صورت بروز این مشکل، شما نمی توان تعمیر ال سی دی تلویزیون در منزل را انجام دهید. اگر تکنسین، بتواند بک لایت را تعویض کند، می تواند بدون تعویض پنل تلویزیون، مشکل را برطرف کند. در غیر این صورت و همچنین در صورت نبود قطعات بک لایت، پنل تلویزیون باید تعویض شود.

4- به هم ریختگی رنگ ها و اضافه شدن غیر عادی یک رنگ به صفحه یا قسمتی از تصویر تلویزیون یا ظاهر شدن هاله ای غیر عادی در صفحه نمایش. این مشکل، هیچ راه حلی به جز تعویض پنل تلویزیون ندارد.

 

 


مشاوره تعمیر تلویزیون چه کمکی می‌کند؟

مشاوره درست و دقیق، اصلی‌ترین مرحله تعمیر ال سی در منزل است. شما می توانید با دریافت اطلاعات درست درباره خرابی صفحه نمایش تلویزیون خود، درست ترین تصمیم را برای سرویس و تعمیر آن بگیرید. مشاوری که از آن کمک می گیرید، به عنوان یک متخصص و با تسلط بر انواع ایرادها در برندها و مدل ‌های مختلف تلویزیون، شما را با نوع خرابی ال سی دی تلویزیون تان آشنا می‌کند. سپس مراحل لازم برای تعمیر تلویزیون را مشخص می کند و در نهایت، هزینه تقریبی تعمیرات تلویزیون را تخمین می‌ زند و به شما اطلاع می دهد. شما همچنین می توانید از این مشاور، درباره امکان تعمیر ال سی دی تلویزیون در منزل هم نظرخواهی کنید.

 

مشاوره تعمیر تلویزیون چه کمکی می‌کند؟

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران