کار نکردن سنسور اثر انگشت بعد از تعویض ال سی دی گوشی، مسئله نسبتا رایجی است که بسیاری از کاربران از بروز آن شکایت دارند. این مشکل در گوشی هایی ایجاد می شود که به حسگر اثر انگشت مجهز هستند و به دلایل مختلف، نمایشگر آنها تعویض می شود. در این حالت یا حسگر به طور کامل از کار می افتد و یا بسیار کند و ضعیف عمل می کند. در چنین شرایطی می توان مشکل را با روش هایی برطرف کرد. زودکمک در کنار شماست تا کار نکردن سنسور اثر انگشت بعد از تعویض lcd گوشی را به شکل تخصصی، عیب یابی و برطرف کند. در ادامه، راهکارهای این مشکل را بررسی می کنیم.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

دلایل کار نکردن سنسور اثر انگشت بعد از تعویض lcd گوشی

دلیل اصلی از کار افتادن حسگر اثر انگشت موبایل بعد از تعویض نمایشگر، جدا شدن این بخش است. سنسور اثر انگشت در گوشی های جدید، زیر صفحه نمایش تعبیه شده است. همین مسئله باعث می شود که هنگام تعویض ال سی دی موبایل، سنسور هم همراه آن تعویض شود. اگر تکنسین از نمایشگر غیر اورجینال استفاده کرده باشد، احتمال کار نکردن سنسور اثر انگشت بعد از تعویض lcd گوشی بالاست. گاهی ممکن است خود حسگر ایراد داشته باشد و مسئله ارتباطی با نمایشگر نداشته باشد. این احتمال هم وجود دارد که پس از تعویض نمایشگر گوشی، یک ایراد نرم افزاری ایجاد شده و عملکرد سنسور اثر انگشت را دچار مشکل کند. در چنین شرایطی بد نیست که گوشی را خاموش و روشن کرده و مجددا قفل اثر انگشت را تنظیم نمایید.

 

کار نکردن سنسور اثر انگشت بعد از تعویض ال سی دی گوشی،

کار نکردن سنسور اثر انگشت بعد از تعویض ال سی دی گوشی، مسئله نسبتا رایجی است که بسیاری از کاربران از بروز آن شکایت دارند.

راه حل های از کار افتادن سنسور اثر انگشت گوشی پس از تعویض نمایشگر

بروز رسانی سیستم عامل

اگر به تازگی ال سی دی گوشی تان را عوض کرده اید و با عملکرد حسگر اثر انگشت مشکل دارید، بد نیست به عنوان یک راهکار موثر، سیستم عامل را آپدیت کنید. این روش، زمانی تاثیرگذار است که ایراد از نمایشگر جدید یا خود سنسور نبوده و مربوط به مسائل و ایرادات نرم افزاری باشد. معمولا اگر سیستم عامل قدیمی باشد، اثر انگشت درست کار نکرده و مشکلات و اختلالاتی دارد که با آپدیت اندروید، برطرف می شوند.

بروز رسانی سیستم عامل

 

خالی کردن حافظه گوشی

یکی از روش های حل مشکل کار نکردن سنسور اثر انگشت بعد از تعویض lcd گوشی، خالی کردن حافظه است. این کار هم زمانی موثر است که ایراد از بخش های نرم افزاری باشد. پر بودن حافظه، به ویژه حافظه کش، عملکردهای مختلف گوشی را مختل می کند. ممکن است کارکرد ضعیف حسگر تشخیص اثر انگشت هم ناشی از همین مسئله باشد و با خالی کردن حافظه، مشکل برطرف گردد.

 

 

خالی کردن حافظه گوشی

 

 پاک کردن اپلیکیشن های قفل صفحه

در بسیاری از گوشی ها تداخل عملکرد برنامه های محافظ صفحه باعث از کار افتادن سنسور اثر انگشت موبایل می شود. اگر از این برنامه ها استفاده می کنید، همه آنها را پاک کنید. تنها از یک ابزار استفاده کنید که آن هم بازگشایی قفل گوشی به واسطه اثر انگشت آن است. دقت کنید که این برنامه ها چندان امن نیستند و از نظر عملکردی، روی یکدیگر تاثیر می گذارند.

 

 پاک کردن اپلیکیشن های قفل صفحه

 

نظر خود را بنویسید