لپ تاپ و کامپیوترهای ویندوزی ممکن است گاهی با مشکلاتی مواجه شوند که شما راه حلی برای آن ها پیدا نکنید. در اینجور مواقع شما قاعدتاً باید در اینترنت به دنبال راه حلی برای مشکل خود بگردید یا آن را در تالارهای گفتگوی مربوط به حوزه کامپیوتر مطرح کنید که این کار زمان بر است. اما راه حل دیگری وجود دارد که دردسر عیب یابی لپ تاپ و کامپیوتر را کم تر می کند و خودش به صورت خودکار به دنبال مشکل و روش رفع آن می گردد. ما در مورد نرم افزارهای آنالیز و عیب یابی لپ تاپ و کامپیوتر صحبت می کنیم که با عیب یابی سخت افزاری کامپیوتر شما به دنبال حل مشکلات می گردند و در کمترین زمان ممکن آن را برطرف می کنند.

 

مشاوره انلاین زودکمک

 

عیب یابی لپ تاپ و کامپیوتر با نرم افزار

خیلی ناامیدکننده است که شما یک کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ گران قیمت با مشخصات فنی بالارده را تهیه کرده باشید، اما بعد از گذشت یک سال نمی تواند مثل روز اول خودش کار کند. نیازی نیست که متخصص باشید تا به عیب یابی لپ تاپ و کامپیوتر خود بپردازید و دلیل کند بودن سیستم خود را متوجه شوید. با استفاده از نرم افزارهای عیب یابی سخت افزاری که در بازار موجود است شما می توانید بدون دانش خاصی ایرادهای کامپیوتر خود را پیدا کنید و آن ها را برطرف کنید.

 

عیب یابی لپ تاپ و کامپیوتر

 

بهترین نرم افزارهای عیب یابی لپ تاپ و کامپیوتر

در این مقاله به معرفی چند نرم افزار برتر در زمینه عیب یابی لپ تاپ و کامپیوتر خواهیم پرداخت که می توانند شما را از شر کند شدن کامپیوتر یا ایرادهای مختلف در قطعات سخت افزاری لپ تاپ شما خلاص کنند. یکی از این برنامه ها در خود ویندوز ۱۰ وجود دارد، اما برای استفاده از سایر آن ها شما باید نرم افزار مورد نظر را دانلود و روی کامپیوتر خود نصب کنید.

۱- نرم افزار عیب یابی خود ویندوز

نرم افزار عیب یابی لپ تاپ و کامپیوتر خود ویندوز می تواند به صورت خودکار یک مشکل را کشف کرده و آن را برطرف کند یا حداقل راه حل آن را در اختیار شما بگذارد. هر یک از بخش های ویندوز ۱۰ دارای یک عیب یاب مخصوص به خود هستند و شما از طریق صفحه تنظیمات کامپیوتر خود می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید. برای دسترسی به عیب یاب ویندوز، وارد صفحه تنظیمات شده، به مسیر Update & Security بروید، حالا روی Troubleshoot در پنل سمت چپ کلیک کرده و سپس روی لینک Additional troubleshooters کلیک کنید. در این صفحه تمام عیب یاب های ویندوز را برای اینترنت، صدا، چاپ و غیره مشاهده خواهید کرد.

 

 

۲- نرم افزار Advanced System Care

اگر سرعت کامپیوتر شما کند شده، می توانید از یک نرم افزار بهینه ساز کامپیوتر استفاده کنید. Advanced System Care نرم افزار بهینه سازی و عیب یابی لپ تاپ و کامپیوتر است که مشکل تنظیمات کامپیوتر شما را برطرف کرده و باعث بالا بردن سرعت آن می شود. این نرم افزار دارای قابلیت جذابی به نام Turbo Boost نیز هست که برای کار و گیمینگ می توانید از آن استفاده کنید. این حالت بسیاری از اپلیکیشن های غیرضروری را در پس زمینه ویندوز غیرفعال می کند تا عملکرد ویندوز را بهبود ببخشد.

------------------------------------------------------

۳- نرم افزار Driver Pack

در عیب یابی لپ تاپ و کامپیوتر درایورها، مهم ترین نرم افزاری هستند که برای درست کار کردن سیستم به آن ها نیاز است. اگر درایورهای کامپیوتر شما آپدیت نباشد یا درایورهای اشتباهی نصب کرده باشید، عملکرد کامپیوتر شما در حد فاجعه باری کند می شود. به لطف نرم افزاری به نام Driver Pack شما می توانید درایورهای نصب شده روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود را بررسی کنید و در صورت لزوم آن ها را آپدیت و نصب کنید.

------------------------------------------------------

۴- نرم افزار Windows Startup Repair

اگر سرعت بالا آمدن ویندوز شما کند شده یا اصلا بالا نمی آید،- می توانید از نرم افزار Startup Repair خود ویندوز استفاده کنید. این ابزار تمام فایل های سیستمی و تنظیمات کامپیوتر شما را بررسی می کند و اگر ایرادی پیدا کرد به صورت خودکار آن ها را برطرف می کند. برای دسترسی به این بخش شما باید روی منوی استارت کلیک کرده، روی بخش Power کلیک راست کنید، دکمه Shift را از روی کیبورد نگه دارید و گزینه Restart را بفشارید تات وارد بخش Windows Recovery Environment شوید. وقتی این صفحه آبی رنگ نمایان شد، روی گزینه Startup Repair کلیک کنید تا عیب یابی لپ تاپ و کامپیوتر شما آغاز شود.

------------------------------------------------------

۵- نرم افزار Fix Win

یکی دیگر از نرم افزارهای عیب یابی لپ تاپ و کامپیوتر Fix Win نام دارد. این نرم افزار دارای گزینه های مختلفی است و لیستی از رایج ترین مشکلات قطعات مختلف کامپیوتر شما را ارائه می کند. وقتی این نرم افزار را اجرا کنید شما در گوشه سمت چپ می توانید  به یکی از بخش های File Explorer، Internet & Connectivity، Windows 10، System Tools، Troubleshooters و Additional Fixes بروید و تمام ایرادهای بخش مورد نظر را برطرف کنید. هر یک از این دسته بندی ها خود شامل فهرستی از رایج ترین مشکلات می شوند. برای استفاده از این نرم افزار شما به هیچ دانش خاصی نیاز ندارید، فقط باید با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید.

 

 

------------------------------------------------------

۶- Defencebyte

Defencebyte یکی از بهترین نرم افزارهای پاکسازی رجیستری ویندوز است که می تواند با عیب یابی لپ تاپ و کامپیوتر و برطرف کردن مشکلات آن ها، سرعت سیستم را افزایش ببخشد و ایرادهای آن را برطرف کند. این نرم افزار همچنین فایل های موقتی در حافظه مرورگر وب شما را هم پاک خواهد کرد و نرم افزارهای ناخواسته را برای افزایش سرعت بالا آمدن سیستم از استارت آپ برمی دارد.

------------------------------------------------------

۷- Windows Repair by Tweaking

ابزار دیگری به نام Windows Repair by Tweaking وجود دارد که قادر به عیب یابی لپ تاپ و کامپیوتر شما، برطرف کردن ایرادها و تقویت عملکرد سیستم شما است. توسعه دهندگان این نرم افزار به به خوبی می دانند که چه چیزی ممکن است باعث شده کامپیوتر شما به مشکل بخورد و سپس با ارائه فهرستی از امکانات به جنگ آن ها می رود. این نرم افزار می تواند مشکلات رجیستری را برطرف کند، مجوزهای صادر شده برای فایل ها را بررسی کند، مشکلات سیستم با آپدیت ویندوز را برطرف کرده و همینطور اگر با فایروال مشکلی دارید، آن را حل می کند.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران