در این مقاله، مراحل فیلم گرفتن از صفحه گوشی آیفون را به شما آموزش می دهیم. قابلیتی که از iOS 11  به گوشی ها و تبلت های اپل اضافه شده است و البته بسیار کاربردی است. تا پیش از این ورژن، فیلم گرفتن به مدت طولانی از نمایشگر آیفون و آیپد، محدودیت ها و مشکلات زیادی داشت. اما از آی او اس 11، اپل قابلیت فیلمبرداری از صفحه را به صورت رسمی عرضه کرد تا کاربران محدودیتی برای این کار نداشته باشند. برای آشنایی با نحوه فیلم گرفتن از صفحه گوشی آیفون و نکات بیشتر در این زمینه، ادامه مطلب را دنبال کنید.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

مراحل فیلم گرفتن از صفحه گوشی آیفون

برای فیلم برداری از صفحه در آیفون و آیپد، کافی است چند مرحله بسیار ساده را طی کنید. بدین منظور، به ترتیب زیر عمل کنید:

 

فیلم گرفتن از صفحه گوشی آیفون

 

1-وارد بخش Settings یا همان تنظیمات گوشی شوید.

2-گزینه Control Center را انتخاب کنید.

3-در بخش More Controls لیستی وجود دارد که گزینه ‌ای تحت عنوان Screen Recording در آن مشاهده می شود.

4-این گزینه مربوط به قابلیت فیلمبرداری یا فیلم گرفتن از صفحه آیفون است و باید رنگ سبز کنار آن را لمس کنید تا فعال شود.

 

مراحل فیلم گرفتن از صفحه گوشی آیفون

 

5-پس از انجام دادن مراحل بالا، گزینه نام برده شده به لیست بالای صفحه یا همان INCLUDE اضافه می ‌شود.

6-برای شروع  عملیات فیلم گرفتن از صفحه گوشی آیفون، انگشت خود را بر روی بخش زیرین صفحه نمایش دستگاه قرار دهید و به سمت بالا بکشید تا منوی کنترل سنتر (Control Center) نمایان شود.

7-سپس آیکون دایره شکل را لمس کنید تا فیلمبرداری از صفحه گوشی شروع شود.

 

مراحل فیلم گرفتن از صفحه گوشی آیفون

 

پس از شروع فیلم گرفتن از صفحه گوشی آیفون، باید بتوانید این پروسه را متوقف کنید.


نحوه توقف فیلمبرداری از صفحه آیفون

پس از شروع فیلم گرفتن از صفحه گوشی آیفون، باید بتوانید این پروسه را متوقف کنید. وقتی فیلمبرداری شروع می شود، در بالای صفحه یک نوار آبی رنگ ارائه می شود و عبارت Recording به همراه مدت زمان ضبط ویدیو نمایش داده می شود.

 

 

برای توقف فیلمبرداری، این نوار آبی رنگ را لمس کنید تا یک پنجره پاپ آپ نمایش داده شود. در این پنجره، گزینه Stop را انتخاب کنید تا پروسه ضبط ویدیو از صفحه آیفون یا آیپد، متوقف شود. همچنین می توانید برای متوقف کردن فیلم برداری از اسکرین، انگشت خود از زیر نمایشگر به سمت بالا کشیده و در منوی کنترل سنتر (Control Center) آیکون گزینه Record Screen را لمس کنید.

 

نحوه توقف فیلمبرداری از صفحه آیفون

 


آموزش فیلم گرفتن از صفحه آیفون یا آیپد به همراه صدا

نحوه فیلم گرفتن از صفحه گوشی آیفون با صدا، کمی متفاوت با روندی است که در بخش قبل توضیح دادیم. بعد از این که گزینه Record Screen  را به کنترل سنتر (Control Center) دستگاه اضافه کردید، این منو را اجرا کنید. اگر گوشی شما از قابلیت لمس سه بعدی (3D Touch) پشتیبانی می ‌کند، آیکون دایره را با استفاده از این قابلیت، انتخاب کنید تا فشار روی آن بیشتر شود.

 

 

اما اگر آیفون شما به این قابلیت مجهز نیست، انگشت خود را بر روی این گزینه قرار داده و برای چند ثانیه نگه دارید. در صفحه جدیدی که باز می شود، آیکون میکروفون را لمس کنید تا قرمز رنگ شود و حالت On برای آن ایجاد گردد. حالا گزینه Start Recording را انتخاب کنید تا پروسه فیلم گرفتن از صفحه آیفون به همراه صدا آغاز شود. به این ترتیب، فیلم هایی که از صفحه گوشی ضبط می شوند، همراه با صدا هستند.

 

آموزش فیلم گرفتن از صفحه آیفون یا آیپد به همراه صدا

 


تماشای ویدئوهای ضبط شده در آیفون اپل

پس از فیلم گرفتن از صفحه گوشی آیفون، باید بتوانید این فیلم ها را ببینید. برای این منظور، وارد بخش Photos شده و گزینه Camera Roll را انتخاب کنید. تمامی ویدئوهای ضبط شده از اسکرین آیفون، در این بخش قابل مشاهده هستند.

 

تماشای ویدئوهای ضبط شده در آیفون اپل

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران