صدای ماشین لباسشویی، در حالت عادی ترسناک یا نگران کننده نیست،؛ اما صداهای غیر عادی مانند کوبیدن، ضربه زدن یا چرخش با صدای بلند، می تواند نشان دهنده مشکلات داخلی در این دستگاه باشد. این درست است که انتخاب یک برند محبوب و با کیفیت بالا باعث می شود دستگاهی خوش ساخت، بادوام و محکم داشته باشید، اما تضمینی برای خراب نشدن لباسشویی نیست. بنابراین، اگر صدای ماشین لباسشویی شما به طور ناهنجاری زیاد بود، آن را نادیده نگیرید. دلایل ایجاد سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی زیاد هستند و شما با آشنا شدن با آنها، در مواقع لازم می توانید به سرعت مشکل را عیب یابی کنید و برای تعمیر آن دست به کار شوید.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

علت صدای ماشین لباسشویی

منظور از صدای ماشین لباسشویی، صداهایی مانند کوبیدن، ضربه زدن یا خراشیدن، به ویژه در طول فرایند چرخش لباس ها است که طبیعی نیستند و نیاز به بررسی بیشتر دارند. به همین دلیل، هرچه زودتر به این عوامل رسیدگی شود، برطرف کردن آنها آسان تر است و احتمال آسیب طولانی در این مدت، کمتر می شود. در اغلب موارد، عواملی مانند صدای خرخر کردن ماشین لباسشویی، صدای کلیک در ماشین لباسشویی، صدای وزوز، صدای تق تق، صدای جیر جیر ماشین، صدای پمپ تخلیه، صدای شکستگی یا ساییدگی و خرابی بالشتک و کمک فنر از دلایل ایجاد سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی هستند که در این مقاله آنها را بررسی می کنیم.

 

صدای ماشین لباسشویی

صدای ماشین لباسشویی، در حالت عادی ترسناک یا نگران کننده نیست،؛ اما صداهای غیر عادی...

صدای خرخر در ماشین لباسشویی

صدای خرخر ماشین لباسشویی، معمولا نشان دهنده گرفتگی یا انسداد قسمت بزرگی از مسیر لوله تخلیه است. به همین دلیل، پس از عیب یابی مشکل صدای ماشین لباسشویی، قبل از اینکه این مورد به یک مشکل دردسرساز تبدیل شده و منجر به ترکیدن لوله شود، دست به کار شوید و آن را تعمیر کنید.

 

 


صدای کلیک لباسشویی

اگر لباسشویی شما، صدای کلیک مانندی از خود بروز می دهد، ممکن است به دلیل گیر کردن جسم خارجی در واشر تخلیه یا لاستیک دور درب آن باشد. همچنین گیر کردن اشیا دیگری مانند سکه، کلید، سنجاق یا چیزهای دیگری که در جیب لباس های شما قرار داشته اند، از عوامل مهم گرفتگی شلنگ تخلیه و واشر درب لباسشویی هستند. بنابراین، برای حل مشکل صدای ماشین لباسشویی، اگر به اندازه کافی مهارت دارید، مسیر شیلنگ تخلیه را بررسی کنید و در صورت وجود جسم خارجی، آن را خارج کنید. در غیر این صورت، از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

 

صدای کلیک لباسشویی

 


صدای وزوز ماشین لباسشویی

شنیدن صدای ماشین لباسشویی به صورت وزوز ، در بیشتر موارد ناشی از قرار گرفتن اشیا یا اجسام خارجی در پمپ دستگاه است. اگر جسم خارجی به داخل پمپ راه پیدا کند، این قطعه امکان عبور دادن آن را ندارد. اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، ممکن است به پمپ لباسشویی شما آسیب جدی برسد؛ به‌ طوری که ناچار به تعویض آن شوید.

 

 


صدای تق تق ماشین لباسشویی

تق تق کردن ماشین لباسشویی ممکن است به این دلیل باشد که این دستگاه را بیش از حد با لباس پر کرده باشید. خراب شدن بلبرینگ های لباسشویی، پولی و موتور هم از عوامل این مشکل هستند. اما شنیدن صدای تق تق از ماشین لباسشویی، در هنگام خشک کردن لباس ها، معمولا به دلیل گیر کردن یک جسم خارجی در موتور تخلیه است. علاوه بر اینها، خراب بودن موتور یکی از عوامل مهم صدای ماشین لباسشویی به شمار می رود. در این شرایط، تنها باید از یک کارشناس کاربلد برای تعمیر صدای ماشین لباسشویی خود کمک بگیرید.

 

صدای تق تق ماشین لباسشویی

 


صدای جیر جیر ماشین لباسشویی

صدای جیرجیر ماشین لباسشویی، یکی از صداهایی است که برخی کاربران از آن گلایه دارند و علت آن می تواند پر کردن بیش از حد مخزن لباسشویی از لباس یا تراز نبودن آن باشد. از طرف دیگر، وجود مشکل فنی در دستگاه، وجود اشکال در تسمه، کمک فنرها، بلبرینگ، موتور، کوپلینگ موتور، پمپ تخلیه، دریچه یا شیر ورودی آب و خرابی لاستیک دور درب لباسشویی نیز می توانند علت صدای ماشین لباسشویی و جیر جیر کردن آن باشند.

 

 


صدای پمپ تخلیه لباسشویی

صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی اغلب باعث آزار و اذیت افراد می‌شود. این صدا می تواند مربوط به فرسوده شدن قطعات متحرک پمپ باشد. در صورتی که هنگام تخلیه آب ماشین لباسشویی، صداهای آزار دهنده و غیرطبیعی از این دستگاه به گوش رسید، بی تردید، پمپ تخلیه دچار مشکل شده است. تنها راه برطرف کردن مشکل صدای ماشین لباسشویی در این مورد، مراجعه به تکنسین های حرفه ای و تعویض قطعات معیوب موتور و پمپ است. توجه داشته باشید که شما نباید به هیچ عنوان برای تعمیر این قطعات، دست به کار شوید.

 

صدای شکستگی یا ساییدگی ماشین لباسشویی

 


صدای شکستگی یا ساییدگی ماشین لباسشویی

اگر هنگام شستشوی لباس‌ ها و کار کردن ماشین لباسشویی، صدای شکستگی یا ساییدگی می شنوید، باید این مورد را جدی بگیرید. چون این صدای ماشین لباسشویی، در بیشتر موارد، خبر از خرابی موتور و ایجاد جرقه در برس‌های زغالی موتور می دهد. اگر می‌خواهید اطمینان پیدا کنید که صدای شکستگی یا ساییدگی مربوط به موتور است، مخزن ماشین لباسشویی را با دست بچرخانید. اگر هنگام خاموشی موتور، صدایی نشنیدید، مطمئن شوید که مشکل مربوط به موتور لباسشویی است؛ بنابراین باید از یک تعمیرکار متخصص و حرفه ای تعمیر لباسشویی کمک بگیرید.


خرابی بالشتک و کمک فنر لباسشویی

نقش بالشتک و کمک فنرهای ماشین لباسشویی، جذب ارتعاشات و کاهش صدای لباسشویی است. به همین دلیل خراب شدن هر کدام از این قطعات، می ‌تواند صدای زیادی هنگام روشن شدن ماشین لباسشویی تولید کند. استفاده طولانی مدت از بالشتک و کمک فنرها از دلایل مهم صدای ماشین لباسشویی هستند. همچنین خراب شدن این قطعات، تولید صداهای آزاردهنده، فرسودگی لباسشویی، بوی بد قطعات و تمیز نشدن لباس ‌ها را نیز در پی دارد. در هنگام خرابی بالشتک و کمک فنرها، باید فورا برای تعویض این قطعات اقدام کنید.

نظر خود را بنویسید