کپی متن عکس در اندروید، یکی از آسان ترین و بهترین راه ها در مواقعی است که نوشته یا متن یک عکس را نیاز دارید اما وقت ندارید آن را تایپ کنید. خبر خوب این است که دیگر لازم نیست وقت خود را برای تایپ کردن همه چیز تلف کنید، چون برنامه های متنوع گوگل برای این کار وجود دارند و همچنین برنامه هایی که از فناوری تشخیص کاراکتر نوری یا OCR برای تجزیه و تحلیل حروف و کلمات در یک تصویر و سپس تبدیل آنها به متن استفاده می کنند. به این ترتیب، شما می توانید به راحتی کار استخراج و کپی متن در اندروید را انجام دهید. اگر شما هم مایل به انجام این کار هستید و در کار خود، زیاد به کپی متن عکس در اندروید نیاز پیدا می کنید، این مطلب را از دست ندهید.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

روش های کپی متن عکس در اندروید

شما ممکن است به دلایل مختلفی، به کپی متن عکس در اندروید نیاز پیدا کنید و بخواهید متنی را از یک عکس یا اسکرین شات، در مایکروسافت آفیس یا سند دیگری جاگذاری کنید. حتی ممکن است بخواهید متن موجود در یک پیام خطا، پنجره بازشو یا منویی با متن غیر قابل کپی را انتخاب کنید. صرف نظر از هر موقعیتی که در آن هستید و چه وقت داشته باشید یا نه، استخراج متن از عکس، عملکرد بسیار کاربردی و مفیدی است. چون، به طور معمول برای تایپ دوباره تمام متن، نیاز به صرف زمان قابل توجهی است. شما با استفاده از برنامه Google Photos، برنامه Google Keep، تبدیل تصویر به متن آنلاین، اپلیکیشن های کاربردی دیگر، می توانید استخراج و کپی متن در اندروید را انجام دهید. ما این روش ها را در این مقاله، شرح داده ایم تا بتوانید از آنها استفاده کنید.

 

 کپی متن عکس در اندروید

کپی متن عکس در اندروید، یکی از آسان ترین و بهترین راه ها در مواقعی است که نوشته یا متن یک عکس را نیاز دارید اما وقت ندارید آن را تایپ کنید.

استفاده از برنامه Google Photos برای کپی متن عکس در اندروید

به لطف فناوری Google Lens، Google Photos می تواند به طور خودکار، متن عکس های شما را تشخیص دهد. شما می توانید از این ویژگی برای اسکن یک تصویر استفاده کنید، سپس آن را در جای دیگری کپی و جای گذاری کنید. جالب است بدانید که این امکان هم در وب Google Photos و هم در گوشی های اندروید در دسترس است. یکی از ویژگی های خوب این برنامه این است که برای متن های دست نویس نیز کاربرد دارد و تصاویری با متن های دست نویس را نیز با دقت بالا به متن تبدیل می کند. برای کپی متن عکس در اندروید باید به روش زیر عمل کنید:

 

 

- برنامه Google Photos را در گوشی خود باز کنید.

- تصویر مورد نظر خود را که دارای نوشته و متن است، انتخاب کنید.

 

استفاده از برنامه Google Photos برای کپی متن عکس در اندروید

 

- پس از باز شدن عکس مورد نظر، یک نوار ابزار در بخش پایین صفحه مشاهده کنید. از میان آیتم ‌های موجود در آن، گزینه Lens را انتخاب کنید.

 

استفاده از برنامه Google Photos برای کپی متن عکس در اندروید

 

- حالا روی متن ضربه بزنید و نگه دارید تا انتخاب شود.

 

استفاده از برنامه Google Photos برای کپی متن عکس در اندروید

 

- تنها چند لحظه زمان می‌برد تا اپلیکیشن، به صورت خودکار نوشته ‌ها را از تصاویر زمینه تشخیص دهد و آنها را در حالت Select به شما نمایش دهد.

- برای کپی کردن متن در کلیپ بورد، روی Copy Text کلیک کنید.

 

استفاده از برنامه Google Photos برای کپی متن عکس در اندروید

 


استفاده از برنامه Google Keep برای استخراج متن از عکس

Google Keep یک برنامه یادداشت برداری است، اما همه از توانایی آن در استخراج و گرفتن متن از تصاویر اطلاعی ندارند. در زیر نحوه کپی کردن متن از عکس ها با استفاده از برنامه Google Keep در اندروید یا آیفون خود آورده شده است :

 

 

- برنامه Google Keep را در گوشی خود باز کنید.

- روی آیکن Image در پایین صفحه کلیک کنید.

- عکس مورد نظر خود را از گوشی انتخاب کنید.

- حالا روی تصویر ضربه بزنید، روی منوی سه نقطه کلیک کنید و Grab Image Text را انتخاب کنید.

 

استفاده از برنامه Google Keep برای استخراج متن از عکس

 

- در عرض چند ثانیه، متن تصویر اسکن و استخراج می شود.

- اکنون می توانید متن مورد نیاز را کپی و ویرایش کنید.


تبدیل تصویر به متن آنلاین

گزینه دیگر برای کپی متن عکس در اندروید، استفاده از خدمات OCR آنلاین است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تصویر خود را آپلود کنید، و متن شما آماده کپی شدن است. در زیر، من به نحوه استفاده از onlineocr.net اشاره کرده‌ام که در استفاده من خوب عمل کرد، اما می‌توانید از هر وب‌سایتی که دوست دارید استفاده کنید.

 

 

- مرورگر خود را باز کنید و به سایت onlineocr.net بروید.

 

تبدیل تصویر به متن آنلاین

 

- بر روی Select File کلیک کنید و تصویر متن دار مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

تبدیل تصویر به متن آنلاین

 

- زبان و نوع فایل ورد، اکسل یا متن ساده را انتخاب کنید و گزینه Convert را بزنید.

 

علت نداشتن صدا در مکالمه با گوشی

 

- در عرض چند ثانیه، تمام متن، از تصویر اسکن و استخراج می شود.

- در نهایت می توانید فایل را دانلود کنید یا متن را از آن قسمت کپی کنید.


اپلیکیشن های کاربردی دیگر برای کپی متن عکس در اندروید

برای استخراج و کپی متن عکس در اندروید، تنها کافی است که یک اپلیکیشن مخصوص این کار را روی گوشی اندروید خود نصب کنید. سپس تصویر مورد نظر را برای شناسایی حروف الفبای موجود در آن اسکن کنید. از اپلیکیشن هایی که کار استخراج و کپی متن در اندروید را با دقت بالا و به خوبی انجام می دهند می توان به Text Fairy، Cam Scanner، اپلیکیشن های OCR مانند Text Scanner، OCR Text Scanner، Office Lens و Docufy Scanner اشاره کرد.

نظر خود را بنویسید