تعمیرات ماینر به تجربه، مهارت، تخصص، ابزار ها و دستگاه های به خصوصی نیاز دارد که تنها در یک مرکز تعمیراتی قابل اطمینان می توان به آن دست یافت. علاوه بر این به دلایل مختلف جا به جایی این دستگاه ها کار آسانی نیست و قطعا یک مرکز معتبر آنلاین که خدمات در محل را ارائه می دهد می تواند بهترین گزینه باشد. زود کمک یک سامانه جامع آنلاین است که می توان به صورت غیر حضوری در آن ثبت سفارش تعمیرات را انجام داد و از سرویس های با کیفیت کارشناسان مجرب این مرکز در محل کمک گرفت. با استفاده از مقاله آموزش ثبت درخواست در زود کمک می توانید سفارشات تعمیر دستگاه ماینر خود را ثبت و دریافت کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات مهم تعمیر ماینر را بیشتر بررسی کنیم.

ثبت درخواست تعمیر ماینر

برای تعمیر ماینر به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک زیر و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر ماینر را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، ماینر خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

آشنایی با ماینر و دلایل خرابی این دستگاه

دستگاه ماینر یک دستگاه پردازش گر است که از آن برای استخراج رمز ارز ها استفاده می شود. از آن جایی که این دستگاه در بیست و چهار ساعت شبانه روز در حال کار است و با حرارت زیاد ناشی از فعالیت خود سر و کار دارد، میزان خرابی و آسیب پذیری آن هم بالا است. به دلیل محاسبات حرفه ای و بسیار پیچیده ای که این دستگاه انجام می دهد دائما در حال تولید حرارت است و همین حرارت می تواند به ساختار و سخت افزار دستگاه آسیب برساند. علاوه بر این، نوسانات جریان برق نیز عامل مهم دیگر خرابی دستگاه های ماینر است. خصوصا که این دستگاه ها به برق دائمی و زیادی برای کارکرد شان نیاز دارند. مشکلات شبکه ای، ویروسی شدن و هک شدن دستگاه به دنبال حملات سایبری نیز می تواند آسیب های شبکه ای را به ماینر وارد کرده و موجب بروز خرابی های نرم افزاری در آن شود. در نتیجه تعمیر ماینر باید با توجه به نوع آسیب و روند عیب یابی دستگاه مورد نظر انجام شود.

 

تعمیر ماینر در محل

 


سرویس نصب، راه اندازی، سرویس و عیب یابی دستگاه ماینر

یکی از مهم ترین مواردی که در لیست تعمیر ماینر توسط مراکز تخصصی ارائه می شود، نصب و راه اندازی دستگاه ماینر است. این مراکز با تسلط به اصول نصب و راه اندازی فارم و اصول راه اندازی دستگاه و سرویس های لازم آن، برق کشی دستگاه، ساخت تابلو برق فارم ماینر و سایر موارد می توانند به کاربران این دستگاه ها برای نصب ماینر کمک کنند. همچنین ممکن است کاربران به ارتقای ظرفیت پاور دستگاه نیاز داشته باشند که در قالب سرویس های تخصصی تعمیرات ماینر ارائه خواهد شد.


انواع خدمات تعمیر ماینر

تعمیر دستگاه ماینر همان طور که گفته شد کار چندان ساده ای نیست و این دستگاه ها ساختار به خصوصی دارند. از این رو برای هر گونه سرویس تعمیری برای دستگاه های ماینر به تجربه و مهارت بالایی نیاز است. انواع خدمات تعمیر ماینر شامل عیب یابی و سرویس دستگاه، تعمیرات نرم افزاری دستگاه ماینر و تعمیرات سخت افزاری این دستگاه ها یا تعویض قطعات می شود. از مهم ترین تعمیرات سخت افزاری این دستگاه ها می توان به تعمیر برد دستگاه ماینر، تعمیر پاور دستگاه، تعمیر مودم، تعمیر و تعویض چیپ های برد کنترلر، ارتقای ظرفیت پاور دستگاه، تعمیر روتر ها و تعمیر سی پی یو های دستگاه اشاره کرد. تعمیرات نرم افزاری دستگاه هم می تواند شامل رفع انواع اختلالات نرم افزاری، ترمیم و حذف ویروس های دستگاه، رفع اختلالات کیف پول ماینر، از بین بردن حملات سایبری دستگاه ماینر و مواردی از این دست باشد. در ادامه برخی از مهم ترین و پر تقاضا ترین سرویس های تعمیرات ماینر را بررسی می کنیم.

تعمیر برد ماینر

برد در دستگاه ماینر نیز یکی از اصلی ترین و حساس ترین قطعات است و تعمیر و تعویض آن از اصلی ترین سرویس های تعمیر ماینر است. معمولا بیشتر خرابی ها و مشکلات برد دستگاه ماینر مربوط به ایراد های نرم افزاری است. در کنار مشکلات نرم افزاری معمولا نوسانات برقی هم می تواند به شدت به برد ماینر آسیب برساند. از جمله مشکلات و نشانه های خرابی برد در دستگاه ماینر می توان به متصل نشدن ماینر به شبکه اشاره کرد. همچنین در صورت آسیب دیدن برد معمولا اطلاعات در حافظه ذخیره نمی شوند. این موارد معمولا مهم ترین نشانه های خراب شدن کنترل برد در دستگاه ماینر است. کارشناسان بعد از بررسی قطعه و عیب یابی آن، تعمیرات تخصصی لازم را انجام می دهند. در صورتی که آسیب قابل تعمیر نباشد با تعویض آن مشکل ایجاد شده در دستگاه ماینر برطرف می شود. در تعمیر و عیب یابی برد دستگاه ماینر، مشکلات پردازنده های دستگاه و جی پی یو ها نیز بررسی و عیب یابی خواهد شد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تعمیر پاور در دستگاه ماینر

پاور یکی دیگر از قطعات اصلی، مهم و تاثیر گذار در عملکرد دستگاه ماینر است که در بحث تعمیر ماینر به آن می پردازیم. برای تعمیر دستگاه ماینر در صورت خرابی پاور باید به نشانه های خرابی این قطعه توجه کرد. در صورت خرابی پاور معمولا زمانی که ماینر را به برق متصل می کنید، جرقه می زند و فن نیز معمولا کار نمی کند. همچنین یک بوی غیر عادی از دستگاه به مشام می رسد. در صورت آسیب دیدن پاور برای جلوگیری از آسیب های بسیار جدی به دستگاه ماینر باید سریعا این قطعه ترمیم یا تعویض شود.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تعمیر هش برد در دستگاه ماینر

هش برد در واقع همان مجموعه چیپ و تغذیه کننده های آن در دستگاه ماینر است. این قطعه در ماینر ها اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع دستگاه ماینر قابلیت محاسبه های حرفه ای و پردازش های خود را به این قطعه وابسته است و در صورت از کار افتادن و خرابی هش برد یا بخش تغذیه آن، از این کارایی کم می شود. این مورد می تواند یکی از ضروری ترین ها در تعمیر ماینر باشد و در صورت بروز هر گونه نقص در کارکرد دستگاه ماینر باید سریعا چیپ ها و تغذیه کننده های آن توسط کارشناسان متخصص این دستگاه ها بررسی و عیب یابی شود. معمولا تعمیر هش برد با تعویض چیپ آسیب دیده انجام می شود. تعویض قطعه نیز در لیست تعمیرات ماینر به صورت تخصصی قرار می گیرد.


رایج ترین مشکلات دستگاه ماینر

به صورت معمولا در انواع دستگاه های ماینر یک سری مشکلات مشاهده می شود که علاوه بر تعمیر ماینر نیاز به رفع ایراد های دستگاه به صورت تخصصی را به وجود خواهد آورد. رایج ترین مشکلاتی که در دستگاه های ماینر مشاهده می شود شامل موارد زیر است:

  • دستگاه ماینر روشن نمی شود
  • بروز مشکل در عملکرد فن دستگاه ماینر
  • بروز ایرادات نرم افزاری در دستگاه ماینر
  • بروز اختلالات امنیتی در دستگاه ماینر

بروز مشکلات در فن دستگاه ماینر

یکی از مهم ترین موارد دیده شده در تعمیر ماینر، رفع مشکلاتی است که در فن دستگاه دیده می شود. معمولا در صورت بروز مشکل در فن دستگاه ماینر، حرکت و سرعت آن بیشتر یا کم تر از حالت معمول می شود. در نتیجه بروز این حالت، دستگاه ماینر ارور می دهد. در مواردی نیز فن دستگاه به صورت کامل از کار می افتد. در تعمیر دستگاه ماینر باید تعمیرکار بررسی کند که آیا فن به درستی روی برد نصب شده با خیر. در ادامه نیز آسیب های احتمالی فن دستگاه ماینر را بررسی می کند و در صورت نیاز آن را تعویض خواهد کرد. تعمیر فن و رفع مشکلات آن در اسرع وقت بسیار ضروری است، چرا که به دلیل نقش این قطعه در دستگاه ماینر در صورت برطرف نشدن مشکل می تواند به سایر قطعات مهم دستگاه مانند کنترل برد و پاور دستگاه ماینر آسیب جدی برساند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

رفع مشکلات نرم افزاری و امنیتی در دستگاه ماینر

اقداماتی که برای تعمیر ماینر انجام می شود در بسیاری از مواقع در دسته تعمیرات نرم افزاری است و باید مشکلات مختلف نرم افزاری در دستگاه برطرف شود. خصوصا بروز اختلالات امنیتی در دستگاه می تواند به شدت دردسرساز شود. هک شدن و حملات سایبری از جدی ترین مشکلاتی است که کاربران دستگاه های ماینر را تهدید می کند. نصب فریمور های قفل شکسته روی دستگاه، نفوذ ویروس ها و بدافزار ها و مواردی از این دست می تواند در عملکرد دستگاه مشکل ایجاد کند. در نتیجه دستگاه باید برای بررسی و عیب یابی تخصصی به یک مرکز تعمیراتی معتبر ارجاع داده شده تا با تشخیص دلیل مشکل در دستگاه ماینر، برای تعمیرات ماینر مورد نظر اقدامات لازم صورت بگیرد.


اقدامات پیشگیرانه به جای تعمیر ماینر

در پایان بهترین گزینه انجام کار هایی است که از خرابی و بروز مشکلات مختلف در دستگاه ماینر جلوگیری به عمل آورد تا به صرف هزینه و وقت زیادی برای تعمیر ماینر نیاز نباشد. اولین مورد این است که به هیچ عنوان از وب سایت های نامطمئن و مشکوک بازدید نکنید. از طرفی به شدت تاکید می شود از اورکلاک کردن خودداری کنید. این کار می تواند روی عمر مفید هش برد تاثیر منفی بگذارد و موجب خرابی آن شود. بنابراین به هیچ عنوان از فریمور های قفل شکسته در دستگاه ها تان استفاده نکنید. از رمز های عبور قوی استفاده کنید تا احتمال حملات سایبری و هک شدن را کاهش دهید. در صورت ویروسی شدن دستگاه هر چه سریع تر جهت تعمیرات  ماینر و حذف ویروس ها و بد افزار ها اقدام کنید. در نهایت نیز همیشه تعمیر به موقع و عیب یابی تخصصی را در نظر بگیرید تا دستگاه شما کم ترین آسیب را ببیند. نصب و راه اندازی اصولی و درست دستگاه ماینر نیز می تواند موجب پیشگیری از خرابی های احتمالی بعدی و نیاز به تعمیر دستگاه ماینر مورد نظر شود.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران