در خصوص دوربین های مدار بسته که استفاده از آنها به مراتب بیشتر از قبل شده است، احتمال خرابی و بروز یک سری اختلالات در سیستم آنها وجود دارد. از این رو تعمیر دوربین مدار بسته یکی از خدمات تخصصی است که باید توسط کارشناسان مجرب این دستگاه ها انجام شود. مشکلات به وجود آمده در دوربین های مدار بسته تنوع مختلفی دارد و وجود این اختلالات می تواند در ثبت تصاویر یا کیفیت آنها تاثیر منفی داشته باشد. عیب یابی و تعمیرات دوربین مدار بسته به دلیل حساسیت این دستگاه ها و ساختاری که دارند بسیار تخصصی است و از همه مهمتر بهترین گزینه برای کاربران، تعمیر دوربین مدار بسته در محل است. در مرکز زود کمک به عنوان یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر، سرویس، عیب یابی و تعمیر انواع دوربین های مدار بسته در محل با بهترین کیفیت انجام می شود. در ادامه بیشتر با مشکلات رایج این دستگاه ها و انواع خرابی آنها آشنا می شویم.

ثبت سفارش آنلاین تعمیر دوربین مدار بسته

برای تعمیر دوربین مدار بسته به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر دوربین مدار بسته را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، دوربین مدار بسته خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات دوربین، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

 

هزینه تعمیرات دوربین مداربسته

قیمت تعمیر دوربین مداربسته، با توجه به شدت و نوع خرابی این دستگاه متفاوت است. باید دید اجزای مختلف دوربین مداربسته تا چه حد آسیب دیده اند و امکان تعمیر قطعات آنها وجود دارد یا نه. به عنوان مثال اگر دستگاه ضبط کننده به طور کلی از کار افتاده باشد، باید آن را تعویض کرد و این کار معمولا هزینه بالایی دارد. یا در صورت سوختن یا خرابی یکی از دوربین ها بازهم باید خودتان را برای پرداخت مبالغ قابل توجه آماده کنید. اما اگر آسیب دیدگی سطحی بوده و مشکل با اقدامات ساده برطرف شود، هزینه تعمیرات دوربین مداربسته چندان بالا نیست.

خدمات تعمیر دوربین مدار بسته

خدمات ارائه شده برای تعمیرات دوربین مدار بسته بر اساس نوع مشکل دستگاه طیف وسیعی از تعمیرات نرم افزاری، سخت افزاری و تعویض قطعات را شامل می شود. این خدمات برای برندهای مختلف این دوربین ها اعم از پاناسونیک، اوزاکی و ادیمکس انجام می شود. عیب یابی دوربین، تست دستگاه و بررسی های تخصصی از جمله خدمات مختلفی است که برای تعمیر دوربین مدار بسته در محل ارائه می شود. رایج ترین موارد تعمیرات این دستگاه ها شامل گزینه های زیر می شود:

 • نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته
 • تعمیر رسیور دوربین مدار بسته
 • تعمیر برد دوربین مدار بسته
 • تعمیر و تعویض کابل های دوربین مدار بسته
 • تعمیر دی وی آر دوربین مدار بسته
 • تعمیر آداپتور دوربین مدار بسته
 • تعمیر هارد دوربین مدار بسته
 • تعمیر و تعویض لنز دوربین مدار بسته
 • تعمیر دید در شب دوربین مدار بسته و ...

تعمیر دوربین مدار بسته

تعمیر برد دوربین مدار بسته

یکی از قطعات اصلی و مرکزی در دوربین های مدار بسته برد آن است. برد در این دستگاه نیز درست مانند سایر دستگاه های الکترونیکی وظیفه کنترل بخش های دیگر دستگاه و برقراری ارتباط بین آنها را دارد. برد در دوربین های مدار بسته حساسیت بالایی دارد و خرابی آن با نشانه هایی مانند تصویر ندادن یا روشن نشدن دستگاه مشخص می شود. در بسیاری از مواقع که برای تعمیر دوربین مدار بسته مورد نظر به تعویض برد نیاز است، باید حتما از یک برد و ماژول یکسان و هم اندازه با نمونه قبلی استفاده شود که کاملا با سنسور تصویر پیشین دستگاه مطابقت داشته باشد. علاوه بر آن داشتن مهارت کافی در تنظیم و تعویض برد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

تعمیر و تعویض کابل ها و سیم های داخلی دوربین مداربسته

یکی دیگر از موارد رایج در تعمیر دوربین مدار بسته، تعمیر و تعویض کابل و سیم کشی های این دستگاه هاست. معمولا در صورتی که کابل دچار مشکل شده باشد، نمایش تصویر با اختلال مواجه شده و دوربین بعد از روشن شدن تصویری را نمایش نمی دهد. در نتیجه باید فیش ها، کابل های اصلی و سیم کشی های داخل دوربین مدار بسته بررسی و عیب یابی شده تا در صورت خرابی و قطعی مشکل با تعمیر و تعویض آنها برطرف شود.

تعمیر تخصصی دی وی آر در دوربین مداربسته

مورد مهم دیگری که در تعمیر دوربین مدار بسته اهمیت زیادی دارد و معمولا مشکلات زیادی به آن مربوط می شود، خرابی ها و اختلالات مربوط به دی وی ار است. دی وی آر در واقع دستگاه ضبط کننده تصاویر در دوربین مدار بسته است و معمولا مشکلاتی مانند روشن نشدن دستگاه، ذخیره نشدن تصاویر، عدم نمایش تصاویر، هماهنگ نبودن با هارد دیسک دستگاه، به هم ریختگی تنظیمات دی وی آر، داغ کردن دی وی آر، تصویر ندادن دستگاه و ... در این دستگاه ها مشکل ساز می شود. برای تعمیرات دوربین مدار بسته مورد نظر باید دی وی آر به دقت عیب یابی شده و تعمیرات لازم برای این دستگاه انجام شود. برای مثال ممکن است دی وی آر به یک سری تنظیمات مجدد نیاز داشته باشد که باید به صورت تخصصی توسط تعمیرکاران و نصابان دوربین های مدار بسته انجام شود.

بیشتر بخوانیم:  آموزش خروجی گرفتن از فیلم های دوربین مداربسته

تعمیرات دوربین مدار بسته در محل

مرکز تخصصی زود کمک یکی از مراکز تعمیرات تخصصی معتبر است که کارشناسان مجرب آن با حضور در محل تعمیرات دوربین مدار بسته را در مدل های مختلف انجام می دهند. یک تعمیرکار برای این که بتواند تعمیر این دستگاه ها را به بهترین شکل ممکن انجام دهد باید به خوبی با ساختار دوربین های مدار بسته آشنایی داشته باشد. داشتن یک دانش سخت افزاری و آشنایی با نحوه نصب و راه اندازی این دوربین ها اولویت است. علاوه بر این تعمیرکاران مجرب زود کمک به خوبی با لنزهای مختلف دوربین های مدار بسته و نحوه عملکرد آنها آشنایی داشته و می توانند به خوبی این دوربین را باز کرده، آنها را عیب یابی کنند و مشکلات مختلف به وجود آمده در دستگاه را شناسایی نمایند. آنها با نحوه نصب نرم افزارهای این دوربین ها نیز آشنایی دارند و به خوبی با قطعات الکترونیکی دوربین مدار بسته و قطعه های اصلی دستگاه مانند هارد، برد و دی وی آر آشنا هستند. با ثبت درخواست تعمیر دوربین مدار بسته در محل، کارشناسان در محل حاضر شده و بعد از بررسی دستگاه و برآورد هزینه ها، در سریع ترین زمان ممکن مشکل را تشخیص داده و آن را برطرف می کنند.

رایج ترین مشکلات دوربین های مدار بسته

تعمیر دوربین مدار بسته می تواند شامل هر موردی شود. با این حال در تعمیر این دستگاه ها معمولا یک سری از مشکلات و ایرادها به صورت رایج تری دیده می شوند و عملکرد دستگاه را مختل می کنند. رایج ترین مشکلات انواع دوربین های مدار بسته شامل موارد زیر می شود:

 • روشن نشدن دوربین مدار بسته
 • دوربین مدار بسته قادر به چرخیدن نیست
 • صدا در دوربین پخش نمی شود
 • مشکلات مربوط به دستگاه دی وی آر مانند داغی یا کندی بیش از حد آن
 • وجود نویز در تصاویر نمایش داده شده در دوربین مدار بسته
 • برفکی شدن تصاویر یا کاهش کیفیت و نور تصاویر
 • در دوربین مدار بسته گزینه زوم دستگاه به خوبی کار نمی کند
 • آپدیت نبودن منوی سیستم
 • هنگ کردن دائمی منوی دستگاه
 • قطع و وصل شدن تصاویر در دوربین مدار بسته
 • مات بودن تصاویر یا ظاهر شدن خطوط افقی و عمودی در آنها
بیشتر بخوانیم : علت نمایش  سیاه و سفید تصاویر دوربین مدار بسته در سیستم

رفع مشکل تصویر ندادن دوربین مدار بسته

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در مدل های مختلف دوربین مدار بسته مشاهده می شود، تصویر ندادن این دستگاه هاست. این یعنی دوربین هیچ کارایی ندارد و قطعا تعمیر دوربین مدار بسته در محل و در سریع ترین زمان ممکن یکی از مهم ترین کارهایی است که کاربران باید انجام دهند. در این شرایط تعمیرکاران با حضور در محل کابل های اصلی و سیم کشی های دستگاه را بررسی می کنند. از طرفی نیز سیستم برق دستگاه و آداپتور آن باید بررسی شود تا مشخص شود که دقیقا مشکل از کجاست. تمامی اتصالات و ورودی ها و خروجی های دوربین مدار بسته باید به صورت تخصصی عیب یابی شده تا منبع مشکل به درستی مشخص شود. افت کردن میزان ولتاژ ورودی به دستگاه، بروز مشکلاتی در هارد دیسک دوربین مدار بسته و سایر موارد مشابه نیز می تواند موجب بروز مشکل تصویر ندادن دستگاه شوند. این تصویر ندادن در حالی است که تمامی تجهیزات مرتبط با دوربین مدار بسته روشن است.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران