در بین سیستم های بانکی، دستگاه های خودپرداز به دلیل آسان کردن خدمات گوناگونی به مانند فرایند دریافت و انتقال وجه ، توانایی اعلام موجودی ، امکان خریدن شارژ، قابلیت پرداخت قبوض ، و … دارای محبوبیت و کارایی بسیاری می باشند. این دستگاه ها در اصل در مکان های دور افتاده که بانکی موجود نیست ؛ از طریق خطوط تلفن امکان اتصال به شبکه بانکی را می یابند ؛ این امر سبب می‌ گردد مردم مناطق محروم نیز بتوانند به سرعت تراکنش ‌های مالی مورد نیاز خود را انجام دهند. لذا لازم است تا همیشه و همواره و به شکل ۲۴ ساعته بتوانند به جریان برق شهری وصل باشند که دارای هیچ نوع نوسان و قطعی ای نباشد.

بهره گرفتن از یو پی اس ها به منظور دستگاه های خودپرداز بانک یا در اصل همان ATM ها به دلیل حساسیت قسمت های گوناگون آن در مقابل نوسان ها و نیز قطع شدن جریان برق ، امری است بسیار ضروری . البته برق شهری در نقاط مختلف کشور در طول روز بارها دچار نوسان می ‌شود. این موضوع می تواند به تجهیزات گران قیمت عابر بانک صدمات فراوانی وارد کند. در حالی که استفاده از UPS در خودپرداز موجب تنظیم ولتاژ می شود. لذا علاوه بر حفظ سلامت ATM ها، به افزایش عمر مفید آن ها نیز کمک می‌ کند. استفاده از یو پی اس در خود پرداز بانک باعث می ‌شود بانک‌ ها و موسسات مالی خدمات خود را در بالاترین سطح کیفی ارائه دهند.

کاربر گرامی در صورت نیاز به تعمیر UPS با ضمانت با گارانتی و خدمات پذیرش در محل با زود کمک تماس بگیرید.

یو پی اس در بانک

دلایل استفاده از یو پی اس در خود پرداز بانک

روزانه هزاران تراکنش از طریق دستگاه‌ های عابر بانک در اقصی نقاط ایران انجام می پذیرد. اما متاسفانه عملکرد این تجهیزات به دلیل قطع و وصل شدن جریان برق مختل می‌ شود، لذا معاملات کاربران در معرض تهدید قرار می ‌گیرد. در صورتی که استفاده از یو پی اس در خودپرداز انرژی بی وقفه ای را برای دستگاه تامین می‌ کند. بنابراین افراد در 24 ساعت شبانه روز و حتی در ایام تعطیل می‌ توانند تراکنش های مالی خود را با خیالی آسوده انجام دهند. به طور کلی مهمترین دلایلی که استفاده از یو پی اس در ATM را ضروری می‌ سازد، عبارتند از:

نقش یو پی اس در خود پرداز بانک  ها برای حفاظت از اطلاعات و داده ها

همان طور که می ‌دانید، دستگاه ‌های ATM یا همان عابر بانک ‌ها تراکنش ‌های حساس مالی را پردازش می‌ کنند. از این رو الزامی است تدابیری اندیشیده شود تا اطلاعات مهم کاربران حفظ گردد. در اینجاست که نقش سیستم ‌های UPS پر رنگ می ‌شود، زیرا این تجهیزات وظیفه ارائه برق پشتیبان را بر عهده دارند. لذا موجب می ‌شوند هنگام قطعی طولانی مدت برق، خطر از دست رفتن اطلاعات به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

دسترسی به خدمات بانکی در تمام اوقات شبانه روز

استفاده از یو پی اس در خود پرداز باعث می ‌شود افراد در تمام ساعات شبانه روز و مواقع قطعی برق به خدمات بانکی دسترسی داشته باشند. قطع برق خسارت بسیاری را به موسسات مالی و بانکی وارد می ‌کند. در حالی که یو پی اس انرژی لازم را برای عملکرد ATM تامین می‌ کند، لذا دستگاه همیشه فعال است. این موضوع علاوه بر این که موجب جلب رضایت کاربران می‌ شود، از خسارات مالی به شعبات بانک‌ ها ممانعت به عمل می‌ آورد.

پیشگیری از خرابی تجهیزات

دستگاه‌ های گران قیمت ATM در برابر افت یا افزایش بیش از حد ولتاژ آسیب پذیر هستند‌. بنابراین لازم است سلامت این تجهیزات در مقابل اختلالات ناشی از نوسان جریان برق حفظ شود. یو پی اس با ارائه جریان مداوم و بی‌ وقفه برق در پیشگیری از خرابی ‌ها نقش موثری دارد. علاوه بر این تضمین می ‌کند عابر بانک حتی هنگام قطعی برق کارکرد مطلوبی داشته باشد.

پایداری جریان برق

دستگاه‌ های خودپرداز برای عملکرد بهینه‌ نیاز به انرژی پایدار و بدون وقفه دارند. سیستم ‌های یو پی اس دقیقاً برای دستیابی به این هدف طراحی شده‌ اند. به گونه‌ ای که با فراهم کردن برق پایدار، عابر بانک‌ را در برابر افت یا افزایش برق و قطعی موقت آن حفظ می نمایند. در چنین شرایطی ATM ها به درستی کار می ‌کند و کاربران هم می‌ توانند نقل و انتقالات مالی خود را بدون معطلی انجام دهند.

مزایای استفاده از یو پی اس در خودپرداز

منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) یک جزء ضروری در عملکرد دستگاه های خودپرداز (ATM) است. در اینجا برخی از مزایای استفاده از UPS  در دستگاه های خودپرداز آورده شده است.

عملکرد مداوم

یو پی اس منبع تغذیه مداوم دستگاه های خودپرداز را حتی در صورت قطع یا نوسانات برق فراهم می کند. این تضمین می کند که ATM  همچنان عملیاتی است و می تواند تراکنش ها را بدون وقفه انجام دهد.

بیشتر بخوانید: آموزش سری و موازی بستن باتری یو پی اس

یو پی اس بانکی

محافظت در برابر برق

افزایش برق در هنگام قطع یا نوسانات برق رایج است و می تواند به قطعات الکتریکی دستگاه خودپرداز آسیب برساند. یو پی اس ولتاژ ورودی را تنظیم می کند و از آسیب رساندن برق به دستگاه خودپرداز جلوگیری می کند.

جلوگیری از از دست دادن اطلاعات

در صورت قطع برق، ATM  ممکن است داده ها و سوابق تراکنش ها را از دست بدهد. این می تواند باعث ناراحتی مشتریان و بانک ها شود. UPS با ارائه پشتیبان برق برای مدت زمان کافی از از دست رفتن داده ها جلوگیری می کند و به دستگاه خودپرداز اجازه می دهد هر تراکنش در حال انجام را تکمیل کند و داده ها را با خیال راحت ذخیره کند.

صرفه جویی در هزینه

قطع برق می تواند باعث از کار افتادن دستگاه های خودپرداز و در نتیجه از دست رفتن درآمد بانک ها شود. با استفاده از یو پی اس، بانک ها می توانند زمان خرابی را کاهش دهند و از عملکرد مداوم دستگاه های خودپرداز اطمینان حاصل کنند که منجر به صرفه جویی در هزینه ها می شود.

نصب آسان

یو پی اس در خود پرداز بانک ها را می توان به راحتی در دستگاه های خودپرداز بدون نیاز به سیم کشی پیچیده یا تغییراتی در سیستم برق موجود نصب کرد.

نظارت از راه دور در ups بانک

برخی از مدل ‌های UPS دارای قابلیت‌های نظارت از راه دور هستند که به پرسنل فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد وضعیت UPS را نظارت کنند و در صورت بروز هرگونه مشکل هشدار دریافت کنند. این تضمین می کند که می توان برای حل هر گونه مشکل اقدام فوری انجام داد و در نتیجه زمان خرابی را به حداقل رساند.

ups در بانک

طول عمر بیشتر

یو پی اس می تواند به افزایش طول عمر قطعات الکتریکی دستگاه خودپرداز با محافظت از آنها در برابر برق و سایر اختلالات الکتریکی کمک کند. این امر نیاز به تعمیرات و تعویض مکرر را کاهش می دهد و منجر به صرفه جویی در هزینه بانک ها می شود.

در نتیجه، یو پی اس یک جزء مهم در عملکرد دستگاه های خودپرداز است که منبع تغذیه مداوم، محافظت در برابر نوسانات برق، جلوگیری از اتلاف داده ها، صرفه جویی در هزینه، نصب آسان، نظارت از راه دور و طول عمر بیشتر برای قطعات الکتریکی دستگاه خودپرداز است. بانک ها باید استفاده از UPS را برای اطمینان از عملکرد قابل اعتماد و کارآمد دستگاه های خودپرداز خود در نظر بگیرند.

نکات مهم درباره خرید و استفاده از UPS در خودپرداز

دستگاه های ups در مدل ‌های متنوعی تولید می شوند، این امر موجب شده هر کدام از تجهیزات از نظر کارایی با دیگری متفاوت باشند. لذا برای خرید و استفاده از یو پی اس در خود پرداز بانک باید به نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشید:

مدت زمان ذخیره باتری

جهت استفاده از UPS در خودپرداز لازم است به مدت زمان ذخیره باتری دستگاه نیز توجه نمایید. به این منظور مدل‌ هایی از یو‌ پی اس را برگزینید که مدت ذخیره باتری آن ها 8 ساعت باشد.

توان مصرفی

بکوشید یو پی اس‌ هایی را برگزینید که توان آن ها بالاتر از میزان انرژی مصرفی دستگاه عابر بانک باشد. سعی نمایید تجهیزاتی را انتخاب کنید که توان آن ها حدود ۲۰ درصد از توان مصرفی خودپرداز بیشتر است. توجه به این موضوع باعث می شود تمام قسمت ‌های حساس دستگاه در مقابل نوسانات جریان برق محافظت شود. یو پی اس های آنلاین و لاین اینتراکتیو به دلیل زمان سوئیچ کمتر و عملکرد بهتر برای ATM گزینه مناسبی به شمار می‌ روند.

پیشنهاد سایت: معرفی بهترین یو پی اس های خارجی

ups در atm

سایر مشخصات

تولید حرارت پایین، راندمان کاری بالا و مدیریت هوشمند باتری از دیگر فاکتورهایی است که باید مد نظر قرار گرفته شود. علاوه بر آن مجهز بودن به مدار تنظیم ولتاژ، عملکرد آسان و دارا بودن محفظه مناسب برای باتری نیز اهمیت زیادی دارند.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران