با افزایش کاربران دستگاه کپی شارپ و افزایش میزان چاپ، طبیعی است که خرابی ها و نقص های فنی دستگاه هم زیاد شود. خطای h4 دستگاه کپی شارپ نیز از رایج ترین ارورهای این دستگاه است که کاربران زیادی را درگیر می کند. برای رفع کد ارور h4 فتوکپی SHARP، می توان با رعایت نکات جزئی و استفاده درست از دستگاه کپی، از احتمال رخ دادن این خطا، جلوگیری کرد. اما وقتی ارور چاپگر را مشاهده کردید، تنها کاری که از دست شما بر می آید این است که بفهمید منشا خرابی از کجاست و باقی کارها را به دست متخصص بسپارید. بنابراین، ما در این مقاله، به بررسی خطای h4 دستگاه کپی شارپ، پرداخته ایم و روش های رفع این مشکل را ارائه داده ایم تا با آنها آشنا شوید.

 

مشاوران آنلاین زودکمک

 

بررسی خطای h4 دستگاه کپی شارپ

بخشی از خرابی قطعات دستگاه کپی و خطاهای دستگاه کپی را با مشاهده عملکرد ناقص و علائم خرابی دستگاه، می توان تشخیص داد و برای رفع آنها اقدام کرد. اما بسیاری از این اختلالات، به صورت یک کد ارور، بر روی نمایشگر دستگاه چاپ، ظاهر می شوند که تنها کافی است معنای آن خطا را بدانید. شما می توانید معنای آن خطا را در دفترچه راهنمای چاپگر، پیدا کنید و منشا آن را بیابید.

 

خدمتی ویژه از زودکمک

 


منشا خطای h4 دستگاه کپی شارپ

کد ارور h4، نشان دهنده دمای بسیار پایین قطعه هات رولر یا هیتر یا از کار افتادن لامپ های هیتر است. هیتر یا فیوزینگ، یکی از مهم ترین قطعات دستگاه فتوکپی است که وظیفه ثبت متن و تصویر را بر روی کاغذ دارد و از طریق ایجاد حرارت، این کار را انجام می دهد. وقتی کاغذ فتوکپی را از دستگاه می گیرید و گرم بودن آن را حس می کنید، در واقع گرمایی را احساس می کنید که از هیتر خارج شده است. اما زمانی که هیتر یا فیوزینگ دستگاه، دچار مشکل شود، در عملکرد کپی و فرایند چاپ، تاثیر می گذارد و لازم است برای رفع کد ارور h4 دستگاه فتوکپی SHARP، دست به کار شوید.

 

خطای h4 دستگاه کپی شارپ

خطای h4 دستگاه کپی شارپ نیز از رایج ترین ارورهای این دستگاه است که کاربران زیادی را درگیر می کند.

 


رفع خطای h4 دستگاه کپی شارپ

برای رفع خطای h4 دستگاه کپی شارپ ، قبل از هر کاری، باید ارور دستگاه کپی را با ورود به بخش کد دهی دستگاه، شناسایی کنید و برای رفع آن دست به کار شوید. ابتدا دستگاه فتوکپی را خاموش و روشن کنید. سپس برای ورود به پنل کد دهی، دکمه # و سپس دکمه INTERRUPT را فشار دهید. بعد از آن، دکمه C و دوباره دکمه INTERRUPT را فشار دهید. باید این مراحل را در کمترین زمان ممکن انجام دهید تا به نتیجه برسید. سپس کدهای اولیه و ثانویه را وارد کنید و وارد پنل شوید. آن گاه، ارور h4 را در دستگاه بررسی کنید و برای رفع آن، دستگاه را به تنظیمات کارخانه برگردانید و ریست کنید.

 

 

دقت کنید که قبل از ریست کردن دستگاه چاپ، باید فیوز حرارتی دستگاه فتوکپی، ولتاژ برق ورودی به برد اصلی دستگاه فتوکپی و هیتر دستگاه را به دقت بررسی کنید. بهترین کار پس از مواجه شدن با خطای h4 دستگاه کپی شارپ ، این است که آن را به دست یک متخصص تعمیر دستگاه کپی بسپارید.


کدهای ریست در مدل های مختلف کپی شارپ

  • برای ریست کردن دستگاه های کپی شارپ در مدل های AR-150، AR-151و AR-155، ابتدا دکمه  Clear را بزنید و سپس دکمه Exposure Select Key را فشار دهید. بعد از آن عدد 14 را بزنید و دکمه Start Key یا شروع را فشار دهید.

 

  • برای ریست کردن دستگاه های فتوکپی دیجیتال در مدل های AR-160, AR-162, AR-163, AR-164, AR-200, AR-201, AR-205, AR-207; DM-2000, DM-2005, DM-2010, DM-2015، ابتدا دکمه Clear را بزنید و سپس دکمه Interrupt را فشار دهید. بعد از آن، عدد 0 را بزنید و دوباره دکمه “Interrupt را فشار دهید. پس از آن، دکمه شروع را بزنید.

 

 

  • برای ریست کردن دستگاه های کپی شارپ در مدل های AR-M160, AR-M205، ابتدا دکمه # را برنید و سپس دکمه  Interrupt را فشار دهید. بعد از آن، دکمه Clear را بزنید و دوباره روی دکمه Interrupt دست بگذارید. عدد 14 را بزنید و دکمه شروع را فشار دهید.

 

  • برای ریست کردن دستگاه های فتوکپی شارپ در مدل های AR-168S, AR-168D, AR-208D, AR-208S, AR-M162, AR-M162E, AR-M207, AR-M207E، ابتدا دکمه # را بزنید و سپس دکمه * را فشار دهید. بعد از آن، دکمه Clear را بزنید و سپس دوباره دکمه * را فشار دهید. عدد 14 را بزنید و دکمه شروع را بزنید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1402/11/17-16:21

درود بر شما سلام. لطفآ اعزام تکنسین عزیز

دوست عزیز شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 1662 تماس بگیرید کارشناسان زود کمک آماده ارائه خدمات به شما هستند.

Saeed
1402/07/05-10:39

باسلام و تشکر از سایت خوبتون همین الان به کمک سایت شما کارم راه افتاد .ممنون از لطفتون

سلام. لطفآ اعزام تکنسین
1402/03/16-14:20

لطفا برای رفع خطای اچ 4 یاری لازم است.

علی گورویی
1402/01/16-08:26

بسیار عالی و مفید بود ممنون از راهنمایی های شما