باز کردن قفل گوشی با صدا، یکی از روش های کاربردی حفظ امنیت دستگاه است که بسیاری از کاربران از آن بی اطلاع هستند. هرچند فعال کردن و استفاده از این ویژگی، روش های خاص خود را دارد، اما پیچیده نیست. بنابراین با کمی دقت می توانید از ویژگی باز کردن قفل گوشی موبایل با صدا، برای بالا بردن هر چه بیشتر امنیت گوشی خود استفاده کنید. این فرایند با کمک دستیار گوگل قابل اجرا است که ابزاری کاربردی است. دستیار گوگل، بسته به نسخه اندروید شما، می تواند اقدامات زیادی را با استفاده از دستورات صوتی انجام دهد که باز کردن قفل گوشی با صدا، یکی از آنها محسوب می شود.

مشاوره آنلاین زودکمک

نحوه باز کردن قفل گوشی با صدا

نحوه باز کردن قفل گوشی با صدا به این صورت است که برای قفل گشایی از دستگاه باید رمز عبور خود را که همان صدای شماست، به دستگاه بشناسانید. به این صورت باید جمله رمز را با صدای خود، به طور واضح به دستگاه بگویید. فعال کردن دستیار گوگل یا Google Assistant، روش های باز کردن قفل گوشی با صدا و استفاده از دستیار گوگل در Lock Screen گوشی روش های باز کردن قفل گوشی با صدا هستند که آنها را در این مطلب بررسی می کنیم.

باز کردن قفل گوشی با صدا

باز کردن قفل گوشی با صدا، یکی از روش های کاربردی حفظ امنیت دستگاه است که بسیاری از کاربران از آن بی اطلاع هستند.


فعال کردن دستیار گوگل یا Google Assistant

برای استفاده از ویژگی باز کردن قفل گوشی از طریق دستیار گوگل یا Google Assistant، باید این ویژگی را در گوشی هوشمند خود داشته باشید یا این قابلیت فعال باشد. معمولا گوشی ‌های جدید که دارای اندروید 7.0 نوقا و بالاتر هستند، به ‌صورت پیش ‌فرض دستیار صوتی گوگل دارند. اگر نمی دانید که این ویژگی در گوشی شما فعال است یا نه، تنها باید برنامه گوگل خود را باز کنید و گزینه More را بزنید. تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید و دستیار گوگل یا Google Assistant را بررسی کنید. اگر گوشی شما هنوز دارای نسخه قدیمی سیستم‌ عامل اندروید است، دستیار گوگل به وسیله آپدیت خودکار در گوشی شما نصب می شود. توجه داشته باشید که همه گوشی‌ های اندرویدی مجهز به سیستم‌ عامل اندروید 5.0 و بالاتر، می توانند دستیار صوتی گوگل را دریافت کنند. حتی می توانید برنامه Google Assistant را به ‌سادگی از گوگل پلی دانلود کنید. برای فعال کردن این ویژگی، گوشی شما باید قابلیت های زیر را داشته باشد:

فعال کردن دستیار گوگل یا Google Assistant

 • Google Assistant باید از زبان گوشی شما پشتیبانی کند.
 • پس از انتخاب و تنظیم زبان درست برای گوشی، برنامه Google Play Services را به آخرین نسخه به روزرسانی کنید.
 • حداقل ورژن اندروید برای فعال شدن دستیار گوگل، اندروید 5.0 است. دستگاه شما نیز باید دارای حداقل ۱ گیگابایت رم و حداقل رزولوشن ۷۲۰p باشد.
 • قابلیت باز کردن قفل گوشی با صدا یا قفل کردن صفحه گوشی با آن، فقط در نسخه های 5.0 تا 7.1.2 کار می کند. Google Assistant از نسخه اندروید ۸ و بالاتر حذف شده است.

 تعمیر موبایل ، سرعت، دقت وکیفیت در کار

روش های باز کردن قفل گوشی با صدا

اگر دستیار گوگل یا Google Assistant را در گوشی خود فعال کرده اید یا شرایطی که برای باز کردن قفل گوشی با صدا لازم است دارید، روش های زیر را انجام دهید تا بتوانید قفل گوشی خود را با صدا باز کنید:

روش های باز کردن قفل گوشی با صدا

 

 • برنامه Google Assistant را باز کنید. روی آیکن آبی بزنید و منوی سه نقطه را باز کنید.
 • گزینه تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید و روی گوشی خود، زیر عبارت Devices heading را بزنید. حالا باید گزینه های Voice Match و Unlock with Voice Match را فعال کنید.

 

روش های باز کردن قفل گوشی با صدا

 

 • بعد از اینکه این گزینه ها را فعال کردید، از شما خواسته می شود تا از یک دستور صوتی برای آموزش برنامه استفاده کنید. این کار شما باعث می شود گوگل صدای شما را یاد بگیرد و برای باز کردن قفل گوشی با صدا، تنها به صدای شما پاسخ دهد. همچنین این برنامه از شما می خواهد چند جمله یا عبارت دیگر را هم ضبط کنید.
 • توجه داشته باشید که برای شروع فرایند قفل کردن یا باز کردن گوشی با صدای خود توسط دستیار گوگل، ابتدا باید عبارت دستوری OK Google را بگویید.

بیشتر بخوانید : اتصال آیفون به تلویزیون

استفاده از دستیار گوگل در Lock Screen گوشی

برای استفاده از دستیار گوگل یا Google Assistant ، نیازی به نصب برنامه های جانبی ندارید و می توانید به راحتی با صدای خود روی گوشی هوشمندتان، روی آن قفل صوتی بگذارید. برای انجام این روش مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

استفاده از دستیار گوگل در Lock Screen گوشی

 • ابتدا به منوی تنظیمات یا Settings بروید و روی Lock screen and security کلیک کنید.
 • وارد صفحه ای جدید می شوید که برای فعال کردن ویژگی بازکردن قفل گوشی با صدا باید گزینه Smart Lock را انتخاب کنید.

 

استفاده از دستیار گوگل در Lock Screen گوشی

 • در این مرحله از باز کردن قفل گوشی با صدا، شما وارد Smart Lock سیستم عامل اندروید می شوید. بر روی گزینه Voice Match کلیک کنید.

 

استفاده از دستیار گوگل در Lock Screen گوشی

 • دوباره صفحه ای جدید باز می شود. حالا اینترنت دستگاه خود را فعال کنید و گزینه Access with Voice Match را فعال کنید.

 

استفاده از دستیار گوگل در Lock Screen گوشی

 • در نهایت وارد تنظیمات گوگل می شوید و باید گزینه I agree را در سمت راست بزنید.

 

استفاده از دستیار گوگل در Lock Screen گوشی

 

 • حالا شما باید در 4 مرحله عبارت OK GOOGLE را بگویید تا قفل گوشی برای شما فعال شود.

 

استفاده از دستیار گوگل در Lock Screen گوشی

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

عماد دانه داران
1402/07/14-13:52

این برنامه خیلی خوب است

مهدی سیستانی
1402/01/05-16:10

واسه من ویس مچ نداره نمیدونم باید چیکار کنم


Vahidmostafavi
1401/12/18-15:11

بد نیست

جاسم عابدینی
1401/12/15-01:47

خوب

امیر علی عباس زاده
1401/11/05-22:47

من این برنامه را دوست دارم که رو گوشم باشه