علت لمس خود به خودی صفحه نمایش گوشی، چیست؟


پاسخ ها

در مواقعی بدون اینکه شما به صفحه نمایش گوشی خود دست بزنید، صفحه نمایش به صورت خودکار کار می کند. انگار که یک فرد نامرئی در حال کار کردن با گوشی است. به این اتفاق گاست تاچ یا همان تاچ خودکار گوشی می گویند.

بررسی دلایل اصلی لمس خودکار صفحه نمایش در گوشی های اندروید و ios :

1) لمس خود به خود صفحه گوشی به دلیل گرد و غبار :

گرد و غبارهای روی صفحه نمایش می تواند دلیل لمس خود به خود گوشی های اندروید و ios باشد. اگر گوشی شما دارای گلس صفحه نمایش است، باید این احتمال را در نظر بگیرید که شاید گرد و غبار و یا هوا زیر گلس مانده باشد.

2) اگر گوشی خود را قبلا تعمیر کرده اید، باید یکبار دیگر تعمیر شود :

یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث به وجود آمدن مشکل گاست تاچ گوشی های هوشمند اندروید و ios می شود، قرار دادن اشتباه صفحه نمایش موبایل در شاسی و جایگاه است. در چنین شرایطی باید صفحه نمایش گوشی باز شود و از کانکتورهای دیتا جدا شود.

3) بروزرسانی سیستم عامل :

باگ های نرم افزاری معمولا اصلی ترین دلیل برای بروز مشکل لمس خود به خودی گوشی های اندروید و ios است. بهتر است با آپدیت کردن سیستم عامل، مشکلات و باگ های نرم افزاری را برطرف کرد، تا به این ترتیب مشکل لمس خودکار گوشی های اندروید و ios نیز برطرف شود.

راه حل های رفع مشکل لمس خودکار صفحه نمایش گوشی های اندروید و ios :

1) گوشی را در حالت Safe Mode اجرا کنید :

 استفاده از حالت ایمن یا همان حالت سیف مود گوشی، یک راه حل اساسی برای تمام مشکل ها است که نمی دانید منبع شکل گیری آن ها مسائل نرم افزاری است یا سخت افزاری. 

2) Factory Reset :

در صورتی که مشکل مربوط به نرم افزار باشد، بهترین راه حل برای رفع مشکل این است که گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

زود کمک

1400-11-04 17:01:08

پاسخ خود را بنویسید