در صورت نشت آب یا آب دادن ماشین ظرفشویی، برای رفع مشکل چه باید کرد؟


پاسخ ها

بررسی دلایل و برطرف کردن نشتی آب ماشین ظرفشویی :

1) اگر آب با کف از جلوی ماشین ظرفشویی نشت می کند، پس ممکن است این نشتی آب از درز پلاستیکی درب ظرفشویی باشد. لاستیک درب ظرفشویی را بررسی کنید، اگر نشتی آب به دلیل خراب شدن لاستیک درب ماشین ظرفشویی باشد، باید آن را در بیاورید و تعویض کنید.

2) نشتی شیر ورودی آب :
شیر ورودی آب اگر خراب باشد معمولا آب به آرامی از بالای آن چکه می کند. بررسی کنید اگر شیر آب چکه می کند و یا خراب است، هر چه سریعتر آن را تعویض کنید.

3) نشتی از شیلنگ گردش آب یا شیلنگ تخلیه :
این شیلنگ ها از جنس پلاستیک می باشند و به مرور زمان ترک خوردگی پیدا می کنند که باعث نشتی آب از آنها می گردد. برای برطرف کردن این مشکل، شیلنگ های فرسوده را تعویض کنید.

4) پمپ ماشین ظرفشویی :
پمپ در ماشین ظرفشویی وظیفه مهمی مانند گردش و هدایت جریان آب و کنترل ورود و تخلیه آب در ماشین ظرفشویی دارد. بنابراین خراب شدن پمپ را می‌توان مهم‌ترین علت نشت آب از ماشین ظرفشویی معرفی کرد.

کاربر گرامی، ماشین ظرفشویی شما نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی دارد؛ جهت دریافت خدمات با شماره 1662 تماس گرفته و یا درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی خود را به صورت آنلاین در سامانه زودکمک ثبت کنید. همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند.

زود کمک

1400-11-24 10:35:53

پاسخ خود را بنویسید